2015.05.31. 20:14

Nyitva az aranykapu a Tuzsér előtt

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 29. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Baktalórántháza–Nagyhalász 2–0 (0–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Pethő P.

Baktalórántháza: Tóth K. – Molnár L. (Illés L.), Csordás G., Balogh G., Kozma J., Marics G., Szabó R., Miskolczi L. (Kun Cs.), Lakatos I., Geda G., Rakóczi Zs. Játékos-edző: Illés László. Nagyhalász: Margitics Z. – Kondor M., Tilki M., Orosz T., Anderka R., Szitai R., Horváth M., Kóder L., Kosztik D., Mocsár Cs. (Horváth Á.), Tóth N. Játékos-edző: Kiss Gábor.

Türelmes játékkal „bedarálta” szervezetten védekező ellenfelét a hazai csapat, amely saját közönsége előtt tavasszal nem vesztett pontot.

Gól: Szabó R., Marics G. Ifi: 0–3.

Illés László: – Sportszerű vendég szurkolótábor előtt megérdemelten nyertünk. Nagyhalászban biztos jó lehet focizni, de nálunk még jobb! Nem csak emelem, le is veszem a kalapom csapatom előtt.

Kiss Gábor: – Teljes mértékben elégedett vagyok csapatom hozzáállásával. Nagyszerűen küzdöttek és akartak a fiúk, sajnos, a rövid kispad miatt nem tudtam frissíteni, ha lett volna erre lehetőségem, szorosabb eredmény elérése is képesek lettünk volna.

Nagykálló–Szakoly 0–5 (0–1)

Napkor, 40 néző, v.: Bíró Cs.

Nagykálló: Menyhárt N. – Csernák I., Kóth Á., Fodor T., Tóth Z., Málik J., Bencs Á., Kerecsen J., Kriser Sz., Simon I. (Rakaczki J.), Plajos Z. (Farkas L.). Edző: Budaházi László.

Szakoly: Szobonya G. – Szathmári Z., Szenes I., Buka B., Babják Cs., Rédei M. (Baumgartner Á.), Kiss I., Daru R. (Szabó P.), Horváth G., Madzin I., Nagy D. Edző: Madalina György.

Megérdemelt vendégsiker.

Gól: Madzin I. 4 (egyet 11-esből), Kiss I. Ifi: 1–4.

Budaházi László: – A szokásos védelmi megingásainkat három pontrúgással kihasználta a Szakoly, ezzel eldőlt a mérkőzés. Mi a kevés lehetőségünket is elpuskáztuk, ráadásul ebben a sportban erő nélkül csoda számba menne eredményt elérni.

Madalina György: – Ami fontos volt számunkra, azt elértük, a játékot viszont nem minősíteném. Tudom, nem sokat számít, de szolidaritásunkat fejezzük ki a Nyíregyháza Spartacussal, méltánytalannak tartjuk az vele szembeni eljárást!

Mándok–Nyírgyulaj 2–2 (1–0)

Mándok, 250 néző, v.: Kiss L.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Káté I. (Csürök Cs.), Révész Z. (Galambos L.), Schellenperger, Szabó T., Dancs A., Pop M., Ladomirjak, Zoffcsák V., Dascal. Edző: Csoma Dezső.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Czerula Zs. (Kanál R.), Papp A., Oxi R. (Szentjobbi R.), Erdei L., Sitku Á. (Fekete G.), Szép T. (Berecz Zs.), Tóth B. (Siska G.), Pénzes Á., Gózner K., Erdei B. Edző: Lukács Tibor.

A hazaiak szégyenteljes, vereséggel felérő döntetlent értek el.

Gól: Szabó T. (11-esből), Dancs A., illetve Fekete G., Berecz Zs. Ifi: 4–3.

Csoma Dezső: – Ez rettenetes.

Lukács Tibor: – Igaz, hogy csak a 90. percben egyenlítettünk, de nem érdemtelenül szereztünk pontot. Most az egyszer szeretném kérni a szabolcsi sportkedvelőket, hogy hétfőn este nagyon szorítsanak nekünk.

