A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek a hét végén.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 5. forduló

Mátészalkai MTK–VKK Nyírbátor 16–45 (12–19)

Mátészalka, 100 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 3, Orosz L. 3, Kovács I. 1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 3, Szalay K. 1. Csere: Tiszlavicz M. (kapus), Király Gy., Szender Sz. 1, Szíjjártó A. 3, Bíró M., Szabó I. Edző: Falcsik Miklós. Nyírbátor: Gadnai A. – Csébi D. 5, Pisák T. 3, Erdős Z. 8, Hornyák Z. 6, Kovács Zs. 1/1, Vasas Gy. 5. Csere: Tóth M. (kapus), Molnár Z., Fülöp G. 5/2, Csébi Z. 1, Balogh Sz. 7, Szabó Cs., Tóth L. 3, Torzsa R 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/0, illetve 5/3. Érvényesült a papírforma. Junior: 26–23.

Falcsik Miklós: – Ki lehet kapni a Nyírbátortól, de nem ilyen csúnyán...

Váczi Sándor: – Szerettük volna a gólkülönbséget javítani, ez talán sikerült.

Kisvárdai KC SE–Fehérgyarmati VSE 31–24 (16–7)

Kisvárda, 420 néző, v.: Dohány J., Nagy L. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 4, Mándi K. 3, Bod B. 2, Kovács L. 4, Járosi A. 6/1, Barabás B. 3. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L., Türk F. 2, Kovács A. 1, Botka Á. 1, Tuska Sz. 5, Czili A., Szanyi A., Mirga Á. Edző: Papp József. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Tóth N. 6, Kun Sz., Csapos J. 2, Szabó P. 6/5, Pásztor A. 5. Csere: Bihari Z. 1, Gaál R. 1, Szabó I. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 8/5. A Kisvárda egy nagyon felkészült csapat ellen küzdelmes mérkőzésen, közönségszórakoztató játékkal megérdemelten aratott szép győzelmet. Junior: 35–28.

Papp József: – Az első félidőben jól kontrolláltuk a mérkőzést, nagyszerű kapusteljesítmény mellett ötletesen, színesen játszottunk. A szünet után több variációs lehetőséget kipróbálva, kiváló közönségünket kiszolgálva magabiztos győzelmet arattunk.

Csapos János: – Az első félidőben előadott rengeteg labda megpecsételte sorsunkat.

Bőcs KSC–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 26–26 (15–15)

Bőcs, 100 néző, v.: Kiss J., Polgár A. Tiszavasvári: Bíró – Szögi R. 1, Benyusz 8/2, Kiss K. 5/2, Nácsa 1, Dancs M. 3, Mezei L. 4. Csere: Bódor (kapus) Gáll L. 2, Lázár, Havel 2, Gazdag. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 6 perc illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3 illetve 5/4. A vendégcsapat rengeteg technikai hibát követett el, ami csaknem megbosszulta magát. A végén Szögi Rolandnak köszönhetően sikerült egy pontot szerezni. Junior: 32–40.

Grandjean Gábor: – A látottak alapján pontot veszítettünk, viszont zt hozzá kell tenni, az utolsó percben nekünk kellett kapaszkodni a döntetlenért.