2015.05.06. 12:02

Uralja a maga korosztályát

Nyíregyháza - A nyíregyházi asztaliteniszező, Laskai Írisz megvédte országos bajnoki címét az újoncok között.

Laskai Írisz győzni jár Szekszárdra. A NAC Nyíregyháza reménysége a tavalyihoz hasonlóan ezúttal is megszerezte az elsőséget az újonc korcsoportos országos bajnokság U12-es versenyszámában, vagyis megvédte címét.

A válogatott kerettag versenyző a négy mérkőzésén mindössze egyetlen játszmát vesztett (azt is még a csoportmérkőzáések során), hogy mennyire kiemelkedik a korosztályából, ahhoz csak annyit: az elődöntőben 11:4-re, 11:6-ra és 11:1-re (!) nyerte a szettjeit, a fináléban pedig csak az utolsó játszma alakult szorosan (15:13), az első kettőt 5-re és 4-re nyerte Dorogi János tanítványa. Írisz a főtábláról indult az összevont, tehát U13-as korosztály jóval népesebb mezőnyében, ahol az első fordulót sikerrel vette, majd kikapott a statisztikás Domokos Fannitól, akit nehány hete simán legyőzött, és aki végül a harmadik helyen zárt. Sebaj, abban a korcsoportban majd jövőre kell nagyot alkotni – vélhetően újra Szekszárdon...

A teljes cikk elolvasható a Kelet-Magyarország május 7-i számában.