2018.08.09. 17:35

Triatlon Eb - Bragmayer Zsanett feladta, svájci győzelem a nőknél

Budapest - Az egyetlen magyar induló, Bragmayer Zsanett nem ért célba a triatlon Európa-bajnokság női versenyében Glasgow-ban, ahol a svájci Nicola Spirig szerezte meg az aranyérmet.

Az esemény honlapja szerint Spirig 1:59:13 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. A második helyen a brit Jess Learmonth, míg a harmadikon a francia Cassandre Beaugrand végzett.

Bragmayer az úszás után az 5. helyen állt, míg a záró számnak a főmezőny egyik tagjaként úgy vágott neki, hogy a helyezésekért küzdhet. A futása során viszont problémái adódtak - a magyar szövetség tájékoztatása szerint kisebb gyomorrontása van -, így a második kört már nem tudta befejezni, és feladta a versenyt. Miként a szám 44 indulójából további 10 triatlonos.

A multisport kontinensbajnokság keretein belül megrendezett Eb-n pénteken a férfiak, zárásként pedig szombaton a vegyes váltók küzdelmére kerül sor.