2015.02.22. 12:55

Négy aranyat hozott a szombat

Nyíregyháza - Helebrandt Máté és Bakosi Péter megvédte címét, mellettük Pál Robin és Guba Liliána is bajnoki címet szerzett az országos fedettpályás atlétikai bajnokságon.

Egyetlen nap alatt négy aranyérmet nyertek a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői a hét végi fedett pályás országos bajnokságon. Megvédte magyar bajnoki címét 5 kilométeres gyaloglásban Helebrandt Máté (19:26.24 perces időeredménnyel) és magasugrásban Bakosi Péter is, aki számára a prágai fedett pályás Európa-bajnoki részvétel volt a tét.

Nos, a szakágában évek óta egyeduralkodó sportoló 220 centivel idei legjobbját érte el, de nem jutott át a biztos részvételhez szükséges 224 centin, így a válogatók jóindulatára is szüksége lesz a csapattagsághoz. Némi meglepetésre nyerte meg a hármasugrást Pál Robin (15.56), aki hat centivel előzte meg az esélyesebb ferencvárosi Galambos Tibort. Bajnoki címmel mutatkozott be új klubjában Guba Liliána, ő 400 méteren (56.09) zárt az élen.

A téli dobóbajnokságon Kerekes Dóra ért el a legjobb eredményt, ő diszkoszvetésben lett második (50.93), míg a férfiak hasonló versenyszámában Káplár János 58.96 méteres dobásával 14 centivel megelőzte klubtársát Szikszai Róbertet, ezzel ők osztoztak a harmadik-negyedik helyen.