2016.02.27. 17:21

A szünet után felborult a pálya

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 16. fordulójának szombati nyitányán öt mérkőzést rendeztek.

Nyírgyulaj–Mátészalkai MTK 1–1 (1–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Pethő P.

Nyírgyulaj: Opre R. – Kovács I. (Gózner K.), Tóth B., Siska G., Vass I., Pálvölgyi B. (Oxi R.), Nagy I., Lovas N., Erdei Z., Nagy T. (Fekete G.), Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Mátészalka: Pindzsula P. – Botos D., Robas, Rézműves F., Botos A., Sarkadi G., Petrohai M. (Petrohai G.), Magyari M., Szántó Z., Dascal (Soltész B., Lyáh A.), Stef. Edző: Siska Attila. Nem bírtak egymással a csapatok.

Gól: Berecz Zs., illetve Soltész B.

Lukács Tibor: – Gyenge játékunk következménye a fájó döntetlen.

Siska Attila: – Gratulálok csapatomnak a lelkes és odaadó játékhoz. Úgy érzem, bőven lehet hiányérzetünk a kimaradt ziccerek miatt.

Tiszavasvári–Szakoly 0–0

Tiszavasvári, 80 néző, v.: Kiss L.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Esze B., Balogh N., Nagy D., Bakos T., Lakatos I., Bodnár A. (Lakatos Barna), Gyurján R. (Szolyka T.), Péntek A., Szolyka G., Nagy I. (Fazekas V.). Edző: Kiss Gábor.

Szakoly: Szobonya G. – Sándor D., Rédei M., Módis G., Babják Cs., Hokk B., Csomány Ö., Majoros Á., Szathmári S., Nagy D., Bodai K. (Madzin I.). Edző: Hokk Béla. Jó talajú pályán a hazaiak gyenge első félidőt produkáltak, nem rajtuk múlt, hogy a Szakoly nem vezetett két góllal... A szünet után valamelyest többet kerültek veszélybe a kapuk, de ezúttal egyik csapatnak sem sikerült gólt szerezni.

Ifi: 10–1. (Tudósító: Hankó András)

Kiss Gábor: – Egy pont és más semmi.

Hokk Béla: – Mindkét csapat nagyon hajtott, mi nagyon sok helyzetet hagytunk ki, a házigazdára nézve hízelgő a döntetlen.

Baktalórántháza–Ibrány 1–0 (1–0)

Baktalórántháza, 350 néző, v.: Tomori P.

Baktalórántháza: Tóth K. – Kántor F., Geda G. (Kozma J.), Lakatos I., Csordás G., Sitku Á. (Murguly Cs.), Rakóczi Zs., Balogh G. (Szabó Róbert), Miskolczi L., Ráti G., Marics G. (Molnár L.). Játékos-edző: Illés László.

Ibrány: Tóth N. – Balogh Gy., Bodó G. (Makai I.), Torma T., Csáki J., Orosz D., Gergely B., Kristófi S., Varga A. (Vinicius), Szabó Roland (Somogyi T.), Lukács B. (Kiss T.). Edző: Gerliczki Máté. A körülményekhez képest jól előkészített pályán az őszhöz képest abszolút más hazai csapat első perctől kezdve ráerőltette akaratát a listavezetőre és a helyzetek sokaságát kialakítva teljesen megérdemelten nyert. Marics Gábor közelebb kerülhetett volna a gólkirályi címhez...

Gól: Marics G. Kiállítva: Orosz D. (74. perc). Ifi: 5–1.

Illés László: – Gratulálok a csapatnak, ez igazi férfi munka volt. A kialakított helyzeteinknek legminimálisabb százalékát használtuk ki.

Gerliczki Máté: – Egy percig sem volt esélyünk a pontszerzésre, ellenfelünk jobban alkalmazkodott a talajhoz. Nem nézett ki jól ez a mérkőzés a mi szempontunkból, a következő fordulóra teljesen más Ibrányt garantálok. Természetesen gratulálok a Baktának, teljesen megérdemelten nyert.

Kemecse–Szatmár Unió FC 3–2 (0–1)

Kemecse, 200 néző, v.: Papp F.

Kemecse: Virgáh Cs. – Phrakonkham, Hruska Á., Kiss M., Iván Zs. (Kovács M.), Csizmarik Á. (Bódi V.), Boros M. (Csatári Á.), Sárközi D. (Bodó I.), Birovecz J., Kiss R. (Sándor L.), Dócs N. Edző: Falatovics László.

Szatmár Unió: Juhász S. – Bátyi L., Balogh Á. (Kemenczei J.), Osváth S., Borsi D. (Bakó G.), Veress L., Rigó A., Csáki R., Doros M., Ráti K., Bodó R. (Szatke M.). Edző: Siti Ferenc. Tapogatózó első félidő után megyei első osztályú szinten fergeteg, magas színvonalú folytatás. Megérdemelten nyert a Kemecse. Ettől a játékvezetőtől láttunk már jobb teljesítményt is...

Gól: Boros M., Iván Zs., Birovecz J., illetve Balogh Á., Veress L. Ifi: 1–2. (Tudósító: Resán Attila)

Falatovics László: – Nagy akarással, a második félidőben harminc percnyi szép és eredményes játékkal fordítottunk – szimpatikus ellenféllel szemben.

Siti Ferenc: – Nem érdemeltünk győzelmet, viszont ami jobban aggaszt, úgy tűnik, két komoly sérültünk van, ez a jövőre nézve minden, csak nem biztató.

Nagyecsed–Tuzsér 1–1 (0–1)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Vitkai.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z. (Ádámszki R.), Ricsei F., Homann R., Zámbó K., Czifrák R., Ascsillán L., Bulyáki A. (Somlyai G.), Bodogán Z. (Puskás D.), Marinas, Ladányi D. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tuzsér: Kőrösi N. – Gergely I. (Dolhai M.), Dancs B., Dallos L., Iván A., Tott R., Hriskevics, Bagoly Z., Szaffián Sz., Setét R., Markos J. Játékos-edző: Dancs Béla. Pontrúgásból szerzett vezetést a Tuzsér, a második félidőben a Nagyecsed mindent megtett a győzelemért, végül be kellett érnie egy ponttal.

Gól: Ádámszki R., illetve Szaffián Sz. Ifi: 6–2. (Tudósító: Bíró Attila)

Ádámszki Róbert: – Az első félidőben az ívelgetős játéknak nem találtuk az ellenszerét, kapkodva idegesen játszottunk, megérdemelten vezetett a Tuzsér. A szünet után felborult a pálya, idő kérdése volt, hogy egyenlítésünk és megszerezzük a győztes gólt. Sajnos, csak egyenlíteni sikerült.

Dancs Béla: – Azt szokták mondani, idegenben jó a döntetlen, főleg Ecseden, de így a mérkőzés után kicsit keserű a szám íze, mert itt hagytunk két pontot.

1. Ibrány 16 12 2 2 63–16 38

2. Nagyecsed 16 9 5 2 26–14 32

3. Sényő 15 9 2 4 43–22 29

4. Szakoly 16 9 2 5 30–22 29

5. Nyírgyulaj 16 8 2 6 39–34 26

6. Tuzsér 16 7 5 4 32–22 26

7. Szatmár Unió FC 16 7 4 5 44–29 25

8. Mándok 15 7 4 4 39–26 25