Szabolcs-Szatmár-Bereg - A megyei csapatok közül csak a fehérgyarmatiak maradtak alul a kézilabda NB II. legutóbbi fordulójában.

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, Észak-keleti csoport

Férfi, 3. forduló.

Fehérgyarmati VSE-Kazincbarcikai KSE 23-31 (11-12)

Fehérgyarmat, 100 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Fehérgyarmat: Both - Preda 2, Gaál 5, Csobay, Pál 8/1, Krisztián 3, Baros 1. Csere: Harangi, Bihari (kapusok), Vastag, Siket 2, Szabó 2/1, Kelemen, Tóth, Farkas D., Farkas P.,

Edző: Török Péter.

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/2, illetve 3/2.

A második játékrészre támadásban feljavuló vendégek megérdemeltek nyerték meg a találkozót.

Török Péter: - A második félidő gyenge védekezése után a vendég csapat kellő előnyt szerzett ahhoz, hogy idegenben nyerni tudjon. Remélem a következő mérkőzésen nyerünk itthon!

Kisvárdai KC-Hajdúnánási KSE 32-28 (19-12)

Kisvárda, 100 néző, v.: Dohány, Nagy.

Kisvárdai KC: Lipécz – Nagy 1, Csendes 4, Radojevics 4, Illés 3, Mészáros, Botka. Csere: Tóth, Simon (kapusok), Papp 2, Dévényi, Kovács, Petykó 2, Tuska 1, Mendes 6, Molnár 9. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 24 perc, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/2 , illetve 3/1. 2 illetve 1 piros.

Helyenként látványos játékkal magabiztosan nyert a hazai csapat.

Türk Ferenc: - Jó védekezésünkkel és remek kapusteljesítményünkkel alapoztuk meg győzelmünket, ami már nagyon ránk fért.

Hajdúböszörmény-Tiszavasvári SE 25-28 (13-13)

Hajdúböszörmény, 110 néző, v.: Bozó, Mezei.

Hajdúböszörmény: Bocsák – Csébi 4, Benyusz 2, Nagy 5, Kathi 2, Feind 4, Kovács II 2. Csere: Rezes (kapus), Balázs 3, Gazdag 2, Kiss 4, Deli, Orosz. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 10 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2 , illetve 8/4.

Nagy iramú mérkőzésen a második játékrészre jobban felpörgő vendégek a sok kihagyott büntető ellenéreis megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Hadas Sándor: - A fiúk kitettek magukért, a második félidőben maguk javára fordították a mérkőzést.

Nyírbátori SC-TVP 2-Salgótarján 29-28 (16-16)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Gulybán, Juhász.

Nyírbátor: Sneider – Varga, Kovács Á. 9/3, Takács 4, Kun 1, Pisák 3, Szedlacsek. Csere: Hostisóczki, Bíró (kapusok), Pálfy 5, Bod 2, Albecz 5. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 6 perc, illetve 6perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3.

Magas színvonalú mérkőzésen tartotta otthon a két pontot a bajnokaspiráns ellen a kiválóan küzdő Nyírbátor.

Csapos János: - A fiúk komolyan vették vették a mérkőzést, gratulálok nekik a győzelemhez.

További eredmények: Nádudvar-Hatvan 26-22 (14-10), Füzesabony-Berettyóújfalu 34-11 (19-5).

1. Füzesabony 3 3 - - 91-59 6

2. Tiszavasvári 3 2 1 - 81-77 5

3. Kazincbarcika 3 2 - 1 82-75 4

4. Nádudvar 3 2 – 1 80-73 4

5. Salgótarján 3 2 – 1 77-71 4

6. Hatvan 3 2 – 1 74-70 4

7. Nyírbátor 3 1 1 1 76-81 3

8. Hajdúböszörmény 3 1 – 2 88-76 2