2016.08.17. 14:52

Rio 2016 - Harmadik hellyel kezdett a Hufnágel, Ceiner kajakos duó

Rio de Janeiro - A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kajakos duó harmadik lett szerdai előfutamában, s így a később sorra kerülő középfutamban folytatja a szereplését 1000 méteren a riói olimpián.

A honvédos kettős, amely 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert ebben a számban, a vb-címvédő német Max Rendschmidt, Marcus Gross párossal lapátolt egy futamban, utóbbi hajó magabiztosan nyert, s a magyarokat még a szlovákok előzték meg.

A Rodrigo de Freitas Lagúnára épített pályán - akárcsak az elmúlt két napban - ezúttal is verőfényes napsütés fogadta a szurkolókat, bár mindössze néhány száz drukker követte figyelemmel az előfutamokat.

Hufnágel és Ceiner az első futamba, legszélsőként a hetes pályára kapott besorolást.

A mezőny láthatóan a rajtot követően eldöntötte, hogy a futamgyőzelmet - amely egyből döntős szereplést jelent - átadja a német egységnek, így minden hajó amolyan bemelegítő pályát ment. A magyar egység végül a győzteshez képest bő hat másodperces hátránnyal ért célba, ezzel a középfutamba jutott.

Hufnágel eredetileg Dombvári Bencével indult volna a játékokon, de miután megnyerték a hazai válogatót, kiderült, hogy Dombvári doppingtesztje pozitív lett, így Ceiner került a hajóba.

Férfi K-2 1000 méteren Magyarország az ötkarikás címvédő, miután Londonban a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó győzött.