2016.08.28. 19:52

"A győzelmet nem kell, a vereséget pedig nem lehet megmagyarázni"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 3. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Vásárosnamény–Ibrány 4–3 (3–2)

Vásárosnamény, 200 néző, v.: Homonnai.

Vásárosnamény: Csordás A. – Illés P., Fejes J., Balogh T., Mándi L. (Deskó D.), Sebestyén G. (Peregrin R.), Bancsi G., Lizák B., Bicskó G. (Varga T.), Danku L., Bíró J. (Balázs G.). Edző: Tivadar András.

Ibrány: Tóth N. – Csizmarik Á., Esze B., Erdős B., Dudás B., Németh Gy. (Flavio), Boros M. (Menyhárt N.), Engi D., Szabó M. (Kiss P.), Nagy N., Bertók D. Edző: Magyar Balázs.

Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a mérkőzést, a végén viszont meg kellett szenvedniük a győzelemért.

Gól: Mándi L. 3 (mindhárom 11-esből), Bancsi G., illetve Nagy R., Flavio, Kiss P. Kiállítva: Illés P. (68. perc), illetve Engi D. (79. perc), Erdős B. (87. perc), Ifi: 2–7.

Tivadar András: – Szeretnék gratulálni a csapatnak az első győzelemhez. Köszönet jár a szurkolóknak, hogy biztatásukkal lelket öntöttek a csapatba.

Magyar Balázs: – Nem ajánlom senkinek ezt a szakmát... Remekül játszott a csapat, de három ellenünk megítélt tizenegyes miatt továbbra sem tudunk pontot szerezni.

Baktalórántháza–Mátészalkai MTK 0–1 (0–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Kosztyu.

Baktalórántháza: Tóth K. – Csordás G., Kántor F., Lakatos I., Pálfi I., Sitku Á., Balogh P. (Illés L.), Rakóczi Zs., Miskolczi L., Murguly Cs. (Szabó R.), Marics G. Játékos-edző: Illés László.

Mátészalka: Pindzsula P. – Botos D. (Horváth Á.), Robas, Jeddi B., Magyari M., Botos A., Sándor D., Stef, Szathmári D. (Kiss R.), Szathmári S. (Lyáh A.), Dascal (Batizi-Pócsi N.). Edző: Siska Attila.

Fáradt játék, eseménytelen első félidőt követően tipikusan egy gólos mérkőzésen a hajrában a vendégcsapat kicsikarta a győzelmet.

Gól: Batizi-Pócsi N. Ifi: 6–2.

Illés László: – Kifacsart csapatok, indiszponált játék, a hajrát jobban bíró Szalka megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó lenne, még vagy öt egymást követő szerdán tétmeccset játszani...! Erre még a profik is panaszkodnak.

Siska Attila: – Nem vagyok telhetetlen, de ha a három kapufát eltaláló lövés bemegy, még szebb is lehetett volna a győzelem, amely így is teljesen megérdemelt.

Nagyecsed–Tiszavasvári 5–0 (2–0)

Nagyecsed, 300 néző, v.: Kiss L.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Pócsi B., Puskás D., Zámbó K. (Bulyáki A.), Homann R., Czifrák R. (Sarkadi G.), Ascsillán L. (Ádámszki R.), Nyíregyházi G., Somlyai G., Marinas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tiszavasvári: Jakocska T. – Szolyka T., Balogh N., Csáki V., Orosz T., Nagy I. (Lakatos B.), Horváth N., Gyurján R. (Bakos T.), Gál N. (Stefán Á.), Tudja D., Cseh K. (Szabó M., Kántor Zs.). Edző: Kiss Gábor.

