2019.03.28. 07:38

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Nem volt esélye a Ferencvárosnak Barcelonában

Budapest/Barcelona - A Ferencváros 8-5-re kikapott a Barceloneta otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában szerdán.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló:

A csoport:

CNA Barceloneta (spanyol) - FTC-Telekom Waterpolo 8-5 (3-0, 3-1, 1-2, 1-2)

a magyar csapat gólszerzői: Sedlmayer 2, Nikic, Vámos, Német 1-1

A magyar bajnokcsapat a találkozó előtt azonos pontszámmal állt a harmadik helyen a katalán együttessel, az összecsapáson azonban nem volt egyenrangú ellenfele riváliásának. A spanyolok - akik ősszel egy szoros mérkőzésen 9-8-ra győztek Budapesten - gyakorlatilag a nagyszünetre eldöntötték a találkozót, hiszen ekkor már öt góllal vezettek.

A Ferencváros továbbjutása ugyanakkor változatlanul nincs veszélyben, azonban szinte biztos, hogy csak a csoport negyedik helyén jut majd a hannoveri nyolcas döntőbe.

később:

Brescia (olasz) - ZF-Eger 20.30

korábban:

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Spandau Berlin (német) 14-6 (4-0, 4-3, 3-1, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Aleksic 4 Bátori 3, Kis, Zalánki, 2-2, Lazic, Prlainovic, Rasovic 1