2016.09.03. 19:47

Kisvárdai KC: Amikor kellett, akkor nyertek

Kisvárda - Egy győzelemmel és két vereséggel zárta a debreceni tornát a kisvárdai női kézilabda-csapat.

Az MTK elleni mérkőzés volt leginkább értékmérő a Kisvárdai KC számára a TVP-kupán, Debrecenben. Az első napon, a házigazda DVSC ellen 25–23-ra elvesztett mérkőzésen az előző, napi, Érd elleni edzőmeccs (28–31) miatt pihentek részben a kulcsemberek, az utolsó, Kispest NKK elleni találkozóra pedig például a brazil Samira Rocha át sem öltözött, és a kulcsemberek többsége is csak részfeladatokat kapott. Már csak azért is, mert az élvonal másik újonca ellen már a második fordulóban találkoznak a várdaiak, így nem akartak minden lapot kijátszani egymásnak a felek…

A lényeg, a KKC szombat délelőtt remek második félidei teljesítménnyel 12–13-ről 28–23-ra fordított, Marija Gedroit tíz gólig jutott, Rocha is szünet után rázta meg magát, és jutott öt gólig, a heteseket egy kivételével biztosan értékesítő Julia Kucherová hat találatig jutott. A Kispest ellen 29–27-re veszítettek a várdaiak (a félidőben 15–12-re vezetett a fővárosi csapat), ekkor Kucherová volt a legeredményesebb várdai a maga hét góljával. A tornán a meccselés Dévényi János másodedző feladata volt, mert Kovács Péter az észtországi Tallinnban tartózkodott az európai bizottság edzőbizottságának ülésén.