2015.03.08. 14:07

Fucsovics Márton igazi vezérként játszott

Győr, Nyíregyháza - A nyíregyházi teniszező főszereplésével a mieink megnyerték a Győrben rendezett Moldova elleni tenisz Davis-kupa-mérkőzést.

Nagyjából ezt várták tőle, ő pedig megcselekedte, három győzelemből is kivette a részét. Márpedig a Davis-kupában három siker éppen elég a válogatott sikeréhez. Péntek este Fucsovics Márton egyenlített a Moldova ellen Győrben, az euro-afrikai zóna II. csoportjának első fordulós mérkőzésén, így 1–1 után a szombati páros sorsdöntőnek bizonyult.

A Fucsovics Márton, Gödry Levente duó fordulatos meccset vívott Radu Albottal és Andrei Ciumac-kal, és meccslabdákat hárítva, ötórás küzdelemben nyert 7:6, 3:6, 4:6, 7:6, 8:6-ra. A vasárnap a két elsőszámú játékos mérkőzésével indult, a nyíregyházi teniszező pedig arra készült, hogy felteszi az i-re a pontot.

A világranglistán 22 hellyel előtte álló Albot ellen két éve Chisnauban is nyert (igaz, tavaly az US Open selejtezőjében kikapott tőle), most pedig esélyt sem adott ellenfelének: Marci a három szettben összesen nem vesztett egy játszmára való gémet, és 6:2, 6:1, 6:2-val söpörte le a moldovait a pályáról. A mieink így 3–1-re vezettek, és az utolsó egyes eredményétől függetlenül megnyerték a párharcot.