2018.07.24. 10:43

A kilencedik helybe került az utolsó vereség

Nyíregyháza - Miután a magyar U20-as válogatott a csoportkör után legyőzte Grúziát, a szófiai B-divíziós Európa-bajnokság utolsó két napján a 9–12. helyért küzdhetett.

A hétvégi első ellenfél Macedónia volt, amely ellen parádés védekezést mutatott be Pór Péter csapata és csupán 34 pontot kapott – a középső két negyedben hat, illetve négy egységig jutott az ellenfél. A mieink 57 pontjából négyet szerzett Fazekas Csaba, a Nyíregyháza Blue Sharks játékosa, aki mint az összes eddigi meccsen, most is kezdő volt. A kilencedik hely megszerzéséért Portugáliával kellett harcba szállnia a magyar együttesnek. Fiaink jól is kezdtek, az első negyedet ezúttal is jó védekezéssel, hat ponttal megnyerték, de a második játékrész közepétől egyre inkább átvették az irányítást az ibériaiak, a harmadik negyedben meg is léptek tíz pont körüli különbséggel. A záró etapban már csak zárkózni tudtunk, így a 67–60-as vereség azt jelentette, hogy a magyarok a tizedik helyen végeztek. Fazekas Csaba az utolsó mérkőzésen hét pontig jutott, a tornán csapata mind a nyolc mérkőzésén kezdő volt, átlagban 18 percet játszott, ami alatt 7.8-as pont­átlagot ért el.