2015.11.15. 19:34

Csak megfelezni tudta hátrányát a Kisvárdai KC

Kisvárda - A szünet előtti gyengébb védekezés miatt nem kerülhette el sorsát a kisvárdai NB I B-s női kézilabdacsapat a vasárnap játszott rangadón.

Tizenkilenc gól egy félidőben – nagyon sok. A kisvárdai női csapat első játékrészben bemutatott védekezéséről mindent elárul, hogy a vasárnapi NB I B-s rangadón a házigazda kispestiek egy híján húszszor vették be a kapujukat. A második játékrészre aztán minden megváltozott, a vendégek nagyot küzdve kerültek egyre közelebb a fővárosiakhoz, végül megfelezték az első félidei hat találatnyi hátrányt, de akár tovább is szűkülhetett volna a távolság. A háromgólos különbségű vereség vállalható, egyben reális is, mert a kispestiek ezen a mérkőzésen elsősorban átlövőteljesítményben felülmúlták a várdaiakat.

NB I B, női

Kispest NKK–Kisvárdai KC 29–26 (19–13)

Soroksár, 200 néző, v.: Bacs, Bóna.

Kisvárda: Puscas – Vukojevic 3, Lévai 1, Bízik 2, Tarjányi 4, Csibulenko, Héjjas 2. Csere: Scholtz (kapus), Dudás G. 5, Gedroit 8/4, Gidai 1, Komsa, Kránitz, Major F. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 12-12 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 4/4.