2017.08.19. 20:26

"A csapat át akart verni, mert egy érett banda benyomását keltette, viszont én átlátok a szitán"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 2. fordulójának mérkőzéseit rendezték szombaton.

Rakamaz–Mándok 2–4 (2–2)

Rakamaz, 250 néző, v.: Major O.

Rakamaz: Ovszijenko – Schmidt P., Kacsúr A., Vízkeleti L. (Galambosi G.), Kléninger L. (Károlyi R.), Sárközi D., Vaszilkó A. (Hadadi K.), Tóth T., Kóder L. (Anderka R.), Murák K. (Mogyorósi F.), Tóth Z. Edző: Varga Attila.

Mándok: Zán K. – Kohutka M., Ari A. (Győri J.), Galambos L. (Hídi N.), Hriskevics, Riasko, Szabó T., Sípos T., Tracsuk (Jarmosenko), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla. A hazai csapat null kettő után még egyenlíteni tudott, de a folytatásban elkövetett hibáért megbűnhődött.

Gól: Sárközi D., Tóth T., illetve Riasko, Csáki P., Hriskevics, Csáki P., Jarmosenko. Ifi: 5–0.

Varga Attila: – Kialakítottunk nyolc ziccert, igaz, ebből hármat a saját kapunk előtt, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált.

Dancs Béla: – Álomszerűen indult a meccs, majd hatvan perc rémálom következett. A szünetben kénytelenek voltunk helyre tenni a csapatot és az ellenfél hibáit kihasználva sikerült végül győzni.

Nyírgyulaj–Kótaj 5–1 (2–1)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Bíró Cs.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Angyalos A., Lovas N. (Czerula Zs.), Orosz D., Fekete G. (Hatházi D.), Gömze A. (Oxi R.), Vass I., Siska G. (Tóth B.), Erdei Z., Török I. (Sánta J.), Turbucz T. Edző: Lukács Tibor.

Kótaj: Virágh Cs. – Die, Hangácsi T., Petics I., Markovics D., Hruska Á., Iván Zs. (Hornyai D.), Kovács P., Gulyás I. (Rácz R.), Ferenczi F. (Dudás B.), Verner M. Edző: Seregi Mihály. Magabiztos hazai győzelem.

Gól: Erdei Z. 2, Fekete G., Török I., Orosz D., illetve Iván Zs. Ifi: 9–0.

Lukács Tibor: – Akadtak olyan peridódusok, amikor belealudtunk a meccsbe, de összességében nem forgott veszélyben a győzelmünk.

Seregi Mihály: – Kettő egyes első félidő után a második játékrész első perceiben játékosom egyedül vezette kapura a labdát, csípték-marták, a mezét csaknem leszakították, a játékvezető nem fújt szabálytalanságot, a kontrából pedig gólt szerzett a gyulaji csapat, amely kisvártatva még egyszer mattolt minket. Gratulálok az ellenfélnek, bár azt gondolom, úgy belenyúltak a mérkőzésbe, hogy ez végképp megpecsételte sorsunkat. Ettől függetlenül megyünk tovább.

Fehérgyarmat–Dombrád 2–0 (1–0)

Fehérgyarmat, 100 néző, v.: Király A.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Molnár F. (Imre Zs.), Gál R., Geletey Z., Veress L., Nyíri Gy., Istenes E. (Bihari Z.), Bartha K. (Légrádi G.), Szatke M., Lengyel M., Balogh P. Edző: Siti Ferenc.

Dombrád: Csáki T. – Buka B., Bun R., Géczi I., Dallos L., Borbély L. (Puskás Á.), Nagy M. (Szabó K.), Varga D., Tóth Á., Boros M., Balogh T. (Szabó M.). Edző: Kató István. A nagy meleg ellenére egészen élvezhető mérkőzést láthatott a közönség.

Gól: Geletey Z., Bartha K. Ifi: 4–4. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – Tanulópályánk egy olyan feladatát teljesítettük és úgy, ahogy én sem gondoltam volna. A csapat át akart verni, mert egy érett banda benyomását keltette, viszont én átlátok a szitán.

Kató István: – A mezőnyben elfogadható teljesítményt nyújtottunk, a helyzetkihasználásunk viszont katasztrófa. Gratulálok a Gyarmatnak.

Vásárosnamény–Tarpa 2–3 (1–1)

Vásárosnamény, 320 néző, v.: Tomori P.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku J. (Sebestyén G.), Mándi L., Balogh Gy. (Danku A.), Lakatos T., Deskó D., Bancsi G., Lakatos I. Megbízott játékos-edző: Balogh Gyula.

Tarpa: Rácz T. – Ricsei F., Tar E., Péter Gy., Dávid R. (Stefán L.), Kemény G. (Djacsenko), Illés Gy., Kacsó R., Barta F. (Rozman S.), Szidor S., Kemény Cs. Edző: Márton István. Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat nyert.

Gól: Fejes J., Deskó D., illetve Illés Gy., Rozman S., Dávid R. Kiállítva: Fejes J. (76. perc), illetve Kacsó R. (41. perc). Ifi: 1–7

Balogh Gyula: – Katasztrofális játékvezetés mellett egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna.

Márton István: – Igazi szomszédvári rangadón a fiúk hozzáállással maximálisan elégedett vagyok, gratulálok az első megye egyes győzelemhez.

