2019.03.10. 17:30

"A mi hibáinkat jócskán felülmúlta a sporik ténykedése, ekkora tévedések nem elfogadhatók a megye kettőben sem..."

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Ez a vasárnap nem a hazaiaké volt a megyei II. osztály Kelet-Magyarország csoportjában. Mindhárom találkozón mindhárom pontot elvitték a vendégek. A labdarúgó megyei II. osztály Pannónia Zrt. csoportban a kocsmából érkezett az egyik napkori gólvágó. Hét mérkőzést játszottak ma a megyei II. osztály Nyírerdő csoportjában. Hazai döntetlenjével a Záhony-Tiszaszentmárton lecsúszott a dobogó tetejéről.

Kelet-Magyarország csoport

Kocsord–Kölcse 1–3 (1–2)

Kocsord, 70 néző, v.: Pethő.

Kocsord: Mándi – Jónás A. (Fehér), Horváth, Szabó D., Bozsányi, Katona, Szabó Z., Dubrovszkij, Szondi (Szabó M.), Sankó(Balogh J.), Jónás P. Edző: Jónás Zsigmond.

Kölcse: Lutnanski – Sütő (Vári), Barkaszi, Máté G. (Gajdos), Baksa, Sztáraszta, Szkunzjak, Tott (Máté Á.), Szeles, Sukály, Páll. Edző: Máté Imre.

Gól: Szabó (11-esből), illetve Páll, Szkunzjak, Sukály. Ifi: 3–5.

Jónás Zsigmond: – Kettő egyes vendégvezetésnél kinyíltunk, a második félidőben jobban is játszottunk, de a helyzetek szokás szerint ismét kimaradtak. Összességében a jobbik csapat nyerte meg a meccset.

Máté Imre: – Az első félidőben már el kellett volna intéznünk a három pont sorsát, ehelyett három ziccert is elhibáztunk. Sikerült magunkra húzni az ellenfeleket, a kocsordiak egy büntetőből be is találtak a hálónkba. Tanulságos meccs volt ez számunkra, további sok sikert kívánunk a vendéglátóinknak.

Terem-Milota 0-5 (0-0)

Terem, 100 néző, v.: Szőnyi.

Terem: Scmidt-Spéth (Szikszai Á.), Algács, Baráth, Csoba, Danó, Farkas (Orgován), Tanka (Szikszai B.), Jéri, Horváth, Gergely. Edző: Képíró Dániel.

Milota: Nyilas-Paládi, Burjász, Fejes M., Lukács, Rétfalvi, Fejes D., Rebrik, Delényi, Lencskó (Szuszik), Fejes P. (Dobos). Edző: Elek László. Gól: Fejes P., Rebrik 2-2, Delényi. Ifi: 8-1.

Képíró Dániel: – Az első félidő a miénk volt, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, a másodikban viszont Milota kihasználta a lehetőségeit.

Elek László: – Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását, igaz az első félidőt kapura lövés nélkül hoztuk le. A második játékrészben viszont gond nélkül sikerült győznünk. Gratulálok a győzelemhez, ezzel a három ponttal biztosan megvan a bennmaradás.

Nagydobos-Jánkmajtis 1-4 (1-4)

Nagydobos, 100 néző, v.: Luzsinszki.

Nagydobos: Pindzsula-Zakor, Murguly Cs. (Parragh), Bégány, Palotás, Paragh, Szabó, Murguly M., Biró, Magyar (Zakar), Kontros. Edző: Borza László.

Jánkmajtis: Tóth-Imre (Bartha), Daru, Mikulka, Balogh S. (Balogh Zs.), Puskás, P. Costea, Török, Kinál (Chioreanu), Szabó, G. Costea Megbízott edző: Della Sándor.

Gól: Bégány, illetve Puskás, Balogh, Török Costea. Ifi: 0-4.

Borza László: - Az első félidő lerendezett minket a Jánkmajtis, szünet után már volt tartásunk kiegyenlített, gratulálok a majtisiaknak.

Della Sándor: - Az első félidő kifogástalan volt, a másodikban elszórakoztuk a sok helyzetet, mégis magabiztosan nyertünk.

