A Kisvárda-mez önmagában nem elég...

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 15. forduló

Mátészalkai MTK–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 33–33 (18–15)

Mátészalka, 100 néző, v.: Tóth G., Tóth I. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 2, Király Gy., Hadar B., Kovács I. 5, Szántó Sz. 11/2, Falcsik L. Csere: Kun Á. 2, Szalay K. 2, Orosz L. 10, Balla J., Varga Z. 1. Edző: Falcsik Miklós. Tiszavasvári: Volósinóczki – Nácsa B. 5, Gazdag R., Türk F. 7, Lázár A. 4/2, Dancs Máté 8/1, Mezei L. 6. Csere: Koi E., Bódor Z. (kapusok), Lippai A. 2, Balázs M. 1, Kaibás M., Pataki G., Erdei P., Dancs Miklós. Játékosok-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 18, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/3. Az első játékrészben felváltva vezettek a csapatok, a szünet után hat góllal elhúzott a Szalka, de a lelkes vendégek az utolsó percben egyenlítettek. Junior: 30–35.

Falcsik Miklós: – Több alkalommal is eldönthettük volna a mérkőzést, még öt másodperccel a vége előtt is volt rá lehetőségünk. Sajnos, számunkra egyáltalán nem kedvező eredmény született. Türk Fecónak külön is gratulálok, én még így nem láttam játszani!

Türk Ferenc: – Három alapemberünk hiányzott, így ennyire voltunk képesek. Elemi hibákat vétettünk, főleg a második félidőben.

Hajdúnánás ROBZOL 2000 KS–VKK Nyírbátor 22–29 (11–15)

Hajdúnánás, 200 néző, v.: Szécsi M., Szőke I. Nyírbátor: Tóth M. – Fülöp G., Pisák T., Erdős Z. 1, Hornyák Z. 2, Molnár Z. 6, Vasas Gy. 3. Csere: Nagy N. (kapus), Balogh Sz. 3, Csébi D. 8, Kovács Zs. 5/4, Torzsa R. 1, Szabó Cs., Aranyos R., Puskás R. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 5/4. A bajnokesélyes vendégek fegyelmezetten, végig jól játszottak, kézben tartották a rangadót és biztosan nyertek. Junior: 28–24.

Váczi Sándor: – A kulcsemberek nélkül is jól működött a gépezet, hatékonyan védekeztünk, „ültek” a lerohanásaink, ami eldöntötte a mérkőzést.

Kisvárdai KC SE–Berettyó MSE 23–19 (11–6)

Kisvárda, 150 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Kisvárda: Simon A. – Szanyi A. 2, Csendes Á. 4, Mándi K., Bod B. 7/5, Nagy D. 1, Paróczai L. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L. 2, Kovács A. 1, Babarabás B. 3, Botka Á. 1, Csúszda M. 2., Petykó T., Bartha D., Tuska Sz. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/1. Könnyed hazai győzelem. Junior: 32–26.

Papp József: – Sajnos, támadójátékunkon még mindig érződik az összeszokottság hiánya. A feladatunk, hogy még inkább összecsiszoljuk a csapatot, mert akkor az ilyen mérkőzéseket még nagyobb különbséggel tudnánk megnyerni.

Rádió M Miskolc–Fehérgyarmati VSE 36–28 (18–14)

Miskolc, 50 néző, v.: Alapi A., Kovács T. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 2, Tóth N. 4, Kun Sz. 2, Szabó P. 10/3, Puskás I. 4, Gaál R. 1. Csere: Bálint A. 2, Bihari Z. Edző: Gherman Christian. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3. A gyengén játszó vendégek számára a második félidő derekán felcsillant a pontszerzés esélye, de a hajrában elfelejtettek kézilabdázni... Junior: 27–28.

Gherman Christian: – A megbeszélt dolgokból nem valósítottunk meg semmit.

További eredmények: Kazincbarcikai KSE–Debreceni EAC 27–26, Bőcs KSC–Hajdúböszörményi TE 26–25.

Női, 15. forduló

Hajdúböszörményi TE–Kisvárdai KC SE 26–24 (12–13)

Hajdúböszörmény, 40 néző, v.: Kiss J., Pallagi A. Kisvárda: Harisova – Vassné 7/5, Csányi E. 4, Tar H. 1, Dudás G. 1, Tsibulenko 2, Héjjas T. 4 . Csere: Jurecska K., Szabó V. (kapusok), Kránitz A. 4, Rácz K. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/5. Megérdemelten nyert a lelkes Böszörmény. Junior: 25–30. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Teljesen megérdemelten szenvedtünk vereséget. A mai napon ismét kiderült, a Kisvárda-mez önmagában nem tud mérkőzést nyerni.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Miskolci VSC 36–19 (21–9)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Katona J., Konyáry I. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 7, Tilki A. 4, Kelemen G. 6, Márkus G. 3, Katona K. 3, Szoboszlai N. 4. Csere: Koppán N. (kapus), Gyimesi L. 6, Szabó V. 1, Papp A., Silye V. 1/1, Hrabina I. 1/1, Moravaszki B. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 7/3. A Kölcsey elsősorban taktika térnen múlta felül ellenfelét, ilyen különbségű győzelme is megérdemelt. Junior: 29–29.

Hadobás István: – Szeretem, amikor harminc felett lövünk és húsz alatt kapunk gólokat. A játékban ismét sikerült előrelépnünk, napról napra jobbak vagyunk.

További eredmények: Alsózsolca KSE–Debreceni VSC III 20–45, Ózd DSE–Bőcs KSC 37–29, Etalon K.K. Adács–Füzesabonyi SC 29–49.

1. Füzesabony 16 14 – 1 580–383 30

2. Kisvárda 15 13 – 2 500–368 24

3. Debreceni VSC III 15 11 – 4 512–396 22

4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 15 11 – 4 428–329 22

5. Hajdúböszörmény 15 9 1 5 401–377 19

6. Ózd 15 8 – 7 470–460 16

7. Bőcs 14 7 1 7 427–430 15

8. Létavértes 15 6 – 9 394–387 12