2015.01.18. 10:24

Pokoli végkifejlet a sÖrdögöknél

Sopron, Nyíregyháza - Nem volt képes nagy ellenállásra a Marso-NYKK az első helyre hajtó soproniak otthonában.

A leghűségesebb magyar városban néhány évvel ezelőtt még a női szakág szállította a remek eredményeket, újabban azonban a férfiak „pengetnek”, és a közönség is hitet tett a sÖrdögök csapata mellett. A Marso-NYKK elleni szombati bajnokin is megteltek a soproni aréna lelátói.

Pedig papíron könnyű győzelem várt az alapszakasz első helyére hajtó csapatra, ennek ellenére a nyíregyháziak úgy kezdtek, hogy megnehezítik esélyesebb ellenfelük dolgát. Kezdetben vezetett, majd Marko Kolarics triplájával egyenlített (10–10) a látogató, amire még egyszer volt példa 17–17-nél. A Sopron Mario Edwards találataival kezdett elhúzni, és a második negyedben gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Kihasználva Jermaine Thomas sportszerűtlen hibáját, a harmadik etapot jól indította az NYKK, de a fellángolás csak rövid ideig tartott. A Sopron minden pozícióban jobb játékosokat vonultatott fel ellenfelénél, és a harmadik negyedben már harminc ponttal vezetett, majd a vége előtt, 95–55-nél a lélektanilag jelentős negyven pontos különbség is kialakult.

A végére sikerült ezen belülre kerülni, de a hazaiak már a szerdai meccsükre pihentették kulcsembereiket, így a századik pontot az ifjú Kántor Olivér dobta meg. A vendégek részéről az sem okozhatott örömöt, hogy Nermin Hujdurovic felülmúlta a pontlistán őt követő Milos Boriszovot, mert utóbbi csak 24 percet játszott. Jarvis Garner újabb kiábrándító produkciója láttán már a szemünk sem rebbent, az viszont aggasztó, hogy a csapat másik amerikaija, a nagy reményekkel szerződtetett Ronnie Taylor sikeres mezőnykísérlet nélkül, egyetlen ponttal zárta a találkozót.

Ilyen mutatókkal csakis pokoli lehetett a befejezés a sÖrdögök otthonában.

NB I A csoport: jegyzőkönyv

Soproni sÖrdögök–Marso-Nyíregyháza KK 101–65 (27–22, 31–12, 22–12, 21–19)

Sopron, 1600 néző, v.: Benczur, Török R., Rácz.Sopron: Thomas 14/9, Edwards 20/6, Dénes 6, Boriszov 12, Poscic 12. Csere: Tóth G. 4, Ruják A. 10/3, Trepák 5/3, Takács N. 11/3, Molnár Márton 2, Kántor O. 2, Ruják B. 3/3. Edző: Sabáli Balázs.

NYKK: Savic 8, Taylor 1, Nagy K. 5/3, Kolarics 14/6, Hujdurovic 20. Csere: Molnár Marcell 3/3, Lajsz 9/3, Garner 5/3, Helmeczi. Edző: Sitku Ernő.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 10–10, 6.: 17–15, 8.: 22–18, 13.: 34–24, 17.: 49–29, 23.: 64–40, 27.: 73–43, 32.: 82–49, 34.: 87–53, 37.: 95–55.

Sabáli Balázs: – Nehezebb meccsre számítottam. Így is indult a találkozó, de a második negyedben eldöntöttük a mérkőzést. Kulcsjátékosaink kiválóan teljesítettek, de csereembereink is megtették a magukét.

Sitku Ernő: – Jobb csapat a Sopron, ekkora különbség azonban nincs a két együttes között. Amit megbeszéltünk, megközelítőleg sem köszönt vissza a pályán, sok hibával játszottunk.