2016.11.05. 15:22

Kisvárda Master Good SE - A rosszul kezdett félidők átka

Kisvárda - Gólparádét láthatott a kisvárdai közönség a szombat délutáni NB I-es kézilabda-mérkőzésen, és végül a televízió előtt helyet foglalók is.

Közvetítik? Nem közvetítik! Közvetítik.

Úgy tűnt, a Kisvárda Master Good SE–Dunaújvárosi KKA mérkőzés körül kialakult televíziós bohózat pénteken lezárult azzal a néhány soros közleménnyel, amely alapján az M4 Sport nem tűzi műsorára az eredetileg programba iktatott, a szokatlanul korai kezdési időpontjában (13.30) ehhez igazított élvonalbeli női meccset, de szombat délelőtt jött az újabb fordulat: megjelentek a televíziós szakemberek, és kiderült, lesz egyenes adás a várdai tornacsarnokból.

A lényegen ez persze nem változtatott, a lelátók éppúgy megteltek, mintha nem lett volna élő közvetítés az összecsapásról, a szurkolók pedig azt vártak, hogy a csapat ott folytatja, ahol a legutóbbi hazai meccsén, a Fehérvár ellen (23–22-es győzelem), és semmi esetre sem ott, ahol Szegeden abbahagyták (24–24-es döntetlennel kiesés a Magyar Kupából az alacsonyabb osztályú házigazdával szemben).

Aztán a kezdés megint nem akart sikerülni. Úgy, mint gyakorlatilag az eddigi összes bajnoki mérkőzésen. Júlia Kucherova duplájával ugyan még vezetett a Várda 2–1-re, de a Szalai Babett góljaira támaszkodó újvárosiak gyorsan megugrottak 6–2-re, majd következett kilenc gól nélküli perc, mialatt a vendégcsapat lerohanta ellenfelét. A 13. percig két idejét is kikérte a kisvárdai edző, Kovács Péter, tízzel is vezetett már a Kohász, majd érkezett Marija Gedroit, aki megtörte a vészes hazai gólcsendet, így módosult az állás 4–13-ra.

Meglehet, a litván lövőt hamarabb pályára kellett volna küldeni, mert elkapta a fonalat, az ő góljaival zárkózott fel némileg a hazai csapat és Bízik Boglárka beállítása is jó húzásnak bizonyult, de a szünetbeli hétgólos hátrány nem ígérte azt, hogy hazai győzelem születik. Főleg, hogy a második játékrész elején megint beragadtak a várdaiak. Hat gólt lőttek zsinórban az újvárosiak, az első ötből négyet Vincze Melinda, aki az előző kisvárdai edző, Rácz Sándor menye. Mivel szélsőről van szó, nem nehéz kitalálni, hogy az elrontott hazai támadásokat követő lerohanásokból érte el góljai java részét, a hetediket követően megsérült az arcán, és már nem is tért vissza a pályára.

Volt pillanat, amikor megint tízzel vezetett a Kohász, de Marina Dmitrovics is megvillant néha, valamint Gedroit is tartotta jó lövőformáját, így nem nőtt tovább a vendégelőny.

Kár, hogy hamar eldőlt a mérkőzés, így nem derült ki, mire is képes valójában a két csapat. Hogy végül képernyőre került a meccs, az pedig abból a szempontból volt jó hírverése a sportágnak, hogy sok gólt láthattak a kézilabda szerelmesei.

NB I, női: Jegyzőkönyv

Kisvárda Master Good SE–Dunaújvárosi KKA 28–37 (13–20)

Kisvárda, 900 néző, v.: Kékes Cs., Kékes P.

Kisvárda: Dzsukeva – Vukojevic 1, Dmitrovics 6, Kucherova 2, Szabó V. 2, Umanec 1, Rocha 2. Csere: Puscas (kapus), Tarjányi, Bízik B. 4, Lévai, Gedroit 9/3, Smid, Gidai, Héjjas 1. Edző: Kovács Péter.

Dunaújváros: Oguntoye – Azari, Kovács Anna 9/2, Cifra 3, Micijevic 3, Szalai B. 7, Vincze M. 7. Csere: Csapó (kapus), Termány 1, Takács D. 1, Klujber 3, Hornyák B., Molnár B. 2, Karnik Sz. 1. Edző: Zdravko Zovko.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–1, 6.: 2–6, 7.: 3–6, 13.: 3–13, 18.: 5–13, 24.: 10–17, 36.: 13–26, 40.: 17–27, 44.: 19–30, 47.: 23–30, 55.: 26–34.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2.

Kovács Péter: – Mindkét félidőt pocsékul kezdtük, továbbra sem tudom, hogy ennek mi az oka. Nagyon sok gólt kaptunk, annyi a pozitívum, hogy küzdöttünk végig, és akadt néhány jó egyéni teljesítmény.

Zdravko Zovko: – Az első tíz percben elhúztunk, aztán hátradőltünk, és ezt kihasználva a Kisvárda, amely szűkített a hátrányán. A második félidőt megint jól kezdtük, sok gólt szereztünk, és mindenki kivette a részét a győzelemből.