2019.02.11. 17:22

Kétszettes hátrányból fektették két vállra a listavezető Vasast

Nyíregyháza - Akarásból is jeles, a Fatum-Nyíregyháza értékes győzelme a rivális otthonában.

Az első két szett után kevesen gondolhatták, hogy végül  vendégsiker ­születik szombaton a női ­röplabda Extraliga rangadóján. A Folyondár utcában a listavezető, az alapszakaszban ellenfelét eddig mindkétszer legyőző Vasas-Óbuda a Fatum-Nyíregyháza csapatát fogadta. Mindkét játékrészt behúzták a fővárosiak, elsősorban azért, mert a vendégek nagyon sok hibával játszottak.

Rendezték a sorokat

A harmadik etapra aztán ­rendezte a sorokat Hollósy László, a nyíregyháziak mestere, stabilizálódott a védekezés, ami a támadásokat is hatékonyabbá tette. A szett derekán fordítottak a mieink, Varga Eliza pontjával szépítettek.

A folytatásban hasonlóan alakult a játék, összeszedettebben röplabdáztak a vendégek, továbbra is ültek a nyitások, a sáncmunka is hatékony volt, és Tatjana Matics blokkjával sikerült egalizálni.

Jöhetett a mindent eldöntő játékrész, amelyet jól kezdtek Genesis Francescóék, és hamar megnyugtató előnyhöz jutottak. Próbálkoztak persze az óbudaiak, nehezen adták a bőrüket, ám Allison Mayfield pontja a nyíregyháziak sikerét jelentette. Az amerikai játékosnak nagy szerepe volt a sikerben, miként a ponterős Vargának. Persze a többiek is odatették magukat, és a győzelem a csapat sikere volt.

Röplabda: női Extraliga, alapszakasz

Vasas–Nyíregyháza 2:3 (22, 21, -20, ­-18, -10)

Folyondár utca, 250 néző, v.: Tillmann, Halász.

Vasas-Óbuda: Török 20, Abdulazimova 12, Ana Tiemi 5, Kostelanská 10, da Silva 6, Villám L. 12. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály, Ambrosio, Dékány. Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Fatum-Nyíregyháza: Matics 16, Kalicsanin 9, Varga 25, Brisebois 2, White 12, Francesco 5. Csere: Tóth F. (liberó), Lászlop, Mayfield 11. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása

1. játszma (26): 4:4, 8:7, 8:9, 14:12, 16:14, 18:16, 22:18, 22:21

2. játszma (25): 2:0, 2:2, 5:2, 6:5, 9:5, 10:8, 12:9, 14:10, 14:15, 18:19, 22:19, 23:21

3. játszma (23): 2:0, 3:2, 6:4, 8:6, 10:8, 12:9, 14:11, 15:17, 17:23, 20:24

4. játszma (23): 0:1, 3:4, 7:6, 8:12, 10:15, 12:16, 14:18, 16:20, 18:23

5. játszma (15):0:1, 1:3, 2:6, 3:7, 4:9, 5:12, 6:13, 7:14.

Jakub Gluszak: – A Nyíregyháza sok hibával kezdett, mi pedig jól indítottuk a meccset. A harmadik szett közepéig remekül játszottunk, ekkor viszont megváltozott a játék képe. A támadásaink közel sem voltak olyan élesek és erőteljesek, mint addig. A folytatásban a védekezésünk nem volt annyira hatékony, hogy abból vissza tudtunk volna támadni.

Hollósy László: – Ez óriási mérkőzés volt, remek Vasast győztünk le. Bebizonyították a hazaiak, hogy nem véletlenül listavezetők, de nulla–kettő után kitettük a szívünket a pályára, s megmutattuk, hogy nagyon tudunk küzdeni. Stabilizáltuk a fogadásunkat, a nyitásainkkal pedig sikerült megtörnünk az ellenfelet, emellett pedig többet blokkoltunk, és megtaláltuk az ellenfelünk ütőirányait.