2015.03.02. 10:42

Idegenben villantak a bajnokesélyesek

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban a hét végén. A bajnoki címre hajtó Nyírbátor (férfi) és a Kisvárda (női) együttese egyaránt nyert, még pedig idegenben.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 13. forduló

Hajdúböszörmény–Fehérgyarmati VSE 29–26 (14–14)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Nagy F., Turóczi J.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 1, Tóth N. 4, Kun Sz. 1, Szabó P. 10/4, Puskás 2, Gaál R. 2. Csere: Harangi P., Kiss M. (kapusok), Gaboreanu 4, Bálint A. 2, Siket T.. Edző: Gherman Christian.

Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/4.

A második félidő elején az öltözőben maradtak a vendégek, amit kihasználtak a hazaiak és hét góllal elhúztak, ami döntőnek bizonyult. Junior: 30–22.

Gherman Christian: – Nem tudtuk megismételni a tavaszi nyitófordulóban nyújtott teljesítményünket, igaz, betegségek hátráltattak bennünket. Dolgozunk tovább!

Rádió M Miskolc–VKK Nyírbátor 19–27 (9–11)

Miskolc, 50 néző, v.: Major A., Kovács T.

Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 1, Pisák T. 3/3, Hornyák Z. 1, Erdős Z. 8, Molnár Z. 1, Vasas Gy. Csere: Tóth M. (kapus), Csébi D. 2, Kovács Zs. 4/1, Torzsa R. 4, Dobos B. 1, Tóth L., Csébi Z., Balogh Sz. 2. Edző: Váczi Sándor.

Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/5.

Az első félidőben még tartotta magát a Miskolc, a szünet után azonban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a bajnokesélyes vendégcsapat.

Váczi Sándor: – Taktikailag és erőnlétileg is felőröltük az ellenfelet.

Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Mátészalkai MTK 31–19 (10–9)

Hajdúnánás, 200 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs.

Mátészalka: Oross A. – Varga R. 2, Orosz L., Kovács I. 1, Kun Á. 5, Szántó Sz. 8/4, Varga Z. Csere: Tiszalicz (kapus), Hadar B. 2, Lazareanu 1, Szíjártó A., Bíró M. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 5/4.

Az esélyesebb hazai csapat sportszerű mérkőzésen papírformagyőzelmet aratott. Junior: 35–28.

Falcsik Miklós: – Harminchét percig méltó ellenfelei voltunk a tabella második helyén álló nánásiaknak. A mérkőzés azonban még huszonhárom percig tartott, de sajnos már csak nélkülünk.

Kisvárdai KC SE–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 25–23 (16–11)

Kisvárda, 450 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 4, Kovács L. 2, Bod B. 3/1, Nagy D. 1, Barabás B. 3. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács A. 1, Mándi K. 5/1, Csuszda M. 3, Nagy M. 1, Bartha D., Szanyi A., Petykó T. Edző: Papp József.

Tiszavasvári: Koi E. – Benyusz K. 6, Gazdag R. 1, Kiss K. 3/2, Nácsa B., Lippai A. 1, Mezei L. 5. Csere: Volosinóczki R. (kapus), Kovács L., Gáll L., Rontó Á., Lázár A. 2, Balázs M., Szögi R., Patamki B., Türk F. 5. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2.

Nagyon felkészült Tiszavasvári ellen végig vezetve nyert a Kisvárda. Junior: 46–34. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Ellentétes félidők után nagyon megizzadtunk a végjátékban a győzelemért.

Türk Ferenc: – A sok kihagyott ziccer miatt az első félidőben nagy előnyt adtunk a hazaiaknak, és a szünet után sem tudtunk élni lehetőséggel, holott a pontszerzés esélye benne volt a meccsben.

További eredmények: Kazincbarcika–Berettyóújfalu 32–24, Debreceni EAC–Bőcs 29–22.

Női, 13. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Debreceni VSC III 26–30 (12–13)

Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Nagy F., Turóczi Cs.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F., Tilki A. 3, Kelemen G. 1, Márkus G. 4, Katona K. 2, Szoboszlai N. 5 . Csere: Koppán N. (kapus), Gyimesi L., Móré K. 7/4, Hrabina I. 4/3, Szabó V., Papp A., Csontos O., Moravszki B., Hruska Zs. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/7, illetve 6/5.

A nagy iramú, kemény, de sportszerű szomszédvári rangadón a 48. percig döntetlen volt az állás. A betegségektől és sérülésektől sújtott Kölcseynek kevés hiányzott a sikerhez. Junior: 27–29.

Hadobás István: – Csapatom hősiesen küzdött, de a minket sújtó egészségügyi problémák ezúttal lehetetlenné tették végső sikerüket.

Ózd–Kisvárdai KC SE 26–38 (10–16)

Ózd, 120 néző, v.: Paulovics Zs., Divéki P.

Kisvárda: Szabó V. – Csányi E. 4/1, Vassné 4/1, Dudás G. 4, Tar H. 1, Tibulenko 8, Héjjas T. 6. Csere: Jurecska K. (kapus), Major F. 2, Frank P. 2, Rácz K. 4, Szilágyi R. 1, Almási L., Kránitz A. 2. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/2.

Egy percig sem forgott veszélyben a vendégek az olykor látványosan játszó győzelme. Junior: 31–28. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – A jó játék szenzációs kapusteljesítménnyel párosult, így végig kézben tartottuk a mérkőzést. Külön kiemelném, a sérülés után visszatért Szabó Viktóriát, aki ragyogóan védett.

További eredmények: Hajdúböszörmény–Derecske 38–28, Füzesabony–Bőcs 37–22, Létavértes–Alsózsolca 25–18, Adács–Miskolci VSC 23–36.

1. Füzesabony 13 12 – 1 460–300 24

2. Kisvárda 13 12 – 1 451–319 24

3. Debreceni VSC III 13 9 – 4 433–355 18

4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 13 9 – 4 365–290 18

5. Hajdúböszörmény 13 7 1 5 344–327 15

6. Ózd 13 7 – 6 407–398 14

7. Bőcs 13 6 1 6 353–361 13

8. Létavértes 13 6 – 7 346–323 12