2018.04.28. 20:11

"A második félidőben megtudtam, hogy mit érezhetett Farkas Bertalan az űrben"

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Labdarúgás: Tiszántúli Takarék megyei I. osztály, 25. forduló: Döntetlen Nagyecseden, egy félidő alatt öt gólt szerzett a Baktalórántháza, a második félidőben hengerelt a Tiszavasvári.

Nagyecsed–Tarpa 2–2 (1–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Hegedűs Cs.

Nagyecsed: Makó – Sarkadi G., Zámbó K., Ascsillán, Somlyai (Bulyáki A.), Homann, Bulyáki K., Dobos Z., Pócsi, Erdős M., Török S. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tarpa: Péter Gy. – Ricsei, Törtei, Mándi L. (Nadimov), Gajdos G., Illés Gy. (Kacsó), Antal R., Barta F. (Rozman S.), Kemény G. (Djacsenko), Verejcsi, Rácz T. Játékos-edző: Rozman Sándor. A meleghez képest jó iramú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez.

Gól: Bulyáki K., Ascsillán (11-esből), illetve Törtei, Illés Gy. Kiállítva: Somlyai (90.). Ifi: 0–10.

Ádámszki Róbert: – Ismét közelebb álltunk a győzelemhez, de szokásos két hibánkat kihasználta az ellenfél.

Rozman Sándor: – Nagyon jó mérkőzésen igazságos döntetlen született. Befejeztük az idegenbeli mérkőzéseinket, legközelebb megpróbáljuk feltenni az i-re a pontot. További sok sikert kívánok a Nagyecsednek, és gratulálok az ificsapat bajnoki címéhez!

Baktalórántháza–Kótaj 6–2 (5–0)

Baktalórántháza, 100 néző, v.: Ésik I.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F. (Bökönyi), Lakatos L., Ráti, Zakor (Illés L.), Bodnár G., Rakóczi (Lakatos E.), Toldi A., Balogh G., Nagy T. Edző: Gebri Pál.

Kótaj: Czenki – Hangácsi, Károlyi N. (Rácz R.), Ujj L., Ferenczi F., Kovács P., Gulyás I., Korsoveczki, Szilágyi D., Fekete Á., Hornyai. Edző: Pók Csaba. Magabiztos hazai győzelem született, már az első félidőben tetemes előnyre tett szert a Bakta.

Gól: Nagy T., Balogh P., Toldi A., Lakatos L., Zakor, Illés L. (11-esből), illetve Fekete Á. 2. Ifi: 8–0.

Gebri Pál: – Játékosaim egymásért küzdve, nagy kedvvel játszva, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Büszke vagyok az egész csapatra!

Pók Csaba: – Szégyenteljes teljesítményt nyújtottunk, és amit néhány játékos megenged magának, az viszont gyalázatos. Az ellenfél akart futballozni, mi meg úgy néztünk ki, mint akit kizavartak a pályára. Sok sikert a Baktának!

Tuzsér–Mátészalkai MTK 2–1 (0–1)

Tuzsér, 200 néző, v.: Resán G.

Tuzsér: Félegyházi – Szűcs Z., Gergely I. (Pálinkás T.), Zán P., Iván A., Dolhai M., Pukis, Setét R., Lakatos B., Kovács D. (Jónás D.), Szilágyi D. Edző: Antal István.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z., Barnucz, Lyáh (Paragh), Petrohai M., Tóth P. (Bodó L.), Magyari M., Lénárt, Makszim G., Tempfli, Simonka. Edző: Marius Botan. Gyengébb kezdés után a második félidőben óriási akarattal és lelkesedéssel fordította maga javára a mérkőzést a hazai csapat.

Gól: Szűcs Z., Setét R., illetve Petrohai M.

Antal István: – Kiböjtöltük a győzelmet, amit a második félidei játékunkkal és hozzáállásunkkal megérdemeltünk. További sok sikert kívánok a Mátészalkának!

Marius Botan: – Sokkal jobban játszottunk, mint az ellenfél, de hat vagy hét helyzetet is kihagytunk, ami megbosszulta magát, így kiengedtük a kezünkből a győzelmet.

Nagyhalász–Rakamaz 2–0 (1–0)

Nagyhalász, 150 néző, v.: Takács A.

