2014.11.09. 16:41

Jobban örültek a vereségnek, mint a hazaiak a győzelemnek

A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő-csoport 13. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Vásárosnamény–Gyulaháza 3–2 (1–0)

Vásásrosnamény, 250 néző, v.: Kiss L.

Vásárosnamény: Vass S. – Illés P., Balogh T., Szabó K., Sebestyén G., Balogh A. (Kormos Á.), Balázs G., Mándi L. (Horváth M.), Deskó D. (Majoros I.), Bicskó G. (Bagi Z.), Danku J. Edző: Szilágyi Bertalan.

Gyulaháza: Bandor F. – Gáti Sz., Juhász L., Gáti S. (Farkas G.), Tóth G., Kapin M., Deák B., Tóth D., Bombera M. (Jónás T.), Deák Z., Bandor J. Edző: Bardi Béla.

Gól: Deskó D. 2, Illés P., illetve Gáti Sz., Deák B. Kiállítva: Balogh T. (85. perc), illetve Tóth G. (34. perc). Ifi: 2–1.

Szilágyi Bertalan: – Rangadóhoz méltó meccse volt. Az első félidőben kitűnően játszottunk, a folytatásban magabiztosan vezettünk, a szünet után viszont elkövettünk egy-két butát hibát, így a vendégek kozmetikáztak az eredményen.

Pátroha–Őr 10–1 (4–0)

Pátroha, 100 néző, v.: Kaibás.

Pátroha: Fintor S. (Przybytek) – Batár I., Kovács Sz., Rácz S., Szabó R. (Bedő I.), Szabó S., Horváth F., Bodnár G. (Borku T.), Balogh I., Tóbiás Sz. (Bencs Á.), Hamza A. Megbízott edző: Lusánszki László.

Őr: Kedves Gy. – Murguly I. (Szegedi A.), Kiss A., Kiss K., Kendl I. (Makszim G.), Tisza M., Kovács T., Szabó V., Tisza Á. (Popovics N.), Dudics R., Nagy J. (Szabó A.). Edző: Kálmándi Bertalan.

Gól: Horváth F. 3, Tóbiás Sz. 3, Balogh I. 3, Bencs Á., illetve Szabó A. Kiállítva: Dudics R. (36. perc). Ifi: 7–1.

Lusánszki László: – A taktikai utasításokat a csapat maximálisan betartva, nagyon fegyelmezetten játszva, megérdemelt győzelmet aratott. Gratulálok a srácok a magabiztos sikerhez.

Kálmándi Bertalan: – Én szégyellem magam a csapat nevében, pedig ma nem tudtam a srácokkal lenni. Úgy tűnik, hogy rajtunk már az Indul a bakterházból ismert piócás ember se tudna segíteni.

Kék–Mátészalkai MTK 1–1 (1–1)

Kék, 150 néző, v.: Tassy.

Kék: Himmer A. – Simon S. (Király T.), Kiss M., Nagy J., Tóth G., Tóth P., Ignácz G. (Doboveczki I.), Gazdag A., Somogyi Cs., Szurcsik Z. (Szurcsik G.), Kamarás J. Edző: Farkas Tibor.

Mátészalka: Pindzsula P. – Makszim G., Docsa I., Bojer B., Kovács Á., Szántó Z., Petrohai G. (Botos G.), Magyari M., Éles R. (Mészáros T.), Petrohai M., Soltész B. Edző: Bákonyi György.

Gól: Szurcsik Z., illetve Szántó Z. Ifi: 3–4.

Farkas Tibor: – A csapat óriásit küzdött, így nem csak a szurkolóknak, hanem a közelgő szülinaposoknak, polgármester úrnak és jómagamnak is örömet okozott. Küzdenitudásunkal rászolgáltunk az egy pontra a nagyon jó szalkai csapat ellen.

Bákonyi György: – A mai meccsen a láttottak alapján a csapatot nem tudom elmarasztalni, próbáltunk mindent megtenni a győzelmért, de a helyzetek sorra kimaradtak. Hogy ennek mi az oka, egy nyilatkozatban nem tudom kifejteni. A hibákat mindig magunkban próbáljuk keresni, de ami velünk történik az utóbbi időben játékvezetés terén, az szinte kabaré. Bízom benne, hogy a bíró el tud számolni legalább magának az utolsó percben szerzett, de meg nem adott gólunkkal kapcsolatban.

Vaja–Pap 4–0 (2–0)

Vaja, 100 néző, v.: Pethő P.

Vaja: Pekk J. – id. Simák J. (Simák L.), Soltész Á., Sashegyi G., Mulutó P. (ifj. Simák J.), Noszál T., Sashegyi Sz. (Hudák P.), Kósa S., Kézi B., Mocsár G. (Soós K.), Kiss A. (Virtás A.). Játékos-edző: Simák János.

Pap: Tóth Z. – Mándoki R., Sajtos N., Mudri B., Lesku Cs., Dobrai G., Koi B., Filó L., Koi J. (Sipos V.), Biró J., Ombodi T. Edző: Maximovits György.

Gól: Kézi B. 2, Mulutó P., Kiss A. Ifi: 5–0.

Simák János: – Jó játékvezetés mellett a mai meccsen csak a gólkülönbség volt a kérdéses. Gratulálok a fiúknak.

