2014.11.02. 17:24

Kivégezték saját magukat

Szabolcs- Szatmár- Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 12. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Tiszalök–Nagykálló 6–1 (4–0)

Tiszalök, 100, v.: Tordai M.

Tiszalök: Gagyi S. – Dobos Z., Bognár A., Vass I., Balogh A. (Hock F.), Gyulai K., Újvári Zs., Czifrák R., Puncsák Cs. (Susánszky L.), Cseh K. (Kiss R.), Gál N. Edző: Kovács János.

Nagykálló: Menyhárt N. – Bacskai A., Csáki Cs., File Z., Svelta Z. (Papp M.), Hatházi M. (Jaczkó Gy.), Madar T., Brátán L., Kriser Sz., Csatári Á., Kerecsen J . Edző: Budaházi László. A hazaiak végig fölényben játszottak, akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettek volna.

Gól: Gál N. 4, Cseh K., Dobos Z., illetve File Z. Kiállítva: Madar T. (37. perc). Ifi: 1–3.

Kovács János: – A helyzetkihasználás még mindig nem az igazi, de a mezőnyben már láttam megnyugtató dolgokat. További sok sikert a Nagykállónak.

Budaházi László: – Két részre kellene bontani ezt a mérkőzést. Egyfelől köszönjük annak a néhány embernek, akik sérülten, vagy nem teljesen egészségen vállalták a meccset. Másrészt viszont olyan péntek esti „felkészüléssel”, amit négy-öt játékos bemutatott, annak csak ez lehetett a vége.

Tuzsér–Dombrád 2–0 (2–0)

Tuzsér, 100 néző, v.: Pethő P.

Tuzsér: Szőr I. – Dancs B., Soós T. (Pólyán I.), Setét R., Bagoly Z., Hriskevics (Lakatos P.), Lakatos T., Tott R., Iván A. (Gergely I.), Markos J., Dallos L. (Zán P.). Játékos-edző: Dancs Béla.

Dombrád: Szabolcsi M. – Bárány L., Kovács M., Bárány T., Csáki P., Fabu R. (Molnár A.), Tamás B. (Simon I.), Oncsó M. (Lukács Zs.), Balla J. (Huszti P.), Marcsek Z. (Kállai Á.), Gombkötő S. Edző: Borza László. Szürke időben szürke meccset produkáltak a csapatok. A Tuzsér magabiztosan tartotta otthon a három pontot.

Gól: Tott N., Hriskevics. Ifi: 12–0.

Dancs Béla: – A pihenő nekünk nem jött jól, nem vagyunk jó formában. Az ilyen csapat ellen nagyon nehéz jól játszani, a legfontosabb viszont a három pont megszerzése volt, amihez gratulálok a járékosoknak.

Borza László: – Hiába játszott mezőnyfölényben a Tuzsér, a helyzetek alapján nem érdemeltünk vereséget. Gratulálok a hazaiaknak.

Kemecse–Ibrány 1–1 (0–0)

Kemecse, 450 néző, v.: Csáki L.

Kemecse: Pintér L. – Simon D., Szűcs F., Hokk Á., Iván Zs., Szaffián Sz., Lakatos L., Majoros Á., Orgován Gy., Ruska T., Gömze A. (Lukács B.). Edző: Hokk Béla.

Ibrány: Tóth N. – Papp M., Deme A., Bodó G., Csáki J., Islony (Bíró Cs.), Orosz D., Kiss T. (Lakatos B.), Torma T., Makai I. (Kiss P.), Kristófi S. Edző: Gerliczki Máté. A szépszámú közönség igazán jó mérkőzést láthatott. Valódi rangadó volt, amely a labdarúgás minden szépségét felvonultatta, végül igazságos döntetlen született.

Gól: Lakatos L., illetve Islony. Ifi: 1–0.

