2018.05.30. 11:36

Női kosárlabda Euroliga - Megszűnik a Sopron elődöntős ellenfele

Budapest - Megszűnik a Yakin Dogu Üniversitesi, amely április végén elődöntőt vívott a házigazda Sopron Baskettel a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjében.

A klub honlapjának tájékoztatása szerint az észak-ciprusi - pontosabban észak-nicosiai - egyetem beszünteti női kosárlabda-szakosztályának működését. A döntés hátterében az áll, hogy a csapat az európai szövetség határozata alapján a jövőben sem szerepelhet hazai pályán, így továbbra is Isztambulban vívná otthoni mérkőzéseit.

A Yakin Dogu Üniversitesi (magyarul Közel-keleti Egyetem) együttese tavaly török bajnok, kupagyőztes és Európa Kupa-aranyérmes lett, idén pedig megnyerte a Török Kupát, az Euroligában pedig negyedik lett.

A soproni Final Fourban a gárda előbb 68-65-re kikapott a Sopron Baskettől, majd a bronzmeccsen 87-82-re alulmaradt az orosz Dinamo Kurszkkal szemben.