2016.11.10. 08:32

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Főtáblára jutott az OSC

Budapest/Verona - A rendező jogán főtáblás Szolnok mellé csatlakozott az OSC is a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában azzal, hogy a selejtező harmadik fordulójában búcsúztatta a Verona együttesét.

Vincze Balázs együttese a hazai találkozón aratott négygólos győzelem után ugrott medencébe Olaszországban, s már az első negyedet követően 3-1-re vezetett. A veronai csapat csak a záró felvonásban tudta megfordítani az állást, de összesítésben így is távol állt a továbbjutástól.

A Szolnok és az OSC mellé harmadik magyar csapatként az Eger csatlakozhat. A hevesi gárda hatgólos előnnyel fogadja a Primorje Rijekát.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör (a főtáblára jutásért), visszavágó:

Verona (olasz) - A-Híd OSC-Újbuda 13-11 (1-3, 2-1, 3-4, 7-3)

a magyar csapat gólszerzői: Seman 3, Nikic 2, Bundusch, Gór-Nagy, Kovács G., Salamon, Zalánki, Bátori 1-1

Továbbjutott: az A-Híd OSC-Újbuda, 21-19-es összesítéssel.

Később:

ZF-Eger - Primorje Rijeka (horvát) 20.30 (az első mérkőzésen: 12-6)

Sikerével az OSC az A csoportba jutott, ott a Szolnoki Dózsa-Közgép, a görög Olimpiakosz, a francia Olympic Nice, a német Spandau Berlin és az olasz Brescia lesz az ellenfele.