2018.05.26. 19:59

A tuzséri kapus ötvenegy éves, a mándoki „futsalozott”

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Labdarúgás, Tiszántúli Takarék megyei I. osztály, 29. forduló: Nagyecseden nyerte a Baktalórántháza, a Nyírgyulaj maga számára tette nehézzé a Rakamaz elleni meccset.

Nagyecsed–Baktalórántháza 2–4 (1–3)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Takács Ákos.

Nagyecsed: Makó – Sarkadi G. (Rostás R.), Zámbó K., Marinas, Somlyai, Homann, Buyláki K., Bulyáki A., Dobos Z., Jóni R. (Király K.), Pócsi. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Baktalórántháza: Borkó – Lakatos I., Kántor F. (Pénzes Á.), Lakatos L., Toldi A., Ráti, Bodnár G., Csordás G., Rakóczi, Sitku Á. (Zakor), Balogh P. (Nagy T.). Edző: Gebri Pál. A hazai csapatot zavarta meg a húszoperces „jégszünet”, a második félidőben pdig szokás szerint kimaradtak a helyzeteik.

Gól: Bulyáki A., Somlyai, illetve Toldi A., Csordás G., Rakóczi, Lakatos L. Ifi: 6–1.

Ádámszki Róbert: – Tipikus magyar meccs, egy nullás vezetésnél úgy éreztük, minden rendben van, erre a kétszeri szünet után a Bakta megfordította az eredményt. Utána kezdtünk el igazán focizni, ami kevésnek bizonyult.

Gebri Pál: – Az esős időben jobban alkalmazkodtunk az időjárási körülményekhez.

Tuzsér–Tarpa 0–0

Tuzsér, 200 néző, v.: Kósa Gy.

Tuzsér: Bata – Szűcs Z., Pálinkás T. (Balogh Zs.), Gergely I., Zán P., Iván A., Dolhai M., Setét R. (Szilágyi D.), Baglyos, Kovács D., Jónás K. Edző: Antal István.

Tarpa: Sós – Ricsei, Péter Gy. (Illés Gy.), Törtei, Mándi L., Rozman S., Kacsó (Gajdos G.), Antal R., Barta F. (Nadimov), Szidor, Verejcsi (Polacsek). Technikai vezető: Szécsi Szabolcs. Jóval több helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, ezért nem tudott a döntetlennek feltétlenül örülni. Ifi: 4–3.

Antal István: – Sajnos a háttérzöngéseket bevittük a pályára, így a koncentráció hiánya miatt a százszázalékos helyzeteket is kihagytuk. A tipikus egygólos mérkőzésen így nem született gól.

Szécsi Szabolcs: – A BL-döntőt felvezető sziporkázó előmeccset játszott a két csapat, természetesen a megye egyben elfoglalt helyezéséhez mérten... Helyzetek nélkül nehéz meccset nyerni, bár azt gondolom, a mi helyzetünkben az is nagy öröm, hogy lehoztuk kapott gól nélkül. Egyetlen egy sportemberi teljesítmény az, ami kiemelhető ezen a meccsen, mégpedig az ötvenegy éves tuzséri kapusé, akitől sokat tanulhatnak a fiatalok.

Austria Juice-Vásárosnamény–Mándok 4–0 (0–0)

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Vitkai.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Balogh Gy., Danku J., Lakatos I., Fejes J., Nagy D., Lakatos T. (Szabó J.), Filep R. (Pálfi Z.), Danku A. (Bancsi), Sebestyén G. (Deskó D.), Lizák B. (Zán B.). Edző: Dudás Zoltán.

Mándok: Pécsi V. – Kohutka, Hidi N., Bodnár L., Szabó T., Demjén A. (Patai), Sipos T., Buda P., Győri J., Ráduly, Dancs A. Játékos-edző: Dancs Attila.

A hazai csapat a második félidei teljesítménye alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Gyógyulást kívánnak a naményiak Lizák Bencének, akit a mentő vitt el a pályáról.

Gól: Deskó D. 3 (egyet 11-esből), Pécsi V. (öngól). Kiállítva: Danku J. (66.). Ifi: 21–0.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben számomra érthetetlen volt a csapat teljesítménye, szünet után a „mándoki” gól után úgy érzem, tíz emberrel is jól játszott a csapat, és megérdemelten győzött.

Dancs Attila: – Amiért harcoltunk hatvan percig, azt a kapusunk egy futsalos mozdulattal tönkretette...

Nyírgyulaj–Rakamaz 3–2 (2–1)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Siroki.

Nyírgyulaj: Opre R. – Turbucz, Czerula Zs., Tóth B., Orosz D., Fekete G., Nagy I., Gömze (Hadházi D.), Nagy B., Siska G. (Sánta J.), Oxi. Edző: Lukács Tibor.

Rakamaz: Ovszijenko – Kacsúr (Hadadi), Schmidt P., Szabó P. (Seres K.), Galambosi G. (Murák), Vaszilkó, Tóth T., Kóder, Anderka (Sárközi D.), Tóth Z., Hornyák (Venczel I.). Megbízott játékos-edző: Venczel Imre. A hazaiak saját maguknak tették ilyen nehézzé ezt a mérkőzést, hiszen rengeteg ziccert hibáztak.

Gól: Fekete G. 2, Nagy B., illetve Anderka, Seres K. Ifi: 4–4.

Lukács Tibor: – Gólgazdag mérkőzésen szépen búcsúztunk ebben a szezonban a hazai pályától.

Szász Simon, rakamazi egyesületi elnök: – Nagyon sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Látszott a Nyírgyulajon, hogy második helyezettként jobb játékerőt képvisel nálunk. Gratulálunk neki!