2015.06.06. 20:36

A Tuzsér ült a bajnoki trónra

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 30., utolsó fordulójának mérkőzéseit játszották szombaton.

Tuzsér–Cellspan-Balkány 4–1 (3–1)

Tuzsér, 300 néző, v.: Homonai P.

Tuzsér: Szőr I. (Szűcs L.) – Lakatos T., Dolhai M., Markos J., Dallos L. (Gergely I.), Hriskevics (Pólyán I.), Iván A., Bagoly Z., Tott R., Soós T. (Setét R.), Dancs B. (Lakatos P.). Játékos-edző: Dancs Béla.

Balkány: Lovas B. – Kiss J., Vass Z., Hortó A., Csonka Gy., Ferenczi F., Göncz B., Szilágyi Z., Hegyes B., Kerezsi K., Csizmarik Á. Játékos-edző: Balogh József.

A hazaiak végig uralva a mérkőzést biztosan nyertek a szimpatikus vendégek ellen és így bajnoki címet ünnepelhettek.

Gól: Hriskevics 2., Tott R., Gergely I., illetve Ferenczi F. Ifi: 7–1.

Dancs Béla: – Tíz év után nyertünk újra bajnokságot, a csapat nagyon sokat tett egész évben ezért a sikerért. Úgy érzem, nagyon megérdemeljük a bajnoki címet, amit az egyesület és a település vezetői nélkül nem tudtuk volna elérni.

Balogh József: – Először is szeretnék gratulálni a szedett-vedett kis csapatomnak a helytállásért. Gratulálok a Tuzsérnak a bajnoki címhez és sok sikert kívánok nek ia jövőben.

Nyírmada–Baktalórántháza 2–1 (0–0)

Nyírmada, 250 néző, v.: Csáki L.

Nyírmada: Kardos Z. – Bancsi G., Géczi I. (György P.), Puskás Á., Danku A., Szikszai A., Ohár R., Dávid R. (Szűcs B.), Fejes J., Németh A. (Szőke I.), Derceni B. (Kapin K.). Játékos-edző: Szőke István.

Baktalórántháza: Tóth K. – Molnár L. (Marics I.), Csordás G., Balogh G., Balogh Zs. (Kun Cs.), Marics G., Szabó R. (Illés L.), Miskolczi L., Lakatos I., Geda G., Rakóczi Zs. Játékos-edző: Illés László.

A hazai csapat sokáig emberhátrányban játszott, ennek ellenére rászolgált a győzelemre.

Gól: Ohár R., Derceni B., illetve Lakatos I. Kiállítva: Szikszai A. (44 . perc), illetve Geda G. (65. perc). Ifi: 4–1.

Szőke István: – Először is gratulálok a csapatnak a második hely megszerzéséhez, amit azt gondolom, teljes mértékben megérdemelt. A hozzáállással és az akarattal nem volt probléma, éppen ezért sikerült az emberhátrány dacára megnyerni a mérkőzést.

Illés László: – Korrekt játékvezetés mellett ez is megtörténhet, amikor az iksz nem elég. A Tuzsér elleni döntetlen sokkal jobban fájt.

Tiszavasvári–Mándok 5–1 (1–1)

Tiszavasvári, 100 néző, v.: Tomori P.

Tiszavasvári: Polgári L. – Lakatos I., Daru I., Balogh N., Nagy D., Potornai M. (Fazekas V.), Kóka R. (Dankó G.), Kovács B., Tudja D. (Czifrák R.), Lakatos Barna (Dobos Z.), Lakatos Bence (Gyurján R.). Edző: Mirgai László.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Káté I., Schellenperger, Szabó T., Dancs A., Pop M., Ladomirjak (Varga D.), Zoffcsak V., Dascal (Csürök Cs.), Galambos L. Megbízott edző: Berecz Csaba.

Nyílt sisakkal játszott a Mándok, bár a hazaiaknak több helyzete volt, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Pontrúgásból egyenlített a Vasvári, amely a szünet után néhány perc alatt eldöntötte a meccset a rekkenő hőségben.

