2015.03.29. 20:07

Ragaszkodnak az izgalmakhoz

Nyíregyháza  - Nem más, sem saját maga által nem tudta kikaparni a gesztenyét a hétvégén a Marso-NYKK.

Nyíregyháza  - Nem más, sem saját maga által nem tudta kikaparni a gesztenyét a hétvégén a Marso-NYKK.Miután a Zalaegerszeg nem tette meg azt a szívességet, hogy szombaton hazai pályán legyőzze a MAFC-ot (tízpontos félidei hátrányból fordítottak a fővárosiak 87–84-re), még maradt tétje a Marso-NYKK vasárnap esti jászberényi bajnokijának a férfi élvonal alsóházában.

A ragyogóan kezdő Ronnie Taylor révén és a 12 perc alatt dobott hét hármas után úgy tűnt, saját kezébe veszi a sorsát a nyíregyházi csapat, ám mindig jött egy-egy hullámvölgy, amit kihasznált a Berény. Marko Kolarics ziccerére 11 hazai pont érkezett, ám 73–66-ot követően is volt visszaút, Nikola Vaszojevics triplájával egy pontra zárkózott fel az NYKK.

A végén azonban nem ültek az egyenlítés reményében eleresztett távoli kísérletek, így nyert a Jászberény, a nyíregyháziakra pedig szerdán, a MAFC elleni hazai meccsen vár a feladat, hogy matematikailag is bebiztosítsák jövő évi élvonalbeli tagságukat.

Jászberényi KSE–Marso-Nyíregyháza KK 85–80 (23–25, 21–17, 16–18, 25–20)

Jászberény, 400 néző, v.: Balog Gy., Jurák, Surányi.

Jászberény: Ware 21/3, Horváth Á. 14/6, Kerpel-Fronius 11/6, Cseh 19/3, Dramicsanyin 10. Csere: Sonyák 2, Szögi 2, Nárai 2, Mladenovics 4. Edző: Bencze Tamás.

NYKK: Savic 3, Taylor 21/9, Vaszojevics 6/6, Nagy K. 2, Kolarics 8/3. Csere: Radenkovics 18, Kósa T. 14/12, Molnár M. 8/6, Helmeczi, Lajsz. Edző: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Kolarics (40. perc).

Az eredmény alakulása, 6. perc: 10–7, 8.: 16–23, 13.: 34–32, 17.: 40–42, 23.: 53–44, 25.: 53–52, 31.: 62–66, 35.: 73–66, 39.: 79–78.