Hokk Béla: – Szépszámú közönség előtt kiváló mérkőzést játszottunk. Megítélésem szerint a döntetlen igazságos. Gratulálok csapatomnak.

Gerliczki Máté: – Először is szeretném megköszönni szurkolóink biztatását, fantasztikusak voltak. Játékosaimnak gratulálok, mert nagyon jól futballoztak. Jobban játszottunk ellenfelünknél, mivel egy gólt szereztünk, egyet pedig kaptunk, ezért egy pontot érdemeltünk. Kiváló propagandája volt az összecsapás az amatőr focinak!

Nyírmada–Mándok 2–0 (1–0)

Nyírmada, 150 néző, v.: Sándor Cs.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Danku A., Bancsi G., Fejes J., Nagy M. (Szűcs B.), Németh A., Dávid R. (Szikszai A.), Barta F. (Derceni B.). Edző: Szőke István.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Nikita V., Szabó T., Révész Z. (Galambos L.), Zsidó L., Dancs A., Zhoffcsak V., Schellenperger, Stef, Dascal. Edző: Csoma Dezső. A hazaiak nagyon jó képességű csapatot gyűrtek le.

Gól: Dávid R., Dereceni B. Ifi: 8–0.

Szőke István: – Megdolgoztunk ezért a győzelemért, a Mándok alaposan megnehezítette a dolgunkat. Úgy látom, a csapat ismét magára talált. Csak így tovább!

Csoma Dezső: – Hiába birtokoltunk a többet a labdát, és játszottunk jól, a gól hiányzott – de nagyon. Nem értem, miért küldtek el a kispadról, amikor meg mertem kérdezni: a többször előfordult szándékos utánrúgásért miért nem jár lap?

Nyírgyulaj–Cellspan-Balkány 2–1 (0–0)

Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Nyírgyulaj: Kriston D. – Baksa Cs. (Erdei B.), Papp A., Czerula Zs., Pénzes Á., Szép T. (Sitku Á.), Kanál R., Lakatos J., Gózner K., Oxi R., Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Balkány: Varga I. – Szabó P., Marozsán G., Vass Z., Marozsán Zs., Vasas T., Turbucz T., Ferenczi F. (Karasz G.), Marozsán M., Ferenczi M. (Szilágyi Z.), Nagy D.. Játékos-edző: Dán Ferenc.

Az első félidőben a hazaiak mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani, a szünet után a semmiből kaptak egy gólt, innen sikerült felállniuk.

Gól: Oxi R., Kanál R., illetve Vass Z. (11-esből). Kiállítva: Nagy D. (49. perc). Ifi: 2–2.

Lukács Tibor: – Az utolsó tíz percben nagy energiákat mozgósítottunk a győzelem érdekében, azt gondolom, a mérkőzés képe alapján teljesen megérdemelten nyertünk.

Dán Ferenc: – Az idegenbeli győzelem tovább várat magára.

Nagyhalász–Szatmár Unió FC 3–0 (1–0)

Nagyhalász, 100 néző, v.: Török Z.

Nagyhalász: Jakocska Cs. – Kóder L. (Kondor M.), Kovács N., Orosz T., Csire G. (Szabó B.), Boros I., Turóczi Cs., Horváth M. (Szitai R.), Tóth N., Anderka R. (Kosztik D.), Mocsár Cs. Edző: Kiss Gábor.

Szatmár Unió: Kőrösi N. – Gégény M., Bogár M., Gál R., Juhász B., Rigó A., Póti M., Balogh P., Baksa Á., Veress L. (Bartha T.), Bodó R. (Császár T.). Edző: Virovecz Pál. Megérdemelt a hazaiak győzelem a lelkes vendégek ellen.

Gól: Kovács N. 2 (mindkettőt 11-esből), Kosztik D. Kiállítva: Bogár M. (58. perc), Rigó A. (87. perc). Ifi: 9–1.