Gól: Kovács B. 2, Nagy D., Potornai M., Balogh N., illetve Káté I. Ifi: 5–2. (Tudósító: Hankó András)

Mirgai László: – Gratulálok az ificsapatnak a bajnoki címhez. Saját csapatomról pedig csak annyit, egyik szemem sír, a másik nevet. Azért sír, mert több volt ebben a bajnoki szezonban, azért nevet, mert az alapcélt túlteljesítettük, mert az első hat hely valamelyikének megszerzése volt a cél. Köszönöm a vezetőknek, akik támogatták ezen az úton.

Berecz Csaba: – Tűrhető első félidő után a második játékrész első tizenöt percében elemi hibákat követtünk el. A tavaszi szezonban eljátszhattunk volna a „Kórház a várost szélént”, annyi sérültünk van.

Nyírgyulaj–Szatmár Unió FC 4–3 (4–1)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Vitkai.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Czerula Zs., Papp A., Baksa Cs., Erdei L., Sitku Á. (Lakatos J.), Szentjobbi R. (Oxi R.), Kanál R. (Siska G.), Fekete G., Gózner K., Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Szatmár Unió: Bartha G. – Bartha T., Gégény M., Bodó R., Balogh R., Szatke M. (Baksa Á.), Sárközi D., Csáki R., Varga Z., Gál R., Császár T. Edző: Siti Ferenc.

Ellentétes félidők, a hazaiak a végén megérdemelten nyertek.

Gól: Kanál R. 2, Fekete G., Gózner K., illetve Sárközi D. 2, Bodó R. Ifi: 4–2.

Lukács Tibor: – Az első félidőben elaltattuk saját magunkat, hiszen több góllal vezettünk, a szünet után viszont küszködtünk, de a végén csak bezsebeltük a három pontot. Jó pihenést mindenkinek.

Siti Ferenc: – Annyi mindent szeretnék mondani, hogy nem férne el az újság hasábjain. Ezért csak annyit közlök, köszönjük Fehérgyarmatnak, hogy biztosították a feltételeket. Köszönjük a mellettünk kitartó szurkolóknak, hogy bíztak bennünk és köszönöm a csapatnak az egész éves hozzáállást. Egyébként 4–1 után csaknem megfordíttuk a meccset.

Dombrád–Nagyhalász 1–4 (1–1)

Dombrád, 80 néző, v.: Bendik T.

Domdrád: Mucsicska V. – Szőlősi L. (Lukács Zs.), Kovács M., Bárány T., Huszti P. (Birovecz J.), Szabó M. (Kecsmár B.), Balla J., Tamás B., Kovács D., Csáki P., Fabu R. (Szabolcsi M.). Megbízott edző: Tóth János.

Nagyhalász: Margitics Z. – Kondor M., Tilki M., Orosz T., Kosztik D., Sallai B. (Horváth Á.), Kóder L., Tóth N., Kiss G., Mocsár Cs., Anderka R. Játékos-edző: Kiss Gábor.

Ezen a mérkőzésen a Dombrád a megye kettes színvonalat sem ütötte meg...

Gól: Szőlősi L., illetve Kiss G., Kóder L., Tóth N., Horváth Á. Kiállítva: Kovács D. (30. perc), illetve Anderka R. (58. perc). Ifi: 2–4.

Tóth János: – Szégyellhetjük magunkat néhány futballistának nem kellene felvenni a mezt és kimenni a a pályára!

Kiss Gábor: – A csapat azon része, akik eléjöttek erre a mérkőzésre megmutatta, hogy van még tartás bennük. A meccset teljesen megérdemelten nyertük meg, ugyanakkor az előzmények miatt elgondolkodtató a folytatás... Szeretnénk a megye legjobb szurkolótáborának megköszönni az egész éves biztatást.

Tiszakanyár–Ibrány 1–1 (1–0)

Tiszakanyár, 200 néző, v.: Major O.

Tiszakanyár: Kromplák Gy. – Dzsoba, Bodnár J., Hidi N., Bodnár J., Morauszki I., Phrakonkham (Koi B.), Terjék Z., ifj. Koskovits Gy., Mátrai N. (Illés A.), Oláh L., Ablonczy D. (Mikuljak). Edző: Koskovits György.

