2015.07.16. 18:40

Luca, a balszerencsés tizenharmadik

Nyíregyháza - Palásti Luca futamában az ötödik helyen végzett, és nem jutott tovább a svédországi junior atlétikai Európa-bajnokságon.

Már a nyitónapon szerephez jutott Palásti Luca, a junior Európa-bajnokság egyetlen nyíregyházi résztvevője. A svédországi Eskilstunában rajthoz álló 400 méteres futó az első előfutamba kapott besorolást, és a 7-es pályán futva, 55.70 másodperccel az ötödik helyen ért célba.

Ez végül összesítésben a 13. legjobb időt jelentette, ami elődöntőt is érhetett volna, ám mivel ebben a versenyszámban 23 induló volt, egyből a döntőbe kvalifikált az első forduló, a fináléba pedig ugye csak nyolc hely kiadó. Így aztán a Nyíregyházi Sportcentrum középtávfutója balszerencsés tizenharmadikként fejezte be versenyzését.