A korai kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, a jól játszó hazaiak teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Gól: Marinas 3, Bulyáki A., Somlyai G. Kiállítva: Csáki V. (2. perc). Ifi: 9–1. (Tudósító: Bíró Attila)

Ádámszki Róbert: – Először is boldog névnapot kívánunk polgármester úrnak! Kitűnő játékvezetés mellett újabb magabiztos sikert arattunk, amely megint nagyobb különbségű is lehetett volna. A mai teljesítményért is, ami csillagos ötös volt, gratulálok az egész csapatnak.

Kiss Gábor: – A mérkőzés még jóformán el sem kezdődött, a kiállítás miatt máris egy új indult számunkra. Ezt követően próbáltunk tisztességesen helytállni, ami nem sikerült. Annak ellenére, hogy létszámhátrányban játszottunk, óriási és megengedhetetlen egyéni hibák előzték meg a kapott gólokat.

Gyulaháza–Tuzsér 1–2 (0–1)

Gyulaháza, 150 néző, v.: Resán.

Gyulaháza: Bandor F. – Juhász L., Deák Z., Gáti S., Lévai Cs., Tóth F., Tóth D., Tóth G. (Bombera M.), Éles I., Farkas G., Szőlősi L. (Csépke Z.). Játékos-edző: Deák Béla.

Tuzsér: Zán K. – Veress L., Dolhai M., Szaffián Sz., Hriskevics (Tott R.), Bagoly Z., Setét R., Nagy K., Iván A., Dallos L., Zán P. (Gergely I.). Játékos-edző: Dancs Béla.

Ellentétes félidők, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Gól: Lévai Cs., illetve Szaffián Sz., Veress L. Ifi: 1–2.

Deák Béla: – Borzasztó első félidő után mindenki összekapta magát, benne volt a meccsben a győzelem esélye, a végén viszont balszerencsés góllal vesztettünk.

Dancs Béla: – Az első negyedórában le kellett volna zárni a meccset, de a végjátékunk nagyon pontatlan volt. A folytatásban saját magunknak tettük nehézzé a meccset, de a győzelemhez abszolút nem fért kétség.

Szakoly–Rakamaz 0–4 (0–3)

Szakoly, 200 néző, v.: Pethő P.

Szakoly: Polgári Z. – Szilágyi Z., Vidoven M., Gyöngy T., Kiss I., Módis D. (Juhász B.), Dobos J. (Tóth N.), Bodai K. (Hornyák M.), Nagy D. (Kiss T.), Bazsó O. (Baumgartner Á.), Lakatos I. Edző: Csoma Dezső.

Rakamaz: Szobonya G. – Csáki J., Venczel I., Hokk Á., Suskó Á., Kóka R., Majoros Á. (Mihali F.), Gégény M., Lukács B. (Filetóth I.), Anderka R. (Csomány Ö, Gelsi L.), Galambosi G. (Peruska A.). Edző: Madalina György.

A hazaiak elpuskázták helyzeteiket, amire csúnyán ráfizettek.

Gól: Lukács B. 2, Anderka R., Petruska A. Ifi: 2–6.

Csoma Dezső: – Az elején megvoltak lehetőségeink, de nem éltünk vele, amit az ellenfél könyörtelenül megbüntetett. Remélem, a játékvezető is elgondolkozik...

Madalina György: – Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, mi berúgtuk, a Szakoly kihagyta. A másodikban viszont kijött a két csapat közötti különbség, megérdemelten nyertünk.

[poll id="1161"]

Sényő-Carnifex–Cellspan-Balkány 1–3 (0–0)

Sényő, 250 néző, v.: Bíró Cs.

Sényő: Szabó Z. – Fiumei V., Oláh D., Szűcs F., Ruska T. (Kovács I.), Farkas M., Phrakonkham, Haburcsék B., Orosz M., Potornai M. (Makay I.), Toldi A. Edző: Ember Roland.

Balkány: Oláh D. – Lakatos T., Szabó P., Lippai T., Hortó A. (Vass Z.), Szabó M. (Simon Sz.), Kondor M. (Enyedi M.), Szilágyi K. (Ohár R.), Somogyi M. (Jakab R.), Kállai G., Bogdanovics. Edző: Mirgai László.

