2019.03.10. 21:00

Női röplabda Extraliga - Jászberényben nyert a Nyíregyháza

Nyíregyháza - Egy szettet elraboltak a jászberényiek a kupagyőztes nyíregyháziaktól.

Ez már nem szorzott és nem osztott. A Fatum-Nyíregyháza extraligás női röplabdázói vasárnap úgy zárták az alapszakaszt Jászberényben, hogy igazán tétje nem volt a találkozónak. Illetve annyi, hogy a korábban kevesebbet játszóknak fontos volt, hogy bizonyítsanak. Mert a nyíregyháziknál néhányan megkapták a lehetőséget.

Az első játszmát gyorsan behúzták a vendégek, a második is a terveknek megfelelően haladt, hiszen csak az első pont után vezettek a hazaiak, aztán rögvest fordult a kocka. Végül Tatjana Matics ütése tett pontot a második szett végére.

Lászlóp Alexandra sikeres támadásával indult a harmadik etap, aztán 5:5-nél összekapták magukat Natasa Savovicsék és átvették a vezetést és egyre hizlalták az előnyüket. A második játszmalabdát Petőváry Panni értékesítette is.

A harmadik szettben 5:4 után szervát rontottak a hazaiak, utána beindult a Fatum-henger, hiszen zsinórban kilenc pontot szereztek a vendégek. Úgy nézett ki, hogy hamar vége lesz , ám 11:19-nél megtorpant a kupagyőztes, és feltámadtak a jászberényiek. Aztán Allison Mayfiel pontja véget vetett a mérkőzésnek, amelyen győzelemmel zárt az alapszakaszt a nyíregyházi csapat. ML

Röplabda: Női Extraliga, alapszakasz

Jászberény-Fatum-Nyíregyháza 1:3 (-16, -20, 20, -22) Jászberény, 300 néző, v.: Bátkai-Katona, Horváth.

Jászberény: Bulajics 3, Petőváry 7, Cveticsanin 8, Pintér 15, Maliseva 2, Savovics 15. Csere: Lékó, Víg (liberók), Petrenkó 2, Riczkó 3, Devaney 6,. Vezetőedző: Deme Gábor.

Fatum-Nyíregyháza: Ancsin 4, Mayfield 22, Lászlop 5, Szabó 10, Matics 13, White 12. Csere: Tóth (liberó). Vezetőedző: Hollósy László.

1. játszma (17 perc): 2:1, 3:5, 6:7, 8:11, 9:18, 11:21, 14:24.

2. játszma (21): 1:0, 2:3, 3:8, 5:9, 9:10, 10:13, 11:15, 12:17, 14:18, 16:21, 19:23.

3. játszma (21): 0:1, 2:4, 5:5, 12:5, 13:7, 14:8, 15:10, 17:13, 21:14, 21:17, 23:18, 24:20