2016.05.07. 11:29

Öttusa vk-döntő - Földházi Zsófia ezüstérmes Sarasotában

Budapest/Sarasota - Földházi Zsófia a második helyen végzett az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, az egyesült államokbeli Sarasotában.

A 36 fős mezőny másik magyar résztvevője, Alekszejev Tamara 15. lett. Győzött a német Lena Schöneborn.

Földházi a csütörtöki körvívásban 18 győzelmet aratott, majd pénteken a bónuszvívásban is szerzett pontot, így 13. volt ebben a számban a nemzetközi szövetség honlapja szerint. A 200 méteres úszást 2:11.05 perccel a második leggyorsabban teljesítette, majd a lovaglása ugyan nem sikerült jól, de három szám után az orosz Anna Burjakkal holtversenyben így is az ötödik-hatodik helyen állt. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásban ismét remekelt, a második leggyorsabb volt a kombinált számban, ezzel ezüstérmet nyert.

A döntőt megelőző négy versenyből hármon indult, Kairóban és Rio de Janeiróban negyedik, Kecskeméten pedig második lett.

A vk-fináléban közvetlenül nem osztanak riói kvótát, de - emelt szintű - pontokat lehet gyűjteni az olimpiai ranglistára, amelyről a június 1-jei zárás után legalább hat férfi és hat női versenyző jut majd részvételi joghoz. Földházi mostani eredményével megerősítette helyét a közvetlen élcsoportban.

Eredmények:

1. Lena Schöneborn (német) 1375 pont

2. Földházi Zsófia 1366 (vívás: 18 győzelem/17 vereség/209 pont, úszás: 2:11.05 perc/307 pont, lovaglás: 276, lövészet-futás: 12:06 perc/574 pont)

3. Ieva Serapinaite (litván) 1360

...15. Alekszejev Tamara 1292 (19/16/215, 2:18.79/284, 278, 13:05/515)

Szombaton a férfiak versenyét, vasárnap pedig a vegyesváltót rendezik.

A vk-finálé után május végén Moszkvában lesz a világbajnokság - azon közvetlenül is lehet majd kvótát szerezni -, míg július első teljes hetében, Szófiában az Európa-bajnokság. Arra már az olimpiai rangsor zárása után kerül sor.

A riói olimpián a férfiaknál és a nőknél egyformán 36 versenyző indulhat.