2014.11.16. 16:43

Egy napra jöttek, 1–7 után távoztak

Nyíregyháza - A Nyíregyházi TK szuperligás férfi tekecsapata vasárnap kora délután nem tudta megnehezíteni a répcelakiak dolgát.

Az eredmény láttán el lehetne sütni az olyan klasszikusokat, hogy „egy napra jöttek, de 1–7-ig maradtak” vagy „erre nem egy 1–7-ig fognak emlékezni”, ám igazából csak a papírforma érvényesült a répcelakiak vasárnapi nyíregyházi győzelmével.

A szuperligás bajnokin az NYTK Éliás Gábor és Szabó Zsolt személyében egy abszolút, illetve egy „hazai pályás” újoncot is avatott a harmadik helyen álló rivális ellen, a kezdésnél pedig Fortuna sem fogta Szlovenszki Tibor kezét: a hazaiak kulcsembere hiába ütött több fát, az ellenfél egyik legjobbja, Rudolf Balázs három szettponttal elvitte a pontot. Az újoncoknak csak apró örömök jutottak erősebb riválisaikkal szemben, Szegő Levente ellenben most szép napra virradt, és a 600 fát ostromolva szerezte meg a hazaiak becsületpontját. Többre ugyanis nem futotta, a máskor ponterős Finta Zoltán és Hacker Dezső is emberére akadt a befejező sorban.

Így aztán a répcelakiak valóban egy napra jöttek, és 1–7 után távoztak is…

Szuperliga

Férfiak, 10. forduló

Nyíregyházi TK–Répcelaki SE 1–7 (3281–3467)NYTK: Szlovenszki T. 593, Éliás G. 515, Szegő 598 (1 pont), Szabó Zs. 509, Finta 523, Hacker 543. Ifi: 0–4 (810–1092).