Két jó csapat találkozóján élvezhető játék mellett vendégsiker született.

Gól: Hortó A. (öngól), illetve Ohár R., Kállai G., Bogdanovics. Ifi: 3–1.

Ember Roland: – A győzelmet nem kell, a vereséget pedig nem lehet megmagyarázni, ezért én sem teszem. Színvonalas mérkőzésen jó erőkből álló csapattól kaptunk ki, amihez gratulálok. Dolgozunk tovább.

Mirgai László: – Az első félidőben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, a másodikban rúgtunk egy szerencsétlen öngólt, ami után jobban feltoltuk a védekezést, majd sikerült gyorsan kiegyenlíteni. A hazaiak kockáztattunk, amit kihasználtunk és úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Nagyhalász–Mándok 0–0

Nagyhalász, 250 néző, v.: Tóth I.

Nagyhalász: Gagyi S. – Bognár A., Böszörményi D. (Bartha Z.), Hajzer L., Bene L., Gyügyei Z. (Fábri Z.), Kató I., Simon D., Kerti L. (Gábor P.), Ladányi D. (Hudák M.), Pataki E. Edző: Opre Mihály.

Mándok: Pécsi V. – Kovács I. (Győri J.), Hegedüs T., Csáki P., Balogh A., Illés A., Gergely B. (Karasz A.), Szabó T., Varga D., Balogh Zs., Márai N. (Galambos L.). Edző: Koskovits György.

Meddő hazai mezőfölény.

Ifi: 5–0.

Opre Mihály: – Vereséggel felérő döntetlent játszottunk. Mi irányítottuk a játékot, de az ellenfél hősiesen védekezett.

Koskovits György: – Az első félidőben óvatosabban fociztunk, a másodikban nyíltabban felvállaltuk a támadójátékot, sajnos, a kapufáról kifelé pattant a labda, ennek ellenére a döntetlen reálisnak mondható. A pontszerzést a legkitartóbb kisvárdai Mándok szurkoló 40. születésnapjára ajánljuk.

Fehérgyarmat–Nyírgyulaj 2–1 (0–1)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Valu.

Fehérgyarmat: Ovszijenko – Pankotai I., Bodó R., Popovics N., Csatári Z. (Rigó A.), Bátyi L. (Istrate), Szatke M., Balogh Á., Petrohai G. (Csáki R.), Petrohai M., Baglyos L. Edző: Siti Ferenc.

Nyírgyulaj: Opre R. – Vass I., Tóth B., Lovas N., Gózner K., Siska G., Orosz D., Nagy I., Pálvölgyi B., Varga D. (Erdei Z.), Oxi R. (Fekete G.). Edző: Lukács Tibor.

A nyírgyulaji dupla kávé kiválósan fogyaszthatóra sikeredett a kánikulában. A hétközi kupameccs hiányossága volt, hogy Szabó Sanyi büfés odavolt Szoboszlón locsizni, s a szurkolók szomjasan mentek haza. Héka a hazai csapat hozzáállásának, a sör most pótolható volt, egy kiváló ellenféllel szemben álomgólokkal meglett a jég dupla whiskyvel.

Gól: Balogh Á., Csáki J., illetve Siska G. Ifi: 0–2. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – A csapat kezdi elérni a teljesítőképessége határát, ehhez még betegségek is társultak, ennek tudatában óriási tettet hajtott végre. A Nyírgyulajnak pedig további sikereket kívánunk.

Lukács Tibor: – Nem tudok mit mondani.

1. Nagyecsed 3 3 – – 10–0 9

2. Balkány 3 3 – – 10–2 9

3. Tuzsér 3 3 – – 4–1 9

4. Nyírgyulaj 3 2 – 1 10–5 6

5. Rakamaz 3 2 – 1 5–1 6