Maximovits György: – A mai napon a csapat otthon felejtette a lelkét. Lélektelenül még ezt az egyszerű játékot sem lehet játszani, mint a foci.

Demecser–Tiszamenti SE 6–2 (3–1)

Demecser, 60 néző, v.: Fürjes.

Demecser: Makai Cs. (Papp J.) – Kocsis Z., Kantár K., Varga J., Illés J., Gombkötő J., Hajnal A., Minyin, Koncz G., Lelt J., Hegedüs L. (Dankó Z.). Játékos-edző: Minyin Vitalij.

Tiszamenti SE: Csordás A. – Gál Z. (Csatlós G.), Gajda A., Mokri R., Baráth P., Bálint A., Peregrin R., Somogyi Á., Ducsi B., Fodor Cs., Popovics P. (Szűcs G.). Edző: Szabó Gusztáv.

Gól: Minyin 2, Kantár K., Illés J., Koncz G., Lelt J., illetve Peregrin R. (11-esből), Bálint A. Kiállítva: Peregrin R. (89. perc). Ifi: 6–3.

Minyin Vitalij: – Ezen a meccsen megérdemeltük a három pontot. Gratulálok az ifik győzelméhez is.

Szabó Gusztáv: – A mai mérkőzés nyugodtabb körülmények között zajlott volna, ha csak a két csapat van a pályán, illetve a játékvezetői ellenőr a lelátón.

Ajak–Záhony 3–2 (1–1)

Ajak, 80 néző, v.: Resán.

Ajak: Leskovics A. – Kovács Zs., Barati I., Kontér D., Sütő N., Bakó M. (Magyar Z.), Varga R., Erőss P., Folytán Z. (Bulitka L.), Magyar R., Baráth I. (Iski D.). Edző: Szanyi János.

Záhony: Polyák B. – Ács G., Sére L. (Molnár V.), Angyal Á., Koi G., Semegi T., Kalu B., Karasz A., Czvik S., Szabó Á., Győri J. Játékos-edző: Karasz Attila.

Gól: Varga R., Baráth I. (11-esből), Magyar R., illetve Győri J., Ács G. Kiállítva: Karasz A. (48. perc). Ifi: 0–5.

Szanyi János: – Kemény, paprikás mérkőzésen mindig mi vezettünk, és a végén ezt meg is tudtuk tartani. Gratulálok Ács Gábor szépségdíjas találatához. További sok sikert kívánunk a záhonyi csapatnak.

Karasz Attila: – Úgy gondolom, hogy tíz emberrel is győzelmet érdemeltünk volna. A nagyobb helyzeteink nekünk voltak, de a játékvezető alaposan belenyúlt a mérkőzésbe.

Nyírkarász–Nagydobos 1–0 (1–0)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Nyírkarász: Borkó J. – Liptai D., Rákóczi L., Ujj Gy., Kázsmér L., Kozma A. (Tóth T.), Varga J., Kocserha G., Zakor J. (Kasza R.), Szabó L. (Till J.), Horváth J. (Belinszki Sz.). Edző: Dudás Zoltán.

Nagydobos: Mucsicska – Onder G., Varga J., Benkő J., Sipos J., Tivadar A., Tóth F., Rácz J., Bálint Zs., Vargy Gy., Herceg A. Játékos-edző: Herceg Attila.

Gól: Varga J. Ifi: 4–0.

Dudás Zoltán: – Minden tiszteletem a Nagydobosé, példaértékű hozzállásáért és küzdenitudásáért. Ha ugyanígy fogunk mi is küzdeni, akkor simábban fogjuk behúzni a mérkőzéseket. Mindent elárul, hogy a dobosiak jobban örültek a vereségnek, mint mi a győzelemnek.

Herceg Attila: – Gratulálok azoknak a játékosoknak, akik eljöttek a mai meccsünkre, a többiek pedig gondolkozzanak el a hogyan továbbon. A meccsről csak annyit, hogy kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt hazai siker született.

Fényeslitke–Újdombrád 4–1 (1–0)

Fényeslitke, 150 néző, v.: Major.

Fényeslitke: Márta J. – Rusznák S., Szőlősi L., Sárkány G., Balogh R. (Fodor Cs.), Nagy B., Miskolczi G., Bakó G., Lupcsa Cs., Pálinkás T. (Tóth Á.), Balogh K. Edző: Pokol László.

Újdombrád: Sinka Gy. – Kernács József, Tóth T., Szőlősi L., Gulyás J., Batta J., Sipos J. (Ignéczi Cs.), Dócs Cs. (Tóth B.), Komlósi L. (Sipos A.), Szabó D., Harsányi M. (Veress Á.). Edző: Kató István.

Gól: Miskolczi G. 3, Sárkány G., illetve Tóth T. Ifi: 8–0.

Pokol László: – Kitűnő játékvezetés mellett, nem játszottunk igazán jól, de mégis sikerült a magunk javára fordítani a meccset szép gólokkal. A három ponthoz gratulálok minden játékosomnak, és az ificsapatnak is a mai sikeréhez. Holló Tivadarnak utólagosan is boldog névnapot kívánunk.

Kató István: – Kétgólos hátránynál még úgy nézett ki, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, de a hazaiak ezután kihasználták védelmi megingásainkat, és végül megérdemelten tartották otthon a három pontot.