2015.03.12. 08:57

Női vízilabda Euroliga - A búcsúzó Szentes a Len Kupa négyes döntőjében folytathatja

Szentes, 2015. március 11., szerda (MTI) - A Szentes hazai medencében kikapott a görög Olympiakosz Pireusztól az Euroliga negyeddöntőjének visszavágóján, így nem jutott tovább, de átkerült a második számú kontinentális sorozat, a LEN Kupa Final Fourjának tagjai közé.

Euroliga-negyeddöntő, visszavágó:

Hungerit-Szentes - Olympiakosz Pireusz (görög) 10-15 (5-4, 2-3, 2-3, 1-5)

a magyar csapat góldobói: Bujka 4, Van Der Sloot 3, Kövér-Kiss 2, Miskolczi 1

Továbbjutott: az Olympiakosz kettős győzelemmel, 25-16-os gólkülönbséggel

Az athéni négygólos vereség (10-6) után eleve nagyon nehéz helyzetben várhatta a szerda esti visszavágót a Szentes, amely az első negyedben Kövér-Kiss Réka és a holland légiós, Catharina Hendrica Van Der Sloot révén 2-0-s vezetésre tett szert, ám a negyed közepén már a görögök álltak jobban (3-4). Rákapcsolt a hazai alakulat, és az első játékrész végén visszavette a vezetést (5-4).

A második negyedben a sérülését követően több hetes kényszerszünet után visszatérő szentesi center, Bujka Barbara pillanatai következtek, aki sorozatban volt eredményes korábbi csapata, a tavalyi LEN-kupa győztes ellen, ám mivel a pireusziak sem maradtak adósak a válasszal, a nagyszünetben, majd a harmadik negyedben is döntetlenre (7-7, 8-8, 9-9) álltak a felek.

A befejező szakasz viszont nem a Szentesről, hanem az erősíteni tudó Olympiakoszról szólt, amely akciógólokkal fokozatosan elhúzott, egészen 14-9-ig meg sem állt a gólgyártásban, és vendégként is győzedelmeskedni tudott, 15-10-re.

A kettős sikert arató görög gárda a sorozat Final Fourjába jutott, míg a magyar csapat az Euroliga negyeddöntőjéből kieső csapatokhoz csatlakozik, és a LEN Kupa négyes fináléjában szerepelhet majd. A másik érdekelt magyar együttes, az UVSE ugyanakkor sikerrel vette az akadályt, és bekerült az EL legjobb négy gárdája közé.

korábban:

UVSE-Centrál - Plebiscito Padova (olasz) 9-7 (3-1, 3-1, 2-1, 1-4)

a magyar csapat góldobói: Keszthelyi 3, Kövesdi 2, Kisteleki H., Szücs, Csabai, Sikter 1-1

továbbjutott: az UVSE, kettős győzelemmel, 22-14-es gólkülönbséggel