2015.05.23. 20:41

Az édesapa tudta, mi a feladata!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 28. fordulójában öt mérkőzést rendeztek szombaton.

Tuzsér–Nagykálló 5–0 (3–0)

Tuzsér, 200 néző, v.: Losonczki.

Tuzsér: Szőr I. – Lakatos T., Dolhai M., Markos J., Dallos L. (Setét R.), Hriskevics (Pólyán I.), Iván A., Bagoly Z. (Zán P.), Gergely I. (Lakatos P.), Soós T. (Tott R.), Dolhai M. Játékos-edző: Dancs Béla.

Nagykálló: Menyhárt N. – Csernák I., Kóth Á., Fodor T., Rakaczki J., Tóth Z., Málik J., Bencs Á. (Plajos Z.), Papp M. (Kriser Sz.), Kerecsen J., Madar T. Edző: Budaházi László.

Kitűnő játékvezetés mellett könnyed hazai győzelem.

Gól: Soós T., Hriskevics, Markos J., Iván A., Lakatos P. Ifi: 8–0. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Hoztuk a kötelezőt, külön gratulálok Lakatos Péternek, a szakosztályvezetőnk fiának, aki megszerezte a felnőttcsapatban első gólját. Az édesapa pedig tudta, mi a feladata.

Budaházi László: – A mezőnyben hellyel-közzel egyenrangú partnerei voltunk a hazai csapatnak, de az, hogy az ellenfelek elismerik, hogy szépen játszunk, ez kevés ebben az osztályban. Az edzéslátogatottság mindent meghatároz ebben az erős bajnokságban.. Gratulálok a Tuzsérnak.

Kemecse–Baktalórántháza 2–6 (0–3)

Kemecse, 250 néző, v.: Sándor Cs.

Kemecse: Félegyházi V. – Szűcs F. (Karkusz A.), Orgován Gy., Hokk Á., Majoros Á., Ruska T. (Osváth S.), Hokk B. (Szaffián Sz.), Orosz M., Simon D., Csomán Ö. (Lukács B.), Gömze A. (Iván Zs.). Edző: Hokk Béla.

Baktalórántháza: Tóth K. – Kántor F. (Molnár L.), Csordás G., Balogh G., Kozma J. (Kun Cs.), Marics G., Szabó R., Miskolczi L., Lakatos I., Geda G., Rakóczi Zs. Játékos-edző: Illés László.

A második félidőben már az őszi Kemecsét láthattak a nézők, de Sándor játékvezetőnek ez nem tetszhetett, mert kétszer „nyúlt bele” a meccsbe: a vendégek második góljánál és Hokk Ádám kiállításánál... Ezt pedig a fiatal hazai csapat nem bírta el.

Gól: Hokk Á., Szaffián Sz., illetve Marics G. 4, Szabó R., Balogh G. Kiállítva: Hokk Á. (50. perc). Ifi: 0–1. (Tudósító: Kondor Lajos)

Hokk Béla: – Gratulálok a Baktalórántházának a győzelemhez.

Illés László: – Bár a hazai csapat vakációra ment, de a diákmunkások azért küzdöttek. Tervünket eddig sikeresen hajtottuk végre.

Nyírmada–Szatmár Unió FC 3–0 (1–0)

Nyírmada, 100 néző, v.: Hegedűs Cs.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Bancsi G. (Szikszai A.), György P. (Fejes J.), Ohár R., Dávid R., Nagy M., Németh A., Derceni B. (Szűcs B.). Edző: Szőke István.

Szatmár Unió: Juhász S. – Doros M., Gégény M., Bodó R., Balogh P., Szatke M., Veress L., Baksa Á., Csáki R. (Sárközi D.), Gál R., Császár T. (Póti M.). Edző: Siti Ferenc.

A nagy mezőnyfölényben játszó hazai csapat megérdemelten nyert.

Gól: Dávid R., Ohár R., Németh A. Kiállítva: Nagy M. (88. perc). Ifi: 3–3.

Szőke István: – A meccs képe alapján nem lehet kétséges, hogy megérdemelten szereztük meg a három pontot. Sajnos, a győzelem nagy áldozatot követelt...

Siti Ferenc: – Gratulálok az ellenfélnek, mi pedig megyünk tovább a saját utunkon. Attól, hogy a játékvezető ténykedését nem szoktam minősíteni, még nem biztos, hogy jól teszi a dolgát..

Tiszalök–Cellspan-Balkány 3–2 (2–0)

Tiszalök, 150 néző, v.: Tordai M.

Tiszalök: Gagyi S. – Szolyka T. (Dócs N.), Csáki V., Bognár A., Bene L., Vass I., Puncsák Cs. (Balogh A.), Bodnár A., Csorba T. (Dobó V.), Cseh K. (Szolyka G.), Gál N. Edző: Kovács János. Balkány: Lovas B. (Hegyes B.) – Balogh J. (Kovács A.), Turbucz T., Hortó A., Csonka Gy., Ferenczi F., Göncz B., Szilágyi Z., Vasas T., Kerezsi K., Csizmarik Á. Edző: Balogh József.

Az első félidőt uralta a hazai csapat, a szünet után ráült az eredményre, ami csaknem ráfizetett.

Gól: Gál N. 2, Bodnár A., illetve Vasas T. 2. Ifi: 4–0.

Kovács János: – Szükségünk volt erre a három pontra, hogy nyugodtan készüljünk a hátralévő két fordulóra. Ez természetesen nem azt jelenti, hiogy behúzzuk a kéziféket, futballozunk tovább.

Balogh József: – Az első negyedórát megint átaludtuk, egyéni hibáinkat pedig az ellenfél könyörtelenül kihasználta. A szünet után kiegyenlítettebb volt a játék, és ha a második félidő elején berúgjuk a ziccerünket, másként is alakulhatott volna a mérkőzés. Gratulálok a Tiszalöknek.

Nyírgyulaj–Tiszavasvári 2–1 (0–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Seres L.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Baksa Cs., Kanál R. (Siska G.), Oxi R. (Lakatos J.), Erdei L., Sitku Á., Fekete G., Tóth B., Pénzes Á. (Papp A.), Gózner K., Berecz Zs. (Szentjobbi R.). Edző: Lukács Tibor. Tiszavasvári: Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Nagy D. (Lakatos B.), Potornai M., Kóka R., Czifrák R. (Kovács B.), Dobos Z., Dankó G. (Fazekas V.), Lakatos B. Edző: Mirgai László.

A nehéz talaj ellenére jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak a második félidőben nyújtott teljesítményükkel megérdemelten nyertek.

Gól: Erdei L., Fekete G. Ifi: 5–0 .

Lukács Tibor: – Az ellenfél bebizonyította, hogy jó csapat, de lelkesedéssel és a szívünkkel a kicsikartuk a győzelmet.

Mirgai László: – A hazaiak jobban használták ki a helyzeteiket, ezért megérdemelten nyertek.