Pannónia Zrt. csoport

Újfehértó-Nyíribrony 1-0 (1-0)

Újfehértó, 70 néző, v.: Resán.

Újfehértó: Gégény- Marinka, Csizmarik, Osikóczki, (Urr), Boros, (Nagy), Mogyorósi, Zámbó, Szigeti,(Potyók, Kiss), Daróczi, Tóth, (Veres), Pallai. Edző: Piskóti Zsolt.

Nyíribrony: Nagy - Konzili, (Csökmei), Pásztor, Szabó, Imre, Kantár, Galamb, (Hornyai), Sándor, (Kriston), Tóth, Lakatos. Edző: Marincsák Viktor. Gól: Mogyorósi. Ifi: 11-1.

Piskóti Zsolt: - Alacsony színvonalú mérkőzésen korrekt játékvezetés mellett itthon tartottuk a három pontot. Mielőbbi gyógyulást Szigeti Viktornak.

Marincsák Viktor: - A rangadóból egy brusztolós mérkőzés lett, amelyen egy kandi kamerába illő góllal sikerült alul maradnunk. Megpróbálunk jövő héten javítani, mert a bajnokság nem egy mérkőzésről szól

Apagy-Rakamaz 4-1 (1-0)

Apagy, néző, 100 v.: Homonai.

Apagy: Polgár - Marcsek, (Rubóczki), Halastyák, (Kozák), Árpási, Lakatos, Németh, Hegedüs, Marics G., Marics T., Trencsényi, Márton. Edző: Németh Attila.

Rakamaz: Farkas- Kacsúr, Bagoly, Szabó, Bíró, (Mihalovics), Galambosi, Mihali, Málik, (Kovács), Anderka, Koczogh, Cseh. Edző: Veigli Géza. Gól: Németh, Marics G.2, Marics T. illetve Mihali. Ifi: 0-11.

Németh Attila: - Gratulálok a fiúknak, odatettük magunkat. Egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Szebb is lehetett volna az eredmény, de abszolút nem vagyok elégedetlen.

Veigli Géza: - Kapitális egyéni hibáinkat, rutinos ellenfelünk kihasználta és megérdemelten nyert.

Nagykálló-Levelek 6-0 (1-0)

Nagykálló, 100 néző, v.: Major.

Nagykálló: Pekk- Málik, Soós, Matejkó, Horváth, (Barcsik), Sipos, (Nagy), Szabó, (Árki), Módis, Simon, (Fodor), Koskovits. (Bakó). Edző: Ifj. Koskovits György.

Levelek: Luksa- Gebri, Lakatos, (Lucza), Nagy, Hatházi, Majláth, Páter, Papp, Pekk, Vass, Tóth. Edző: Majláth Sándor. Gól: Szabó, Módis4, illetve Vass öngól.

Ifj. 0-1.

Koskovits György: - Megérdemelt hazai győzelem. Gratulálok Módis Dávid négy góljához, és Seres Konrád házasságkötéséhez.

Majláth Sándor: - Nincs változás.

Nyírbéltek-Encsencs 1-0 (1-0)

Nyírbéltek, 80 néző, v.: Lengyel.

Nyírbéltek: Kecskés- Köteles, Kósa, Horváth, Virág, Szatmári, (Rácz), Tóth, (Nagy), Urszuly, (Kevert), Mándi, (Papp), Bak, Balogh. (Gráma). Edző: Tóth Tibor.

Encsencs: Gellért- Horánszki, Szilágyi, Pataki, Varjasi, Kónya, Kiss, (Balogh, Fekete), Lengyel, Biró,(Petrei), Konyha, Bíró. Edző: Szedlár János. Gól: Szatmári. Kiállítva: Kónya. (55.percben).

Ifi: 4-1.

Tóth Tibor: - Végre megszereztük az első hazai győzelmünket. Úgy érzem nem érdemtelenül. A győzelmet nem kell megmagyarázni, de kíváncsi lettem volna arra, hogy mi történik ha még jól is játszunk.

Szedlár János: - A mai mérkőzésen sok helyzetet kihagytunk, de a mi hibáinkat jócskán felülmúlta a sporik ténykedése. Ekkora tévedések nem elfogadhatók még a megye kettőben sem.

