Szabolcs-Szatmár-Bereg - A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek.

Férfi, 9. forduló

Kisvárdai KC–Eger SBS Eszterházy U23 27–26 (16–10)

Kisvárda, 250 néző, v.: Nyitrai L., Panyi L.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz., Csendes Á. 3, Petykó T. 3, Kovács L. 3, Nagy D., Albecz B. Csere: Simon A. (kapus), Barabás B. 3, Pál T. 1, Pisák T. 3, Molnár Z. 3, Mándi K. 2/2, Nagy G. 5, Kapdos J. 1, Szabó A.. Edző: Sándor László.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Sándor László: – Az első félidőben megszerzett hatgólos előny után azt hittük, megnyertük a mérkőzést. A szünet után teljesen megváltozott a hozzáállás, így a végén örülhettünk, hogy egyáltalán győztünk. A meccs egyetlen pozitívuma, a két pont begyűjtése.

Mezőkövesdi KC U23–Fehérgyarmati VSE 34–26 (16–12)

Mezőkövesd, 100 néző, v.: Acsai L., Koralovszki Z.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 1, Gaál R. 11, Kun Sz. 3, Ruzsinszki B., Hangos D. 4/1, Ferenczi R. 2. Csere: Harangi P.(kapus), Illés N. 1, Bécsi Á. 2, Pálfy V. 2. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 12 perc, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1.

A gyors, technikás kövesdi fiatalok ellen a második félidőben két egyaránt hat perces rövidzárlat a nagy különbségű gyarmati vereséget eredményezett. Junior: 22–37.

Falcsik Miklós: – A Mezőkövesd minden követ megmozgatott, hogy megnyerje a mérkőzést. Gratulálok, bár úgy érzem, többre is képesek lehettünk volna.

További eredmények: Juhász `99 Füzesabonyi SC–B.Braun Gyöngyös U23 30–22, Berettyó MSE–DEAC 21–22, Balmazújvárosi KK U23–Kazincbarcikai KSE 19–29, Nádudvari ASK–Hajdúböszörményi TE 25–25.

Női, 9. forduló

Hajdúböszörményi TE–Mátészalkai MTK 20–23 (11–11)

Hajdúböszörmény, 110 néző, v.: Kiu G., Kiu T.

Mátészalka: Jurecska K. – Tengyel E. 3, Árnyas P. 1, Márkus P. 4, Deme B. 5, Kiss B., Deme F. 2. Csere: Bodó A. (kapus), Vakarcs K. 7/2, Iván T. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2.

Két jó képességű csapat rangadóján ismét megdobbant a szalkai szív. Junior: 35–28.

Vakarcs Krisztina: – Ismét összeállt a védekezésünk, és nagyon akartuk ezt a győzelmet.

Miskolci VSC–Kölcsey DSE Nyíregyháza 28–36 (11–21)

Miskolc, 100 néző, v.: Gulybán O., Örsi P.

Kölcsey: Torkos A. – Hrabina I. 8/2, Gyimesi L. 4, Kelemen G. 1, Márkus G. 3, Katona K. 6, Hruska Zs. 5. Csere: Varga F. (kapus), Silye V. 8/2, Vitányi A., Hrabatin H. 1, Katona B., Balogh D. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 10, illetve 16 perc. Hétméteresek: 10/6, illetve 5/4.

A két kezdőjátékosát (dr. Tilki Andrea, Papp Andrea) nélkülözte a Kölcsey, ráadásul Kelemen Gréta is megsérült a meccs közben. Minden nehézség ellenére a nagyon szervezetten játszó nyíregyháziak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Junior: 30–34.

Hadobás István: – Büszke vagyok a csapatomra! Hiányosan, de óriási szívvel, ráadásul minőségi játékkal nyertünk a szomszédvárban.

Debreceni VSC II–Vitka SE 27–33 (10–18)

Debrecen, 50 néző, v.: Fazekas Gy., Hirth Gy.

Vitka: Miklovicz B. – Csontos R., Szemán Sz. 4, Lapsova 6, Lengyel L. 1, Csubina 6, Rácz K. 2/2. Csere: Gyetvai B. 1, Kanda K. 3/1, Mekes M. 10/2. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 7/5.

A vendégek végig vezetve, magabiztosan nyertek. Junior: 53–9.

Szemán Szilvia: – A jó védekezésünk a kiváló kapusteljesítménnyel párosulva megalapozta a győzelmet.

További eredmények: Lóci DSE–Szepa AKSE 36–19, Juventus Panoráma Heves–Mezőkeresztes VSE 38–24, Bőcs KSC–Füzesabonyi Sport Club 35–30.

1. Mátészalkai MTK 9 8 – 1 260–194 16

2. Füzesabony 9 7 – 2 297–241 14

3. Hajdúböszörmény 9 6 – 3 255–211 12

4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 9 6 – 3 247–221 12

5. Heves 9 5 – 4 267–242 10

6. Mezőkeresztes 10 5 – 5 297–307 10

7. Bőcs 9 5 – 4 263–280 10

8. Lóci DSE 9 4 1 4 266–258 9