Cellspan-Balkány–Tiszavasvári 2–0 (1–0)

Balkány, 200 néző, v.: Sípos L.

Balkány: Hegyes B. – Sallai M., Bátyi L., Vass Z., Kondor M., Gelsi L., Jakab R. (Berta M.), Tóth E. (Illés Gy.), Olajos G., Ohár R. (Simon Sz.), Kupás Z. (Csatári Á.). Edző: Mirgai László.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Bakos T. (Gyurján R.), Cseh K., Nagy I., Gál N. (Szolyka G.), Orosz T., Kóka R., Pallai G., Ujj L. (Kondora K.), Tudja D., Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. Nagy iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat jó erőkből álló ellenfelet győzött le.

Gól: Kupás Z., Berta M. Ifi: 4–4.

Mirgai László: – Fiatal csapatom ismét nagyot küzdött, megint jól zárt a védelmünk, így a második meccsünket hoztuk le nullára, ráadásul emellett gólokat tudtunk szerezni, ezért megérdemelten nyertünk.

Kiss Gábor: – A rúgd előre, fuss utána játékban teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat. „A csupa szív, akaraterős” játékosaimnak a hazaiak megmutatták, hogyan kell fegyelmezetten és alázatosan futballozni.

Nagyhalász–Baktalórántháza 2–0 (0–0)

Nagyhalász, 300 néző, v.: Papp F.

Nagyhalász: Kromplák Gy. – Simon D., Balogh N., Tóth G. (Kató I.), Barzó G. (Bognár A.), Ladányi D., Gégény M., Varga D. (Bartha Z.), Hajzer L., Hudák M., Mátrai N. (Csorba K.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F., Kozma J. (Lakatos E.), Fábri Z., Ráti G., Csordás G. (Bökönyi L.), Geda G. (Kézi B.), Sitku Á. (Zakor J.), Pataki G. (Bodnár G.), Nagy T. Edző: Gebri Pál. Jó időben, szép számú közönség előtt megérdemelt hazai győzelem született.

Gól: Barzó G., Tóth G. Kiállítva: Ráti G. (76. perc). Ifi: 1–5.

Ludánszki István: – A második félidőben mutatott játékunk alapján megérdemeltük a győzelmet. Gratulalok a csapatomnak!

Gebri Pál: – Nagy melegben langyos játék, két szögletből ajándékoztunk három pontot az ellenfélnek.

Tuzsér–Sényő-Carnifex 0–2 (0–2)

Tuzsér, 200 néző, v.: Resán.

Tuzsér: Félegyházi V. – Szűcs Z., Dolhai M., Bacskai A., Setét R., Baglyos L. (Polyán I.), Lakatos B. (Pálinkás T.), Balogh Zs., Kovács D., Jónás K., Vass O. (Iván A.) Edző: Antal István.

Sényő: Gagyi S. – Bodó G., Klepács K. (Haburcsák K.), Lakatos L., Haburcsák B., Phrakonkham, Fodor A., Barcsay M. (Ruska T.), Kállai G. (Toldi A.), Fabu M., Marics G. (Ács Á.). Edző: Sándor Tamás. A jobb erőkből álló vendégek az első félidőben eldöntötték a mérkőzést.

Gól: Lakatos L., Kállai G. Ifi: 2–8.

Antal István: – Nagy iramú, látványos mérkőzésen a sényőiek minőségi játékosai eldöntötték a meccset.

Sándor Tamás: – Az első félidőben nagyon meggyőzően határozottan játszottunk, az ellenfélnek igazából helyzete sem akadt. A szünet után viszont nem tudom mi történt... Két dolognak viszont nagyön örülök, nyertünk és nem kaptunk gólt.

Nagyecsed–Mátészalkai MTK 3–3 (0–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Paráda.

Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G., Marinas, Ascsillán L. (Bulyáki K.), Somlyai G., Homannn R., Bulyáki A., Czifrák R., Bodogán Z. (Nyíregyházi G.), Pócsi B., Erdős M. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z. (Ötvös Sz.), Barnucz G., Lyáh A., Paragh M., Engi D., Petrohai M., Gergely M. (Bodó L.), Magyari M., Lénárt G., Makszim G. Edző: Opre Mihály. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény.

Gól: Bulyáki K. 2, Marinas, illetve Lénárt G., Szántó Z., Lyah A. (Deme B.). Kiállítva: Petrohai M. (18. perc).

Ádámszki Róbert: – Csapatomat annyiban tudom dicsérni, hogy null kettőről megfordítottuk az eredményt, ugyanakkor óvodás gólokat kaptunk, ezért viszont fejmosás jár.

Opre Mihály: – Kettő nullra vezettünk, több, mint hetven percet játszottunk emberhátrányban, azt gondolom, teljesen megérdemelten hoztuk el egy pontot, talán a győzelemhez is közel álltunk.

1. Nyírgyulaj 2 2 – – 9–3 6

2. Sény-Carnifex 2 2 – – 4–0 6

Balkány 2 2 – – 4–0 6

4. Mátészalka 2 1 1 – 8–5 4

5. Fehérgyarmat 2 1 1 – 4–2 4

Nagyhalász 2 1 1 – 4–2 4

7. Mándok 2 1 – 1 6–6 3

8. Vásárosnamény 2 1 – 1 4–4 3