Tiszalök–Tuzsér 2–3 (2–1)

Tiszalök, 200 néző, v.: Losonczki.

Tiszalök: Gagyi S. – Szolyka T. (Dobó V.), Puncsák Cs., Bognár A., Bene L., Vass I., Újvári Zs., Bodnár A., Csorba T. (Balogh A.), Cseh K. (Szolyka G.), Gál N. Edző: Kovács János.

Tuzsér: Szőr I. – Lakatos T., Dolhai M., Markos J., Dallos L. (Setét R.), Hriskevics (Polyán I.), Iván A., Bagoly Z., Tott R., Soós T., Dancs B. Játékos-edző: Dancs Béla.

Jó hangulatú, nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat nem érdemelt vereséget.

Gól: Gál N., Cseh K., illetve Soós T., Dancs B., Iván A. (11-esből). Ifi: 2–7.

Kovács János: – Tíz perc alatt kaptunk ki... Érzésem szerint nem az ellenfél nyerte meg a mérkőzést, sokkal inkább mi veszítettük el.

Dancs Béla: – Az első félidőben csapatként hibáztunk, a másodikban viszont csapatként javítottuk ki a korábban elkövetett hibákat és megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. Annak tudatában, hogy a Nyírmada kikapott, számukra nyitva van az aranykapu... Ez már csak rajtunk múlik.

Dombrád–Kemecse 1–2 (1–0)

Dombrád, 200 néző, v.: Tóth J.

Dombrád: Szabolcsi M. – Szőlősi L., Kovács M., Bárány T., Huszti P., Birovecz J., Balla J., Tamás B. (Fabu R.), Kovács D. (Szabó M.), Csáki P., Tóth T. (Kecsmár B.). Megbízott edző: Tóth János.

Kemecse: Félegyházi V. – Karkusz A. (Szűcs F.), Orgován Gy., Lakatos L., Majoros Á., Ruska T., Osváth S. (Iván Zs.), Orosz M., Simon D., Csomány Ö. (Bódi V.), Gömze A. (Hokk B.). Edző: Hokk Béla.

Az erősebb kerettel rendelkező Kemecse a második félidőben mutatott játék alapján megérdemelten nyert.

Gól: Birovecz J., illetve Lakatos L., Gömze A. Ifi: 5–6.

Tóth János: – A helyzeteinknek csak a töredékét értékesítettük, így újra vereséget szenvedtünk.

Hokk Béla: – Igen küzdelmes mérkőzésen a hazaiak kemény ellenfelek voltak, de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Cellspan-Balkány–Tiszavasvári 0–2 (0–2)

Balkány, 200 néző, v.: Valu.

Balkány: Hegyes B. – Balogh J., Turbucz T., Hortó A., Csonka Gy., Ferenczi F., Göncz B., Szilágyi Z., Vasas T., Kerezsi K., Csizmarik Á. Játékos-edző: Balogh József.

Tiszavasvári: Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Fazekas V., Potornai M. (Dankó G.), Kóka R., Kovács B., Dobos Z. (Tudja D.), Lakatos Bence (Czifrák R.), Lakatos Barna (Nagy D.). Edző: Mirgai László.

A második félidő 50. percében Vasas Tamást csuklósérülés miatt mentő szállította el, így a csere nélkül játszó hazai csapatnak tíz emberrel már nem maradt esélye a pontszerzésre sem.

Gól: Balogh N., Lakatos B. Ifi: 0–5.

Balogh József: – Sajnos, ez a meccs tökéletes tükörképe volt a teljes tavaszi szezonnak. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez és mielőbbi gyógyulást kívánok a súlyos sérülést szenvedett Vasas Tamásnak!

Szatmár Unió FC–Tiszakanyár 1–1 (1–0)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Vitkai.

