2017.03.02. 12:07

Kedvező sorsolás mellé kemény küzdelmek

Kisvárda - A kisvárdai karatés, Rétfalvi Tamás idei első versenyén bronzérmet nyert a lengyelországi Rzeszówban.

A lengyelországi Rzeszówban, a lengyel nagydíjnak számító Kárpát-kupán versenyzett Rétfalvi Tamás, a Kisvárdai Kyokushin Karate Klub versenyzője. A viadalon 11 ország több mint 500 sportolója lépett tatamira.

A sorsolásnál most szerencséje volt Markó László mester tanítványának, hiszen a 75 kilogrammos súlycsoportban a négy közé jutásért kellett először küzdenie. Svéd riválisa ugyan kemény falat volt, de a hosszabbításos küzdelmet Tamás nyerte, így már biztos érmesnek számított.

A későbbi győztessel szemben elveszített elődöntő – amely során az ellenfél végig nagy iramot diktált – tapasztalatait mielőbb le kell vonni, hogy a folytatásban is eredményes legyen az éremszerzést ezzel a versennyel 2017-ben is megkezdő kisvárdai versenyző.