2014.11.24. 07:33

Füzesabonyban is két pont volt a termés

Nyíregyháza - Ezt is behúzták! Újabb győzelmet könyvelhetett el a Nyíregyházi KC, a második vonalbeli férfi kézilabda csapat szombaton este Füzesabonyban szerezte meg a két pontot. Pedig rosszul indult a mérkőzés, az első tíz percet mintha elaludták volna az eltiltott Gubó Alexet nélkülöző nyíregyháziak.

Meg is léptek a hazaiak 5–1-re, ám ekkor időt kért Varga Zsolt szakmai igazgató és rendezték a sorokat. A csapat tíz perc alatt produkált egy 5–0-s etapot és fordult a kocka. Olyannyira, hogy ezt követően a füzesabonyiak már csak az eredmény után futottak, nem sok sikerrel. A nyíregyháziaknak stabil volt a védekezése és ültek a gyors kontrák, valamint a támadási figurák.

A második félidőben ugyan volt egy rossz széria, ami alatt három gólra csökkentette a hátrányt házigazda (17–20), ám a Pánczél Zoltán vezérelte vendégek újfent produkáltak egy 5–0–s szakaszt és ezzel végérvényesen eldöntötték a két pont sorsát.

Füzesabony–Nyíregyházi KC 23–31 (11–15)

Füzesabony, 100 néző, v.: Bócz, Wiedemann.

NYKC: Nagy L. – Balda 2, Kurbely, Kleis 10, Tumidalsky 1, Kaplonyi 1, Tóth 3. Csere: Kőrizs (kapus), Nagy Cs. 1, Pánczél 9, Varga L. 4, Braun, Bécsi, Kozma. Szakmai igazgató: Varga Zsolt.

Kiállítások: 0, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 0.