Nagyhalász: Dukát – Simon D., Balogh N., Tóth G., Barzó (Bognár A.), Ladányi D., Gégény M., Bartha Z. (Varga D.), Hajzer L. (Mátrai N.), Da Silva (Ludánszki I.), Nagy N. (Kató I.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Rakamaz: Ovszijenko – Demkó, Szabó P., Daru, Sárközi D., Tóth T., Kóder, Murák, Anderka (Seres K.), Tóth Z., Hornyák (Kacsúr). Edző: Posta Sándor. Az első félidő alacsony színvonalat hozott, a halászi vezetés után a Rakamaznak többet kellett kockáztatni, és ez lehetőséget adott a házigazdának a kontratámadásokra.

Gól: Gégény M., Hajzer L. Ifi: 4–1.

Ludánszki István: – Az első félidőben nehezen tudtuk feltörni a vendégcsapat jól megszervezett védekezését, de jókor rúgtuk a gólt szünet előtt. A második játékrészben már több akciót tudtunk vezetni a széleken, amelyekből lehetőségünk is adódott. Elégedett vagyok a mutatott játékkal, készülünk a következő, keddi, baktalórántházi mérkőzésünkre.

Posta Sándor: – Fegyelmezett játékunk alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre, de mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfél pedig berúgta, ez eredményezte a győzelmüket.

Tiszavasvári–Dombrád 4–0 (0–0)

Tiszavasvári, 100 néző, v.: Takács Ákos.

Tiszavasvári: Tóth N. – Szolyka T. (Kondora K.), Lakatos B. (Orosz T.), Nagy K., Tudja, Gyurján R. (Bakos T.), Szaffián, Szolyka G. (Cseh K.), Kóka R. (Kóka K.), Bolega, Pallai G. Edző: Kiss Gábor.

Dombrád: Molnár T. – Pap M., Dallos L. (Juhász Cs.), Puskás Á., Hruska, Posta N. (Varga D.), Buka B., Géci, Nagy M., Tamás L. (Berki), Csáki T. Edző: Seregi Mihály. Nagyszerű, nyárias időben hazai győzelemnek örülhettek a szurkolók.

Gól: Kóka R. 2, Gyurján R., Tóth N. (11-esből). Kiállítva: Hruska (55.). Ifi: 6–1.

Kiss Gábor: – Lehet, hogy rossz taktikával játszottunk az első félidőben, azonban szünetben hadrendet váltottunk, melynek eredményeként magabiztosan nyertük meg a mérkőzést. A végeredmény még ilyen különbséggel sem túlzó, ugyanis a vendégek kapusa, Csáki Tamás nagyszerű formában védett, ezáltal megakadályozta a még fölényesebb győzelmünket.

Seregi Mihály: – Az első félidei játékunk alapján gólokkal kellett volna megnyernünk a mérkőzést, ehelyett a második játékrészben egy oltári fegyelmezetlenségből tíz emberre fogyatkoztunk, és ez teljesen megpecsételte a sorsunkat. Hozzáteszem, a kiállítás jogos volt. Gratulálok a Vasvári győzelméhez, további sikereket kívánok nekik!

Austria Juice-Vásárosnamény–Fehérgyarmat 3–0 (0–0)

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Homonai.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku A. (Lakatos T.), Balogh Gy. (Szabó J.), Deskó D. (Pálfi Z.), Filep R. (Zán B.), Bancsi (Sebestyén G.), Lizák B., Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán.

Fehérgyarmat: Jakocska – Gál R., Popovics N., Viscsák, Orosz F., Veress L., Petrohai G. (Dascal), Istenes, Vajda A., Imre Zs. (Margitics), Lengyel M. Edző: Siti Ferenc. Férfias küzdelemben megérdemelt hazai győzelem született.

Gól: Filep R., Deskó D., Pálfi Z. Kiállítva: Gál R. (79.). Ifi: 4–2.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben még kimaradtak a helyzeteink, szünet után viszont szó szerint begyötörtük azokat. Úgy gondolom, megérdemelten győztünk. További sok sikert a Gyarmatnak, Bíró Karcsinak pedig köszönjük a meccs után felszolgált töltött káposztát!

Siti Ferenc: – A második félidőben megtudtam, hogy mit érezhetett Farkas Bertalan az űrben a súlytalanság állapotában. Nem volt ebben a meccsben ez a háromgólos vereség.