Kálmánháza-Kállósemjén 1-1 (1-0)

Kálmánháza, 90 néző, v.: Lövei. Kálmánháza: Bessenyei- Takács, Szalka, Hirka (Dálnoki), Jakab, Kotricz, Doboveczki, Gégény, Francel, Szilágyi K., (Marján), Szilágyi Z. Edző: Kotricz Zoltán.

Kállósemjén: Árpá- Erdei, Marozsán Zs., Kóth, Mészáros T., (Szabó, Mészáros M.), Marozsán M., Vass, Docsa, Bencs, (Jávor), Lábas. Edző: Mészáros Ákos.

Gól: Kotricz, illetve Kóth. Ifi: 2-8.

Kotricz Zoltán: - Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert ilyen csekély létszámmal, sérülésekkel teletűzdelve összeszorított fogakkal küzdöttünk. A mérkőzést képét tekintve igazságos döntetlen született, a végére elfáradtunk. Ha ilyen szervezetten fogunk játszani a jövőben akkor sok csapat dolgát meg fogjuk nehezíteni.

Mészáros Ákos: - A mérkőzés pozitívuma az, hogy nem kaptunk ki. Gratulálok az ellenfélnek.

Nyírlugos-Kótaj 2-2 (2-1)

Nyírlugos, 30 néző, v.: Bíró. Nyírlugos: Fehér- Kavalecz, Illés, Horváth József, Horváth Jenő, Balogh, Hoczka, (Papp), Fézer, Kádár, Csákányos, Holló. Edző: Kavalecz Béla.

Kótaj: Csikós- Korsovetzki, Szatke, Hangácsi, Czeczeli, Ferenczik, Ludas, (Ladányi), Fekete, Rácz, Petruska, (Támba), Szegedi. (Huncsik), Edző: Gulácsi Zoltán.

Gól: Balogh. (11-esből), Horváth Jenő. illetve, Huncsik, Petrusak. Ifi: 2-1.

Kavalecz Béla: - Jó, élvezetes hajtós mérkőzésen mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei a győzelemhez. Sajnos pontosztozkodás történt.

Gulácsi Zoltán: - Irreális talajú pályán, igazságos döntetlen született.

Napkor-Tiszalök 3-0 (0-0)

Napkor, 100 néző, v.: Szabó.

Napkor: Nádasdi (Papp)- Nagy G., Gyarmati, Nagy Á, Somogyi, (Király), Szabó, Linzenbold, Ádám, (Hegedüs), Vass, (Szoták), Badarász, Parádi. (Kristófi). Edző: Somogyi László.

Tiszalök: Szombati- Fábián R., (Fábián K.), Szanics, Balogh S., Balogh A., Nagy M., (Kiss), Lakatos, Szabó, (Nagy F.), Kovács, Kiss A., (Majoros), Benyusz. Edző: Nagy Gábor.

Gól: Hegedüs, Király, Ádám. Ifi: 4-8.

Somogyi László: - Hoztuk a kötelezőt, a kocsmából érkező csatárunk gólszerzéséhez gratulálunk.

Nagy Gábor: - Csalódottak vagyunk mert, két olyan nulla hármas meccsen vagyunk túl, melyen a játék képe egyáltalán nem indokolta ezt az eredményt. Nekünk kifelé pattan, az ellenfélnek befelé, a mi lábunkról lepörög hozzájuk odapattan. Ilyen időszakot élünk sajnos, ezt is át kell vészelni valahogy.

Nyírerdő csoport

Nyírkarász-Kék 5-1 (3-0)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Lipták.

Nyírkarász: Molnár – Ujj Gy. (Nagy), Liptai, Bombera, Bandor (Horváth), Lovas (Jávor), Rákóczi, Tóth G. (Juhász), Tóth T., Csuka, Ujj K. (Varga). Edző: Tóth Tibor.

Kék: Himmer – Lakatos, Csombók I., Bodó, Marsi, Kántor P. (Kántor T.), Koós, Rácz (Due), Csombók II. (Ignácz), Csorba (Veress), Dócs. Edző: Fabók István.

Gól: Varga 2, Lovas, Tóth, Bombera 1-1, illetve Due. Ifi: 8-0.

