2017.10.26. 10:47

Férfi kosárlabda EK - A Falco nyerte a magyarok csatáját

Budapest/Szombathely - A Szombathely legyőzte a vendég Szolnokot a férfi kosárlabda Európa Kupa második fordulójában.

A múlt heti nyitókörben a Falco hosszabbítás után kikapott az orosz Nyizsnyij Novgorod otthonában, míg az NB I-ben veretlen Olaj hazai pályán magabiztosan nyert a macedón Karpos Sokoli ellen. A kvartett szerdai magyar meccsén a vendégek sokszor vezettek - utoljára szűk három perccel a vége előtt -, a hazaiak azonban a hajrában nagyon pontosan játszottak, így végül tízpontos győzelmet arattak.

A mezőny legeredményesebbje a szolnoki csapatkapitány, a szeptemberi Európa-bajnokságon is remeklő Vojvoda Dávid volt 26 ponttal.

Eredmény (az európai szövetség honlapjáról), 2. forduló:

H csoport:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 84-74 (18-17, 19-23, 20-17, 27-17)

A legjobb dobók: Govens 24, Borisov 19, illetve Vojvoda 26, Milosevic 15