Fájdalmas vereségek – tovább robog a Vasvári

<p style="text-align: left;">Teljes fordulót rendeztek a hét végén a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.</p> <p style="text-align: center;">

Teljes fordulót rendeztek a hét végén a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 15. forduló

Rádió M Miskolc–Kisvárdai KC

31–26 (17–14)

Miskolc, 150 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 4, Csendes Á. 5, Bod B. 1, Oláh B. 1, Kovács Zs. 3, Balogh Sz. 4. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L. 1, Simák Gy., Pisák T. 3, Kovács L. 1, Mándi K. 3/2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2. Végig küzdelmes mérkőzésen a Miskolc megérdemelten nyert. Junior: 27–31.

Dévényi János: – Jobb, ha nem mondom el az őszinte véleményemet... Maradjunk annyiban, bizonyos körülmények nem nekünk kedveztek.

Fehérgyarmati VSE–Hajdúböszörményi TE

21–22 (11–11)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 5, Tóth N. 2, Szabó P. 1, Kun Sz. 1, Gaál R. 6, Albecz B. 3. Csere: Harangi P. (kapus), Orosz L. 1, Siket T. 1, Hadar B., Pál T. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 0, illetve 4/2.A sérülésektől sújtott hazai csapat váratlan vereséget szenvedett a lelkes vendégcsapat ellen. Junior: 33–26.

Falcsik Miklós: – Köszönet azoknak a játékosoknak, akik sérülten is vállalták a mérkőzést. Szerencséje volt a Böszörménynek, hogy egészséges emberek ezúttal csak ennyire voltak képesek.

Kazincbarcikai KSE–Tiszavasvári SE-QUICK 2000

23–31 (6–15)

Putnok, 85 néző, v.: Alapi A., Kovács T. Tiszavasvári: Boczák K. – Gazdag R. 3, Benyusz K. 6, Kiss K. 6/1, Balázs M. 2, Dancs M. 10/2, Mezei L. 1. Csere: Bódor Z., Tóth M. (kapusok), Kovács L. 1, Lázár A., Ménfői M., Szögi R., Erdélyi P., Türk F. 2. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/1, illetve 4/3. Nagyon könnyen induló mérkőzést tettek csaknem nehézzé maguknak a vendégek. Junior: 40–22.

Türk Ferenc: – Dancs Máté és Boczák Kornél vezérletével megérdemetem nyertünk.

További eredmények: Berettyó MSE–Bőcs KSC 27–23, Balmazújvárosi KK U23–DEAC 22–20, Mezőkövesdi KC U23–Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 33–23.

30–25 (16–15)

Mátészalka, 100 néző, v.: Oláh E., Szikszay J. Mátészalka: Jurecska K. – Potyók O. 1, Vassné 8, Ábri T. 4, Tar H. 1, Móré K. 6., Rácz K. 4. Csere: Kónya L. (kapus), Drabik P. 1, Deme F. 5/3. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3. A szalkai együttes érvényesítette a papírformát Junior: 43–25.

Vakarcs Krisztina: – Az első félidő közepén sorozatban rossz döntéseket hoztunk, majd sikerült a hibákat javítani és a játékra koncentrálni.

Debreceni VSC III–Kölcsey DSE Nyíregyháza

22–20 (13–11)

Debrecen, 150 néző, v.: Bozó Z., Mezey Z. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 6, dr. Tilki A. 6, Gyimesi L., Papp A., Katona K. 2, Szoboszlai N. 2. Csere: Koppán N. (kapus), Kelemen G. 1, Vitányi A., Silye V. 2/2, Hrabina I. 1/1, Rabatin A., Kovács F. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3. A szomszédvári rangadón hatalmas küzdelmet hozott, amelyben a hazaiak némi szerencsével tartották otthon a három pontot. Junior: 20–33.

Hadobás István: – Sajnos, kiélezett a végjáték nem a kedvünk szerint alakult. Úgy érzem, ebben rajtunk kívül álló okok is közrejátszottak.

További eredmények: Bőcs KSC–Létavértes SC 26–24, Alsózsolca–Ózd 25–26, NKK Balmazújváros–Hajdúböszörményi TE 26–23.

1. Kölcsey DSE 13 10 1 2 348–272 21

2. Hajdúböszörmény 13 9 2 2 367–325 20

3. Balmazújváros 11 8 1 2 335–230 17

4. Bőcs 13 7 2 4 354–344 16

5. Mátészalka 12 7 – 5 384–344 14

6. Ózd 13 6 1 6 382–377 13

7. Debreceni VSC III 12 6 – 6 356–368 10

8. Létavértes 13 3 3 7 374–378 9