2018.03.25. 17:49

Nyíregyházi Kosársuli: Fordulatokban nem volt hiány Pécsen

Nyíregyháza - A nagyszünetben még vezetett, a végén kapaszkodott és tisztes vereséget szenvedett a Nyíregyházi Kosársuli.

Hektikus mérkőzést játszott és veszített el végül a Nyíregyházi Kosársuli, amely az amatőr női NB I középházi rájátszásában vasárnap Farkasinszki Orsolya nélkül volt a PEAC Pécs Pingvinek vendége.

A kiegyenlített első negyed után a kosársulisok 28–24-es hazai vezetés után 12–0-s szakaszt produkálva fordítottak 36–28-ra, a nagyszünetben pedig nyolc ponttal vezettek. A harmadik negyedben 43–37 volt az NYKS javára, amikor a pécsiek vágtak ki egy 14–0-t, és 51–43-t követően a hajráig tovább növelték előnyüket. A vendégek részéről dicséretes, hogy a végjátékban 70–54-ről még némileg felzárkóztak, és tisztessé tették vereségüket.

Amatőr női NB I, rájátszás, középház (a 10-18. helyért)

PEAC Pécs Pingvinek–Nyíregyházi Kosársuli 77–67 (19–16, 11–22, 30–10, 17–19)

Pécs, 100 néző, v.: Reisz, Csallóközi.

NYKS: Papp K. 21/3, Fekete D. 6, Takács A. 3/3, Cziránku 7/3, Karakó 4. Csere: Hidas 12/6, Bíró P. 8, Borza 6, Simoncsik, Mácsai, Ványi V. Edző: Farkasinszki Gyuláné.