2016.04.07. 07:41

Marso-Nyíregyháza - Száz szerzett ponttal sem sikerült meccset nyerni

Nyíregyháza - Megint kiélezett meccset játszott a Marso-Nyíregyháza, amely már biztosan osztályozós lesz, valószínűleg pályahátrányból.

Hozta a „szokásos” jászberényi dobóformáját a Marso-Nyíregyháza. Legalábbis a férfi élvonal alsóházi középszakaszában játszott szerdai mérkőzés első negyedben, amikor olyan jó százalékkal céloztak a Kék Cápák, mint novemberi győzelmük alkalmával.

Tate Unruhék össze is hoztak közel harminc pontot, de azért sejthető volt, a végén aligha jutnak el ennek négyszereséig, a 120-ig. Jött is a megtorpanás, a Jászberény a nagyszünetre átvette a vezetést, igaz, a palánk alatti kosaraknak köszönhetően azért meccsben maradt a Marso.

A harmadik negyedben aztán végig a berényiek tartottak előbb, de a záró rész előtti kilencpontos hátrányt pillanatok alatt eltüntette a vendégcsapat, amely átvette a vezetést. A hajrára „húzd meg-ereszd meg” játék alakult ki, hol az egyik fél, hol a másik vezetett. A nyíregyháziak 95–91 után is visszajöttek, de Zoran Krsztanovics kosaraival 95–95 lett az állás, de a Berény gyors öt pontot szerzett. Még innen is volt visszaút, de 101–100-nál hiába volt az utolsó támadás a vendégeké, nem sikerült fordítani, megint a végjátékban úszott el a meccs.

Ezzel már biztos, hogy osztályozóra kényszerül a Nyíregyháza, és minden valószínűség szerint pályahátrányból, hiszen a Jászberény két győzelemnyi távolságra lépett meg, és már csak három forduló van hátra.

NB I A csoport: férfi középszakasz, alsóház

Jászberényi KSE–Marso-Nyíregyháza 101–100 (24–29, 27–18, 34–29, 16–24)

Jászberény, 500 néző, v.: Kapitány, Boros T., Kulcsár T.

Jászberény: Caffey 23/12, Rakics 7/3, Horváth Á. 12/6, Dramicsanyin 21/12, Sherman 14. Csere: Cohn 15/3, Cseh Gy. 9. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Marso: Savic 12/6, Unruh 28/6, Miller 6, Ware 19, Krsztanovics 22. Csere: Bus I. 3/3, Molnár M. 2, Nagy K. 2, Lajsz 2, Kósa T. 3/3. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.

Kipontozódott: Rakics (33. perc).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7–6, 7.: 11–20, 9.: 17–25, 13.: 30–29, 18.: 47–40, 24.: 65–53, 28.: 81–66, 30.: 85–76, 33.: 85–86, 36.: 90–91, 37.: 95–91, 38.: 95–95, 39.: 100–95.