SZON - Sport - Kézilabda

2018.03.12. 09:36

Bátor: ide nekünk az oroszlánt is!

Szabolcs-Szatmár-Bereg - Mindhárom férfi együttes nyert a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport hét végi fordulójában, miközben a nőknél a Vitka idegenben diadalmaskodott, a címvédő Mátészalka viszont alulmaradt a Böszörmény elleni rangadón.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 16. forduló

Nyírbátori SC-TVP–Füzesabonyi SC 24–19 (14–13)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Major G., Szűcs D.

Nyírbátor: Nagy T. – Pálfy V. 2, Pisák T. 2, Bod B. 6/3, Takács Z. 5, Kovács Á. 3, Kotvász A. 1. Csere: Varga R. 1, Szedlacsek J. 2, Dobi S. 2. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc . Hétméteresek: 5/3, illetve 2/2. Színvonalas mérkőzésen, nagy csatában végig vezetve nyert a Nyírbátor, Ifi: 38–34.

Csapos János: – Ide nekünk az oroszlánt is! A fegyelmezett védekezés újra kifizetődött.

Kisvárdai KC–Bőcs KSC 28–12 (11–7)

Kisvárda, 260 néző, v.: Gulybán, Örsi

Kisvárda: Tóth M. – Dévényi T. 2, Kovács L. 4, Hegyesi K., Mészáros Á. 1, Radojevics 9/4, Botka Á. 1. Csere: Simon A,, Lipécz M. (kapusok), Papp P. 3, Nagy G. 3, Csendes Á. 3, Molnár Z. 2, Petykó T. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 6 illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/3. Nehezen indult, de a végén nagyon könnyedén nyert a Kisvárda. Ifi: 34–20. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Nem jó, de hatékony játékkal itthon tartottuk a két pontot a nagyon tartalékos Bőcs ellen.

Hevesi SE–Fehérgyarmati VSC 20–29 (7–17)

Heves, 100 néző, v.: Katona, Konyári.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 5/1, Szabó P. 5, Kun Sz. 2, Albecz B. 2, Pál T. 8/4, Csobay A. 4. Csere: Szenczi T. (kapus), Gaál R. 1, Illés N. 1, Siket T. 1. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/2, illetve 6/5. Remek védekezéssel, gyors játékkal, ragyogó kapusteljesítményekkel magabiztosan győzött a Fehérgyarmat. Ifi: 24–30.

Falcsik Miklós: – Sokkal jobban védekeztünk, mint az őszi meccsen hazai pályán, ennek meg is lett az eredménye.

További eredmények: Berettyó MSE–Nádudvar 26–25, Kazincbarcika–Hajdúböszörmény 29–20, Szabadnapos: Tiszavasvári.

Női, 13. forduló

Kazincbarcikai KSE–Vitka SE 25–26 (11–14)

Kazincbarcika, 200 néző, v.: Kathi, Oláh B.

Vitka: Darányi R. – Kanda K. 1, Csubina 9/1, Rózsa N. 3/1, Major F. 1, Cibulenko 2, Haraszti Dzs. 7. Csere: Mikolvicz B. (kapus), Vass B., Beke G., Kránitz A. 2, Szilágyi R., Szemán Sz. 1/1. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 7/3. A vendégek már öt góllal is vezettek, győzelmük nem forgott veszélyben. Ifi: 14–47.

Szemán Szilvia: – Lehetett volna nagyobb a különbség, ha kicsit következetesebb a játékvezetés.

Hajdúböszörményi TE–Mátészalkai MTK 28–27 (15–19)

Hajdúböszörmény, 150 néző, v.: Dohány, Nagy L.

Mátészalka: Jurecska – Toók V. 5, Tengyel E. 3, Deme B., Márkus P. 1, Kiss B. 7/1, Deme F. 4. Csere: Kónya L. (kapus), Vakarcs K. 7/3, Ábri T. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 16, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 6/4. Jól kezdett a Szalka, a szünet után viszont immár zsinórban harmadik meccsen pártolt el tőle a szerencse. Ifi: 26–21.

Vakarcs Krisztina: – Álomszerű kezdés után a második félidőben visszaestünk.

További eredmény: SZEPA KSE–Bőcs 28–27, Mezőkeresztes–Lóci DSE 26–35. Szabadnapos: Kölcsey DSE-Nyíregyháza.

1. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 11 9 – 2 371–282 18

2. Hajdúböszörmény 12 9 – 3 374–295 18

3. Vitka 13 9 – 4 389–326 18

4. Mátészalka 13 8 1 4 423–359 17

5. Lóci DSE 13 8 1 4 367–346 17

6. DVSC U21 12 8 – 4 400–310 16

7. Bőcs 12 4 – 8 296–350 8

8. Mezőkeresztes 13 3 – 10 301–419 6