2016.11.11. 19:55

Kisvárda Master Good SE - Bosszúság a végén: kár az elejéért

Kisvárda - Poraiból és hétgólos hátrányból támadt fel a Kisvárda, de csak egyenlítésig jutott, pontszerzésig nem a péntek esti élvonalbeli kézilabda-bajnokin.

Eljutott odáig a magyar női bajnokság, hogy a Kisvárda–Vác mérkőzésen három világbajnok lépett pályára. Mindannyian brazilok, hazai oldalon Samira Rocha, a dunakanyariaknál a kapus Barbara Arenhart és Aldexandra de Nascimento volt tagja a 2013-ban, Szerbiában aranyérmes dél-amerikai csapatnak (meg is örültek egymásnak rendesen a meccs előtt). A sztárparádéhoz pedig a kispadon ülők is hozzájárultak, hiszen két egykori szövetségi kapitány tölti be a szakmai igazgatói posztokat Németh András, illetve Mátéfi Eszter személyében.

Utóbbi a bajnokság során először ült le a várdai padra, amihez hozzájárultak a heti események: a szakmai igazgató által a csapathoz hozott Kovács Péter vezetőedzőt felmentették a munkavégzés alól, az erre a meccsre megbízott Dévényi Jánost pedig úgy is támogatta a szakmai munka felügyelője, hogy ezúttal nem a VIP-páholyban foglalt helyet, hanem a kispadon.

Azt hittük, a múlt heti, Dunaújváros elleni kezdést nem lehet alulmúlni, ám mégis. Harmincnyolc másodperc alatt kétszer került a várdai a kapuba a labda, a váci balszélső, Szanja Radoszavljevics már négynél, csapata pedig hatnál járt, amikor a hazaiak még csak egynél. Jellemző: amíg Marina Dmitrovics zúgó kapufája után indításgólt dobtak a Pest megyeiek, addig a másik oldalon Jekatyerina Dzsukeva két bravúrja után harmadszor is az ellenfélhez pattant a labda, és Radoszavljevics persze, hogy nem hibázott.

Szünetig öt gólnál közelebb nem fértek ellenfelükhöz a várdaiak, és mivel az utolsó tíz percben csak kétszer voltak eredményesek, kellő előnnyel mehettek pihenőre a Temes Bernadett által kiválóan irányított, a két szélső által sokszor a sikeres ejtéseket választó vendégek.

Dmitrovics szokásához híven a második félidőben lendült bele, és góljaival egyre közelebb araszolt ellenfeléhez a KKC, 17–20-nál időt is kért a váci kispad. A kapuba becserélt Madalin Puscas két pompás védéssel kezdett, Szabó Valéria ziccert értékesített, Rocha góljával pedig ellenfele sarkához ért a házigazda. Olena Umanec talpról dobott góllal egyenlített, a csarnok falai pedig beleremegtek a szurkolók ovációjába.

Az egyenlítés 24–24-ig még háromszor összejött (23–23-nál a vezetés átvételéért is támadhatott a Kisvárda), majd két perccel a vége előtt 24–25-nél Nascimento hetesét védte Dzsukeva. Rocha fölé tüzelt, Hámori Konszuéla gólja pedig eldöntötte a meccset.

Nagyot küzdött a Kisvárda, és ez a meccs megint az elején ment el…

- KM-BT -

NB I, női: Jegyzőkönyv

Kisvárda Master Good SE–Vác 24–26 (9–16)

Kisvárda, 950 néző, v.: Horváth P., Marton.

Kisvárda: Dzsukeva – Vukojevic 2, Dmitrovics 5, Szabó V. 3, Rocha 4, Umanec 3, Kucherova 3/1. Csere: Puscas (kapus), Gedroit 2, Bízik B. 1, Mihovics 1, Lévai, Tarjányi. Megbízott edző: Dévényi János.

Vác: Arenhart – Nascimento 10/5, Soós V. 2, Temes 3, Helembai, Basics, Radoszavljevics 7. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 1, Farkas V. 3, Sz. Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–3, 5.: 1–6, 9.: 4–7, 14.: 5–11, 19.: 6–13, 22.: 8–13, 36.: 13–17, 43.: 17–20, 50.: 21–21, 57.: 24–24.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 6/5.

Dévényi János: – Unalmas már erre hivatkozni, de megint elszúrtuk az első tíz percet. Szünet előtt lett volna lehetőségünk rá, hogy közelebb kerüljünk az ellenfelünkhöz, a második játékrészben nyújtott teljesítményünk pedig megsüvegelendő volt, de a végén elpártolt tőlünk a szerencse.

Szilágyi Zoltán: – Az elején szinte minden rendben volt, és magabiztos előnyünket úgy is tartani tudtuk, hogy az első félidő második felében már akadozott a játékunk. Ezt a mérkőzést az első játékrészben nyertük meg, szünet után érthetetlenül visszaesett a játékunk a végén a szerencse is kellett a győzelmünkhöz.