Szatmár Unió: Juhász S. – Doros M. (Bartha T.), Gégény M., Bodó R., Balogh P., Rigó A. (Baksa Á.), Veress L., Csáki R. (Szatke M.), Varga Z., Gál R., Császár T. (Sárközi D.). Edző: Siti Ferenc. Tiszakanyár: Kanyári G. – Dzsoba, Bodnár J., Pócsi B., Morauszki I., Phrakonkham (Hidi N.), Mikuljak (Ablonczy D.), Terjék Z. (Illés A.), ifj. Koskovits Gy., Mátrai N. (Koi B.), Oláh L. Edző: Koskovits György.

Az évad premierje, a szimpatikus „Titánok harca” volt, s két szuper „old boys” segítségével, a hazaiak megfutották az „Éhezők viadalát”. Bár előfordult „Két félidő a pokolban” is, de volt, hogy résztvevői lehettek a „Csillagok háborújának”, s „Szomorú vasárnap”, után, sikeresek voltak mint a „Galaxis őrzői”. A szurkolók néha azt hitték itt a „Végítélet”, de nem sokkal utána „Harmadik típusú találkozások” résztvevői lehettek, s ilyenkor a „Cukrász” és „Mogyoró” verte a plexit, s naná, hogy Sanyi, Csabi, Kriszti volt a „Fantasztikus Fanatic”. S hogy has ne lehessen üresen, Béla bácsi többet ért, mint Jamie Oliver. Ősztől veletek ugyanitt, mindenkinek mindent köszönünk, szeretünk Fehérgyarmat!

Gól: Balogh P., illetve Ablonczy D. Kiállítva: Juhász S. (90. perc), illetve Pócsi B. (85. perc). Ifi: 3–7. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – A nagy meleg rányomta bélyegét a játékra. A mérkőzés képe alapján reális döntetlen született, viszont egy óriási lesgóllal egyenlített a végén az ellenfél. Győzelemmel szerettük volna köszönteni Bereczki Zoltán újszülött unokáját, de így is hosszú életet, jó egészséget kívánunk a kicsinek!

Koskovits György:  – Azt hiszem, igazságos döntetlen született. Mindkét csapat sokat tett a győzelemért, és férfias csatában alakult ki a végeredmény.

Ibrány–Nyírmada 2–1 (0–1)

Ibrány, 500 néző, v.: Bendik T.

Ibrány: Tóth N. – Kovács I., Bodó G., Deme A. (Orosz D.), Csáki J. (Islony), Gergely B. (Papp M.), Torma T., Somogyi T. (Somogyi M.), Kristófi S. (Kiss T.), Makai I., Flavio. Edző: Gerliczki Máté.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Puskás Á., Bancsi G., Péter Gy. (Szikszai A.), Ohár R., Dávid R., Fejes J., Németh A., Derceni B. Edző: Szőke István.

Parádés játékkal győzött a hazai csapat – megérdemelten.

Gól: Makai I., Flavio, illetve Németh A. Kiállítva: Mátyus Cs. (89. percben). Ifi: 0–3.

Gerliczki Máté: – Nagyot küzdött csapatunk, és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Igazi, fantasztikus sportemberek vagyunk, nézőcsalogató játékot mutattunk a második félidőben. Nevelő egyesületem nagy bajban van, hajrá Szpari!

Szőke István: – Mindenképpen megérdemelten nyertek az ibrányiak, jobban játszottak, jobban akarták a győzelmet, ugyanakkor a javunkra megítélt 11-esnél egy kiállítást elmulasztott a játékvezető, ami alighanem befolyásolta a végeredményt. Gratulálok a hazaiaknak!

1. Tuzsér 29 19 6 4 66–30 63

2. Nyírmada 29 19 3 7 67–43 60

3. Baktalórántháza* 29 19 3 7 78–41 59

4. Tiszavasvári 29 17 4 8 62–30 55

5. Ibrány 29 16 6 8 53–20 54

6. Szakoly 28 14 5 9 50–51 47

7. Nyírgyulaj 29 13 6 10 48–38 45

8. Kemecse 28 13 5 10 48–40 44