Kiss Gábor: – A mai mérkőzésen csak a győzelem volt számunkra elfogadható, amit a csapat nagyon felejthető játékkal megvalósított. Pozitívum, hogy a játékosok is érzik, a jövőben ettől jóval többet kell tenni a pályán.

Virovecz Pál: – Sikerült magunkat kivégezni.

Tiszakanyár–Tiszavasvári 0–4 (0–0)

Tiszakanyár, 100 néző, v.: Bíró Cs.

Tiszakanyár: Kanyári G. (Kántor P.) – Phrakonkham, Morauszki I., ifj. Koskovits Gy., Babják Cs., Oláh L., Illés A. (Terjék Z.), Bodnár J., Gráf L. (Barzó G.), Bagin S. (Pócsi B.), Ablonczy D. Edző: Koskovits György.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Balogh N. (Nagy D.), Daru I., Lakatos B., Lakatos I., Potornai M. (Hódi G.), Péntek A. (Péntek M.), Kóka R., Bakos T., Somogyi M. (Tudja D.), Nagy I. (Dankó G.). Edző: Mirgai László. Az első félidei remek játék után a szünet után nagyon visszaesett a hazai csapat teljesítménye, akárcsak a bíráskodás színvonala...

Gól: Péntek A. 2 (egyet 11-esből), Tudja D., Kóka R. Ifi: 0–3.

Koskovits György: – Csak sajnálni tudom azokat a játékosaimat, akiket becsapnak csapattársaik. Egyetlen helyzet nélkül, hazai pályán nem kis bravúr vereséget szenvedni, igaz, ehhez a második félidőben minden segítséget meg is kaptak a vendégek. Gondolom, olyan stílusban kell a sporikkal tárgyalni, ahogy azt Mirgai mester tette...

Mirgai László: – Nem feltételezem, hogy a játékvezető az első félidőben tudatosan vezette úgy a mérkőzést, ahogy. Kész csoda, hogy csak egy komoly sérülés miatt kényszerültem cserélni. Mondhatnék még sok minden mást ezzel kapcsolatban, de inkább csendben maradok... A hazaiak becsülettel küzdöttek, de úgy gondolom, a szünet után felőröltük őket és megérdemelten nyerünk.

Szakoly–Baktalórántháza 2–5 (1–1)

Szakoly, 250 néző, v.: Resán.

Szakoly: Szobonya G. – Baumgartner Á., Rebegea, Kiss A., Horváth G., Daru R. (Fodor T.), Chioreanu (Palaga P.), Kiss I., Dávid G., Madzin I., Kokrák Zs. (Kiss T.). Edző: Madalina György.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh G., Geda G. (Marics T.), Kántor F., Kozma J. (Rakóczi Zs.), Lakatos I. (Molnár L.), Szabó G., Csordás G., Szabó R. (Kun Cs.), Marics G., Balogh Zs. (Marics I.). Játékos-edző: Illés László. Szépszámú közönség előtt kiegyenlített első félidő után a vendégek érvényesítették akaratukat.

Gól: Madzin I., Kiss A., illetve Balogh G., Szabó R., Kozma J., Kiss A. (öngól), Kun Cs. Kiállítva: Horváth G. (54. perc). Ifi: 3–1.

Madalina György: – A vendégek legyőzése normális körülmények között is nehéz feladat lett volna, a kiállítás és az öngól után esélye sem maradt erre. A Bakta megérdemelten nyert.

Illés László: – Jó játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, és továbbra is csak előre tekintünk.

1. Nyírmada 12 8 2 2 33–19 26

2. Kemecse 12 7 4 1 25–14 25

3. Ibrány 12 7 3 2 28–8 24

4. Nagyhalász 12 7 2 3 23–12 23

5. Tuzsér 11 7 2 2 23–12 23

6. Tiszavasvári 12 7 1 4 26–11 22

7. Mándok 12 6 2 4 28–16 20

8. Baktalórántháza 11 6 1 4 29–15 19