2015.12.12. 20:48

Marso-NYKK - Vállalható vereség Pakson

Nyíregyháza - Akadtak fellángolásai a Marso-Nyíregyházának, de amikor kellett a házigazda is megrázta magát.

Végig vezetett az első negyedben a Marso-Nyíregyháza a szombati, paksi bajnokiján, csak éppen a játékrész zárásakor már a házigazda állt jobban, köszönhetően Troy Barnies zsinórban szerzett négy pontjának. A két csapat lehetőségeit és eddigi mérlegét ismerve, már az is nagy szó volt, hogy nyitott maradt a parti. Vendégoldalon a két center villogott, a néhány rosszabbul sikerült meccse után Zoran Krsztanovics szorgosan termelte a pontokat az elején, és Lekli József is felnőtt mellé.

Az sem vette a marsósok kedvét, hogy a második negyed elején tíz pontra növelte előnyét a Barnies mellett immár Ryan Watkins pontjaira is építő Paks. A Tate Unruh-Malcolm Miller duó sebességet váltott, és visszajött a meccsbe a Nyíregyháza, amely három pontra zárkózott fel. A hazai időkérés után Will Tamás triplával vetett véget a nyíregyháziak felzárkózásának, és nagyszünetig visszaállt a tízpontos differencia.

A harmadik játékrészben ellaposodott a meccs, a vendégek egyszer még közelebb férkőztek esélyesebb riválisukhoz, majd Watkins révén újra „megúszott” a Paks. A negyedik negyed úgy alakult, hogy lehetőséget kaphattak a csapatok titánjai, Gulyás Máté és Fazekas Csaba, utóbbi, a nyíregyháziak 16 éves játékosa szép kosárral vétette észre magát. Összességében a nyíregyháziak a vállalható kategóriában tartozó vereséget szenvedtek Pakson, ám ezért csak dicséret jár, pluszpont nem.

NB I A csoport: Férfiak, 11. forduló

Atomerőmű SE–Marso-Nyíregyháza 86–70 (23–19, 24–18, 20–15, 19–18)

Paks, 800 néző, v.: Kapitány, Söjtöry, Balog Gy.

Paks: Dunn 11/3, Medve 3/3, Barnies 22/9, Eilingsfeld 7/3, Tóth Á. 4. Csere: Kovács Á. 3, Will 7/3, Watkins 23, Gulyás M., Robinson 6/3. Edző: Schmidt Béla.

Marso: Savic 2, Unruh 22/18, Miller 14/6, Krisztanovics 12, Lekli 14. Csere: Molnár M. 2, Lajsz, Fazekas Cs. 2, Nagy K., Kósa T., Bus I. 2. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.

Az eredménye alakulása, 3. perc: 6–12, 8.: 16–17, 11.: 29–19, 17.: 36–33, 22.: 50–30, 25.: 52–48, 29.: 63–48, 33.: 79–57, 36.: 81–64.

Schmidt Béla: – A Nyíregyháza jól szervezett csapat, van tartása, sokszor megtörték, és ritmustalanná tették a játékunkat. Néhány gyors indítással el tudtunk húzni, és Watkins vezérletével lepattanószerzésben föléjük kerekedtünk.

Sitku Ernő: – Jobban játszott a Paks, mint mi, ráadásul a hibáinkkal megkönnyítettük a dolgukat. A mérkőzés egyes szakaszaiban hatékonyak voltunk, de sokszor alapvető hibákat követtünk el.