Tóth Tibor: - Egy szervezett csapat ellen értékes három pontot szereztünk. Sajnálom, hogy Pista barátom születésnapját elrontottuk, a srácok a győzelmet édesanyáinknak, feleségeinknek, barátnőinknek, lányainknak ajánlják nőnap alkalmából.

Fabók István: - Olyan ez mint az Erős Pista, tudjuk, hogy csípni fog, de nem gondoltam, hogy ennyire. Amúgy maximális dicséret a csapatnak, mert nagyon jól játszottak a fiúk.

Záhony-Tiszaszentmárton-Demecser 2-2 (1-0)

Záhony, 200 néző, v.: Király.

Záhony: Mucsicska – Györkei, Vantyuch (Huzdik), Zán, Iván, Lupcsa, Sárkány, Setét, Pálosi, Balogh, Gombkötő (Tóth). Játékos-edző: Sárkány Gábor.

Demecser: Fintor – Kiss, Zsoldos, Erőss, Csire, Dankó, Jónás, Gombkötő Z. (Kantár), Herceg (Kriser), Horváth, Csillik. Edző: Berecz Csaba.

Gól: Setét, Iván, illetve Kantár 2. Ifi: 2-0.

Sárkány Gábor: - Egy agyonnyert mérkőzést sikerült döntetlenre mentenünk. Támadásban sokkal többet kell nyújtanunk, ennyi elpuskázott nem fér bele. Elnézést kérünk szurkolóinktól a mai vereséggel felérő döntetlenért. A jövő heti hatpontos mérkőzésen sokkal jobban kell koncentrálnunk.

Berecz Csaba: - Kisiklatni nem, de megállítani sikerült a záhonyi gyorsot. Bravúr volt, hogy vesztes állásból sikerült megfordítanunk a mérkőzést, sajnos az utolsó pillanatokban a hazaiaknak döntetlenre mentették a mérkőzést Gratulálok a csapatomnak a tartásáért. Sok sikert kívánok a záhonyiaknak.

Szabolcsveresmart-Pátroha 1-3 (1-0)

Szabolcsveresmart, 200 néző, v.: Szabó.

Szabolcsveresmart: Hosszú – Sajtos, Dócs (Horváth), Szemán, Szoboszlai, Nagy R., Nagy Á., Szabó, Rostás, György, Pálinkás (Meggyesi). Edző: Kertész Milán.

Pátroha: Szabó – Kovács (Minyin), Mozga, Fedor, Balogh I. (Balogh G.), Balogh S. (Mikó), Kovács, Jenei, Molnár A., Molnár V., Csépke. Játékos-edző: Vitalij Minyin.

Gól: Sajtos, illetve Balogh 2, Mozga 1. Ifi: 1-1.

Kertész Milán: - Az első félidőben jól futballoztunk, a másodikban az egyéni hibák eldöntötték a mérkőzést. Kritikán aluli játékvezetést kaptunk, rengeteget hibáztak mind a két csapat kárára.

Vitalij Minyin: - Nehéz mérkőzés volt, átaludtuk az első félidőt, a másodikban azonban feljavult a játékunk, ennek köszönhető a győzelmünk. Gratulálok a csapatnak, sok sikert a Szabolcsveresmartnak.

Vaja-Őr 2-3 (0-1)

Vaja, 100 néző, v.: Knobloch.

Vaja: Vakarcs – Borsi, Vojtovics (Gazdag), Kerekes, Soltész, Zakor J., Jónás (Soltész), Mocsár, Mulutó, Konrád, Zakor G. (Sándor, Kiss). Edző: Gazdag Attila.

Őr: Oláh – Szabó, Varga, Kézi (Szuromi), Tisza (Bence), Erdei (Repelik), Benkő, Szabó, Deme, Tóth, Kósa. Edző: Kálmándi Bertalan.

Gól: Borsodi, Gazdag, illetve Erdei, Kézi, Szuromi. Ifi: 2-1.

Gazdag Attila: - Igazi szomszédvári rangadón 0-2 után még felálltunk, de a végén mi kaptuk a találatot. Ettől jóval nagyobb tűzzel kellene küzdenünk.

