2015.08.24. 18:48

Kerényi Ádám nyerte a tököli drift Eb-futamot

Budapest, 2015. augusztus 24., hétfő (MTI) - A címvédő Kerényi Ádám, a Tomracing Motorsport versenyzője nyerte a drift Európa-bajnokság Tökölön rendezett versenyét.

A csapat hétfői tájékoztatása szerint a háromszoros kontinensbajnok autóversenyző a két héttel ezelőtt Angliában sorra került viadalon aratott győzelme után a mostani szezonban másodszor állt a dobogó felső fokára vasárnap. Kerényi hazai közönség előtt először volt dobogós, korábban ugyanis a hazai Eb-futamokon egyszer sem sikerült az első háromban végeznie.

A kétszeres magyar bajnok ezzel nagy lépést tett a történelmi siker felé, a King of Europe elnevezésű sorozatban ugyanis eddig még senkinek sem sikerült címet védenie.

A drift lényege: a versenyzőknek úgy kell végigmenni a kijelölt pályán, hogy autójuk minél többet haladjon keresztbe csúszva. A produkciókat a pontozóbírók négy szempont, az ideális ív tartása, a sebesség, az autó keresztben haladásának szöge, valamint az összkép alapján értékelik.