Ibrány: Tóth N. – Bodó G., Torma T., Csáki J. (Deme A.), Orosz D. (Papp M.), Islony (Kiss P.), Gergely B. (Somogyi M.), Makai I., Somogyi T. (Kiss T.), Kristófi S., Flavio. Edző: Gerliczki Máté. Nagyon jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthatott a szép számú közönség. Gól: Mátrai N., illetve Kristófi S. Ifi: 2–0.

Koskovits György: – Tudatosan adtuk át a területet az ibrányiaknak, hiszen nagyon gyors, technikás focit játszanak. Kontrákra építettünk, viszont volt egy védelmi megingásunk, így igazságos eredmény született.

Gerliczki Máté: – A megszerzett pontot a héten elhunyt szurkolónk és sportolónk, Mátyás Kitty emlékének ajánljuk. Az ibrányi egyesület osztozik a család fájdalmában. Nyugodjon békében, emlékét megőrizzük!

Szakoly–Tiszalök 5–2 (3–0)

Szakoly, 200 néző, v.: Kosztyu J.

Szakoly: Szobonya G. – Szathmári D., Rédei M., Buka B., Babják Cs. (Kiss T.), Szabó P., Kiss I. (Baumgartner Á.), Daru R., Horváth G., Madzin I., Nagy D. Edző: Madalina György.

Tiszalök: Gagyi S. (Susánszky L.) – Balogh A. (Szolyka G.), Vass I., Bene L., Szolyka T., Csorba T., Újvári Zs., Bodnár A., Puncsák Cs., Cseh L., Gál N. Edző: Kovács János.

Bár két gólkirály jelölt is volt a pályán, meglehetősen álmosan kezdődött a mérkőzés. A folytatásban a hazai csapat megszerezte a vezetést és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. A meccs végére pedig Madzin István gólkirályként jött le a küzdőtérről!

Gól: Nagy D. 2, Madzin I. 2, Szabó P., illetve Újvári Zs., Cseh K. Ifi: 4–5.

Madalina György: – A mai meccsen sikerült megkoronázni a tavaszi szereplésünket. ehhez azoknak a játékosoknak is köszönetet mondok, akikkel annak idején kiestünk a megye egyből, illetve a másodosztályból vissza tudtunk jutni. Nélkülük nem tartanánk itt, ugyanakkor köszönet és elismerés jár a jelenlegi keret tagjainak, rengeteget dolgoztak azért, hogy ilyen sikeres második fél évünk legyen! Azokról sem szeretnénk megfeledkezni, akik nem a pályán, hanem a háttérben segítették a csapatot.

Kovács János: – A látottak alapján a két csapat között nem volt ekkora különbség. A hazaiak jobban koncentráltak, és hibáinkat kihasználva nyertek. Köszönjük támogatóinknak az éves segítséget.

Kemecse–Nagykálló 11–0 (6–0)

Kemecse, 150 néző, v.: Tatár.

Kemecse: Pintér L. – Hokk B. (Orosz M.), Orgován Gy., Lakatos L., Majoros Á. (Gömze A.), Ruska T., Osváth S., Szűcs F. (Karkusz A.), Simon D., Csomány Ö., Szaffián Sz. (Félegyházi V.). Edző: Hokk Béla.

Nagykálló: Luksa Z. – Kóth Á., Fodor T., Tóth Z., Málik J., Bencs Á., Kerecsen J., Kriser Sz., Simon I., Rakaczki J., Farkas L. Edző: Budaházi László.

Sajnálatos, hogy a végére így összeérő kemecsei csapat ebben az összetételben utolsó meccsét játszotta.

Gól: Osváth S. 3, Gömze A. 3, Ruska T. 2, Lakatos L. 2, Orosz M. Ifi: 8–0. (Tudósító. Kondor Lajos)

Hokk Béla: – Végre, vége szenvedéseinknek! Köszönöm játékosaimnak, hogy közösen végigvittük a szezont, az egyesületnek pedig azt kívánom, élje túl a nyarat. Ennyi volt, köszönöm!

Budaházi László: – Tizenegy emberrel, csere nélkül, harmincöt fokos melegben beleszaladtunk egy olyan vereségbe, ami már hetek óta benne volt a levegőben. Nagy változásoknak kell történnie Nagykállóban, hogy ez jobb legyen...