Kálmándi Bertalan: - Egy sportszerű csapattól sikerült elhoznunk a három pontot. Igazi rangadóhoz méltó mérkőzés volt, melyet 0-2-ről sikerült kiegyenlíteni és így izgalmassá tettük a végjátékot. Hála istennek most Fortuna velünk volt és így az utolsó percben sikerült a győztes gólt berúgnunk. Büszke vagyok, hogy ilyen csapat edzője lehetek, mindenkinek csak gratulálni tudok. A hazai sérült játékosnak pedig mielőbbi gyógyulást kívánunk. További sok sikert a Vajának.

Ramocsaháza-Ladányi TC 2-4 (1-1)

Ramocsaháza, 80 néző, v.: Vasas.

Ramocsaháza: Dankó – Nistor R. (Bagoly), Fodor, Zsiros, Stummer (Lakatos), Bacskai, Farkas, Sipos, Hajdu, Makula, Nistor E. Edző: Bacskai Attila.

Ladányi TC: Pécsi – Pólyán R., Árva, Pólyán I., Galambos (Jónás), Demeter A., Kovács, Osztolykán (Szilágyi), Bálint, Demeter L. (Kiráy) Berecz. Edző: Sütő János.

Gól: Bacskai 2, illetve Pólyán R., Demeter L., Berecz 2. Ifi: 12-1.

Bacskai Attila: - Úgy érzem rászolgáltunk volna egy pontra, de Fortuna ma nem volt kegyes hozzánk. Remélem a jövőben visszakapjuk, amit ma elvett tőlünk. Gratulálok a ladányi csapatnak.

Sütő János: - Jól kezdtük a mérkőzést, megvoltak a helyzeteink, de a góllövőcipőt itthon hagytuk. A hazai csapat egy lefordulásból megszerezte a vezetést, de a félidő végére sikerült egyenlítenünk. A második játékrészben már kicsit jobban játszottunk, és végre betaláltunk a kapuba is. Köszönöm szépen a fiúknak a mai teljesítményt és köszönjük szépen a nagyon jó játékvezetést.

Nyírmada-Ajak 0-1 (0-0)

Nyírmada, 50 néző, v.: Kosztyu.

Nyírmada: Pál – Dancs, Horváth (Kiss), Baráth, Szikszai, Jónás, Barkasz, Ponczók, Balogh, Farkas, Jóni. Edző: Cseh Jenő.

Ajak: Kovács T. – Iski, Kovács L., Biró, Jónás (Magyar), Ésik, Sütő, Folytán, Czvik (Rácz), Horváth (Lakatos), Markos. Edző: Barati István.

Gól: Bíró Ifi: 2-0.

Cseh Jenő: - Katasztrófa...

Barati István: - Nagyon jó játékvezetés mellett, egy küzdelmes mérkőzést sikerült megnyernünk. Az első félidőben a hazaiak jobbak voltak, a másodikban feljavult a teljesítményünk, több gólszerzési lehetőségünk közül egyet sikerült gólra váltanunk, így a végén megérdemelten nyertünk.

Fényeslitke-Gergelyiugornya 2-8 (0-3)

Fényeslitke, 80 néző, v.: Nagy.

Fényeslitke: Janda (Márta)-Stefán (Nagy Gy.), Toma, Takács, Miskolczi G. (Nagy Z.), Gyüre, Kovács, Iván, Dankó, Mikolczi Á., Arnóczki.

Gergelyiugornya: Vass – Baráth, Zán, Csirják, Mándi, Peregrin, Horváth (Deskó), Balázs, Mokri, Tári (Balla), Csonka (Ducsi). Edző: Czirják József.

Gól: Miskolczi Á., Arnóczki, illetve Mándi 3, Balázs, Horváth 2-2, Czirják 1. Ifi: 2-2.

Nagy Zoltán: - Mai produkciónk mélyen alul múlja a megyei másodosztály színvonalát. Hibát-hibára halmoztunk, a vendégek még ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Czirják József: - Kezd alakulni a játékunk, bár még nem vagyok maximálisan elégedett, mert kaptunk két gólt. Gratulálok az ifiknek az elért eredményhez.