2015.02.08. 20:00

Távol, és mégis közel

Húsz pontos hátrány után ötre zárkózott fel az NYKK a Paks ellen, de győzött a nagyobb tudás az NB I A csoportos férfi kosárlabda bajnokin.

Húsz pontos hátrány után ötre zárkózott fel az NYKK a Paks ellen, de győzött a nagyobb tudás az NB I A csoportos férfi kosárlabda bajnokin.Amilyen távol volt nagyszünetben, húszpontos vendégvezetésnél a bravúrtól a Marso-NYKK a vasárnapi bajnokin, olyan közel került hozzá, amikor felzárkózott 50–45-re. A paksiak hat percen át egyáltalán nem találtak a gyűrűbe, és a periódus utolsó percében értek el első mezőnykosarukat. Közben büntetőztek, a játékvezetők ítéletei nem mindig arattak tetszést hazai oldalon, így paprikássá vált a hangulat. Nikola Vaszojevics és Lajsz Gergely triplái (apropó, a hármasok megint nem mentek, 23 kísérletből mindössze három esett be a meccsen) után öt pontra zárkózott fel az NYKK.

Addig egymás után perdültek ki a gyűrűből a paksi dobások, amikor megtört a jég, újra belelendültek a vendégek. Henry Dugat állt a seregük élére, ismét megközelítette a különbség a huszat, eldőlt a meccs. A nyíregyháziaknál pedig újfent a palánk alatti emberek jeleskedtek, Hujdurovic a pontokat gyártotta, Marko Kolarics a lepattanózásban jeleskedett (tizenötig jutott), így a végére elfogadhatóvá vált a különbség.

Mert ennyivel azért feltétlenül jobb csapat az Atomerőmű.

(A teljes tudósítást elolvashatja a www.kelet.hu oldalon és a Kelet-Magyarország 2015. február 9-i számában.)

Jegyzőkönyv

Marso-Nyíregyháza KK–Atomerőmű SE 66–77 (17–30, 12–19, 17–9, 20–19)Bujtosi csarnok, 400 néző, v.: Földházi, Pozsonyi, Menyhárt.NYKK: Savic 6, Taylor 8, Nagy K. 5/3, Kolarics 8, Hujdurovic 25. Csere: Vaszojevics 5/3, Molnár M. 2, Lajsz 7/3, Helmeczi. Edző: Sitku Ernő.

Paks: Dugat 13/3, Baki 7/3, Evans 7/3, Eilingsfeld 9/3, J. Jones 14. Csere: Körtélyesi 3/3, Tóth Á. 12, Wise 7/3, Kovács Á. 3, Medve 2, Markovics. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása, 7. perc: 15–16, 9.: 15–27, 15.: 25–38, 19.: 27–47, 25.: 39–49, 28.: 45–50, 31.: 46–64, 37.: 56–73.

CÍM

Sitku Ernő: – Kicsit szomorú vagyok, nem is elsősorban a vereség miatt, hanem azért, mert nem úgy küzdöttünk, ahogy reméltem. A második félidőben megmutattunk, hogy miként kellene mindig harcolni.Dzunics Braniszlav: – Megnyugtató előnyt szereztünk az első félidőben, a csapat hamar elkönyvelte, hogy megnyerte a mérkőzést, így a harmadik negyedben mély hullámvölgybe kerültünk, amihez kellettek a feljavuló hazaiak is. Összességében tisztességesen küzdöttek a fiúk és megérdemelten nyertünk.