2016.08.07. 19:52

Kisvárda Master Good - Ez a vártnál könnyebben ment

Kisvárda - Remek játékkal, szép gólokat szerezve vágott vissza a legutóbbi vereségért a Soroksárnak a Kisvárda.

A nyitó körben, a Budaörs otthonában aratott győzelem nem jelentette azt, hogy az akkori kezdőcsapatból mindenki megváltotta a helyét a Soroksár elleni hazai debütálásra is. Bekerült a kisvárdai kezdőbe Izing Martin és Fodor Ferenc is, Talabér Attila pedig mindjárt két sort ugrott előre, és a támadó középpályásként jutott szerephez.

Révész Attila szakmai igazgató döntése hamar igazolást nyert, hiszen a meccs első veszélyes megmozdulása az MTK-tól kölcsönkapott futballistától indult, majd a vezető gólt megelőző akció is tőle indult, igaz, kellett hozzá Erős Gábor remek megmozdulása és Rajczi Péter gólérzékenysége.

Rajczi-gól és 1–0 – vagyis ugyanott tartottunk, mint március 20-án, a két csapat legutóbbi, kisvárdai mérkőzésén, amely végül 3–2-es soroksári sikert hozott. Miként márciusban, most is mozgalmas volt a második félidő eleje, csakhogy ezúttal nem a Soroksár fordított, hanem a Várda gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Éppenséggel nem olyan játékosaik találataival, akiknek elsődleges dolga a gólszerzése, de Fodor Ferenc és – várdai mezben nem először – Izing Martin is bizonyította, hogy jártas ebben a műfajban.

A hazai lendületet csak az ivószünet állította meg – volt némi túlkapás abban, hogy a szeles, nem éppen kánikulai időben mindkét félidő közepén a kispadhoz rendelte a játékosokat a játékvezető. Az árnyékos lelátón libabőröző szurkolók közül néhányan forró teáért és plédért kiáltottak…

Mások pedig már gólt kiáltottak Papucsek Barna fejese és Rajczi Péter lövése után, de előbbi kísérlete után Holczer Ádám védett bravúrral, a támadó pedig kevéssel vétette el a bal alsó sarkot. Közben a csereként beállt Bajzát Péter is aktivizálta magát, de gólját szabálytalanság miatt nem adták meg, majd a kapufát is eltalálta.

A vártnál könnyebben nyert a Várda, és két meccs után hibátlan mutatóval, kapott gól nélkül áll. Az ilyen kezdés adhatja meg a lendületet a továbbiakhoz!

KM-BT

Kisvárda Master Good–Soroksár SC 3–0 (1–0)

Kisvárda, 1320 néző, v.: Lovas (Galán, Csatári).

Kisvárda: Ivancsics A. – Izing, Vermes, Papucsek, Vári B. – Fodor F. (Minczér, 81.), Lucas – Talabér (Lukács R., 61.), Erős G. (Grumics, 65.), Cseri T. – Rajczi. Szakmai igazgató: Révész Attila.

Soroksár: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Valencsik – Haris, Csilus T. (Bajzát, 67.) – Csilus Á. (Gárdos, 54.), Sándor I., Pál A. – Lovrencsics B. (Koós G., 67.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.

Gól: Rajczi (1–0) a 16., Fodor F. (2–0) az 52., Izing (3–0) az 55. percben.

16. perc: Talabér szép megoldás után jobbról középreadott, Erős Gábor sarokkal Rajczi elé játszott, és ő 7 méterről jobbal a jobb felső sarokba emelte a labdát, 1–0.

52. perc: Cseri balról középre emelt szabadrúgására Fodor Ferenc robbant be, és 5 méterről a léc alá fejelte a labdát, 2–0.

55. perc: Talabér gurított jobbról középre, Izing átvette a labdát, és 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 3–0.

Révész Attila: – Mindkét csapat kicsit visszafogottabban kezdett, de szerencsére nekünk sikerült gólt szereznünk. Ezúttal nem aludtunk bele a második félidő elejébe, mint legutóbb, és a mezőny egyik legjobb csapatát sikerült magabiztosan legyőznünk.

Lucsánszky Tamás: – A Kisvárda minden tekintetben fölénk kerekedett, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Ha ellenfelünk így folytatja, a bajnoki cím egyik legfőbb várományosa lesz, nekünk pedig elsősorban a védekezésünkön van mit javítani.