2016.11.21. 13:16

Tobai-Sike Renáta Horvátországban nyert légpisztollyal

Budapest - Tobai-Sike Renáta megnyerte a női légpisztolyosok versenyét a horvátországi Beli Manastirban rendezett nemzetközi 10 méteres sportlövő viadalon.

A verseny honlapja szerint a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes, riói olimpikon magyar versenyző a 40 lövéses alapversenyből 380 körrel az első helyen jutott a döntőbe, melyben 197,9 kört elérve diadalmaskodott.

Női légpuskában a mindössze 15 éves Horvát Zoé és ikertestvére, Lea is fináléba került. Előbbi aztán a második helyet szerezte meg, míg utóbbi az ötödik helyen zárt.

A férfiaknál légpuskában Hári Péter lett a második, míg légpisztolyban Csizmadia András végzett a harmadik helyen.