2016.05.28. 21:12

Rövidtávú triatlon Eb - Kovács Zsófia bronzérmes

Budapest/Lisszabon - Kovács Zsófia bronzérmet nyert a triatlonosok Lisszabonban rendezett rövidtávú Európa-bajnokságán.

A viadal hivatalos honlapja szerint a riói olimpiai kvótával rendelkező, második ötkarikás eseményére készülő magyar triatlonos 2:04:24 óra alatt teljesítette a 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. Kovács a gyengébben sikerült úszása után jó futással küzdötte fel magát a dobogó alsó fokára.

Győzött a brit India Lee 2:04:03 órás idővel, a második helyen az ukrán Julija Jelisztratova zárt 2:04:19 órával.

A nőknél a másik magyar induló, Vanek Margit nem ért célba, miként a férfiaknál az egyetlen magyar induló, Vanek Ákos sem.

A juniorkorú férfiaknál a magyarok közül Léhmann Bence érte el a legjobb eredményt, aki kilencedik lett, a nőknél Putnóczki Dorka volt a legeredményesebb magyar, ő a 13. helyen fejezte be a versenyt.